Gönderen Konu: İran ordusu ne kadar güçlü?  (Okunma sayısı 42784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Rusya, İran'a 800 milyon dolar ödeyecek
« Yanıtla #70 : 08 Ekim 2010, 10:22:06 »
Ben şaklabanlık diye eklediğim fotoğraftan bahsediyorum. Çakma S300. Halis Acem yapımı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #71 : 08 Ekim 2010, 11:05:39 »
Ben şaklabanlık diye eklediğim fotoğraftan bahsediyorum. Çakma S300. Halis Acem yapımı.

Bende onu diyorun zaten..Konu ile ilgili son haberler o fotolardaki s300'lerin çakma olduğunun kanıtı...

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #72 : 08 Ekim 2010, 17:12:49 »
Bunlar üzerine mesela benim de merak ettiğim şey şu.. İran'ı vurma sevdası birr 5 senedir falan artık herkesin dilinde sakız.. Peki neden olmuyor bir türlü.. Yani, neden Irak'da Osirak'ı vurmuş, Suriye'de Orkide Operasyonu'nu yapmış gelmiş İsrail, neden gidip iki tayyare ile bir iki yere bomba atıp gelmiyor?..

Nedir aslında bunu engelleyen?..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #73 : 08 Ekim 2010, 17:33:46 »
Nedir? İran'ın elinde S 300 sistemi bulundurması olasılığı mıdır?  Öyleyse Orkide operasyonunu yaptıkları Suriye'de S 300 sistemi bulunmuyor muydu? İsrail'li engelleyen yoksa başka bir güç mü var? Dünya kamuoyunda bu konuda yeterli desteği göremeyeşi olabilir mi? Ya da İran'nın ortadoğudaki gücünden çekinior molabilir mi? Ve ya İran S 300den ziyade gerçekten nükleer silahlara sahip olmuş olabilir mi? İsrail dediğiniz ülke ne kadarlık bir alana kurulu ki?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #74 : 08 Ekim 2010, 18:45:06 »
İsrail'in İran'da iki adet, bizde popüler olan deyimi ile "kırmızı çizgi"si olduğunu düşünebiliriz herhalde.. Birincisi nükleer silah yapabilecek kabiliyet, ikincisi de yeterli sayıda S300 gibi yetenekli bir sistemin temini ve yerleştirilmesi.. Belki de geçit törenindekiler gerçekten de sahteydi ve işlerini çoktan yapmışlardı.. Belki sanal ya da olduğundan fazla görünen bir S300 yanıltmacası ile zaman kazanarak İran ilk kırmızı çizgiyi geçti..

Kolay değil.. İran olası hedefleri birbirinden çok uzakta 200 kadar yerleşkeye dağıtmış durumda.. Haydi indirseniz 40 hedefe.. Bir de ne oldukları belli olmayan, bir dolu SAM tehditi olasılığı..

Yani, bu atıp vurmaya değil, zamana karşı bir yarış.. Kırmızı çizgileri bir kurdeleymişçesine göğüslemeye belki de..  :)

Çevrimdışı StrategyMaster

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #75 : 08 Ekim 2010, 19:32:15 »
Siz İranın askeri geçit törenlerinde görülenlerin variller olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak İsrailin acilen F-35lere yönelmesini varillerle açıklaymazsınız. Şayetki o sistemler varillerden ibaret olsa idi şuandaki F-15I ve F-16I uçakları İrandaki hedefleri vurmak için yeterde artardı. Bazı kaynaklar İran F-14Alarının bile uçar durumda olmadıklarını iddia etmişlerdi. Rusyanın diplomatik olarak BM baskısını savuşturmak için yaptığı manevraları ve psikolojik harbi yanlış okumamalıyız. Rusyanın zaman zaman başvurduğu bir hadisedir.

Çevrimdışı Angel

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #76 : 08 Ekim 2010, 20:01:38 »
Sevgili Skywolf,

ağır kuyruk acınız neden kaynaklanıyor ve vizüel/optik olarak monitör başından varil/boru askeri değerlendirmelerinizin sonucunda yeşeren enteresan tezinizi kimlere ve neden şiddetle ve ısrarla aşılamaya çalışıyorsunuz ve esas derdiniz nedir bilinmez ama atalarımızın da dediği gibi, 'Yarası olan gocunur 'veya 'İşkilli büzük dingilder' ;)

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #77 : 08 Ekim 2010, 20:14:21 »
Sevgili Skywolf,

ağır kuyruk acınız neden kaynaklanıyor ve vizüel/optik olarak monitör başından varil/boru askeri değerlendirmelerinizin sonucunda yeşeren enteresan tezinizi kimlere ve neden şiddetle ve ısrarla aşılamaya çalışıyorsunuz ve esas derdiniz nedir bilinmez ama atalarımızın da dediği gibi, 'Yarası olan gocunur 'veya 'İşkilli büzük dingilder' ;)

Sayın Angel bende sizin geleceğinizi okuyup size dört vakte kadar ban gözüküyor. hadi hayırlısı :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #78 : 08 Ekim 2010, 20:21:03 »
Sevgili Skywolf,

Kimseye birşey aşılamaya çalıştığım yok. Tıpkı herhangi bir kuyruk acım olmadığı gibi... Kuyruk acısı olanlar kendilerini böyle durumlarda balıklama atlayarak ve abuk sabuk kelimelerle ezikliklerini vurgulayarak  zaten belli ediyorlar.  Uzun lafın kısası ortada aylar önce bir tartışma vardı ve ben sadece monitör başından bile tartışmada bahsi geçen sistemlerin gerçek olmadıklarını resimlerle ispatlayabildim. Bunun dışında konuşulan herşey sadece varsayımlardan ibaret. Hal böyleyken  tartışmanın doğasına uyarak ortaya düşüncelerinizi destekleyecek bilgi, belge vs sürmek yerine, bu şekilde hakarete varacak iletilere başvurursanız bu sizin nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu tüm üyelerimize ve takipçilerimize açıkça gösterir. Biz de kurallamızı hatırlatmak durumunda kalırız .

Çevrimdışı Angel

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #79 : 08 Ekim 2010, 20:27:49 »
Hayrola, burası sizin tabirinizle sözde 'kurtarılmış', sözde 'özgür' bölge değilmiydi, ne banlanması (bir önceki mesaja yönelik), neyin kuralı basit bir beyan için, yapıcı eleştiriye karşı dahi alerjikmisiniz?

Sizin amatör fikirlerinize hitaben, karşı argümanlara da tahammülünüz olmak zorunda ve buna mecbursunuz.

Bu durum birazda Habertürk televizyonunun parolasına benzedi: "Gücü Özgürlüğünde".