Gönderen Konu: Amfibi Gemi (LST) Projesi  (Okunma sayısı 82792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Amfibi Gemi (LST) Projesi
« Yanıtla #70 : 18 Temmuz 2016, 12:30:56 »
Burundaki kapak denize indirildikten sonra açılıyor demekki.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #71 : 18 Temmuz 2016, 13:08:06 »
Burundaki kapak denize indirildikten sonra açılıyor demekki.

Aynen. Fotoğraftaki gibi...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #72 : 18 Temmuz 2016, 13:09:41 »
Buruk bir sevinç, sade bir tören. Bu törenin erteleneceğini düşünmüştüm.  ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. 

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #73 : 19 Temmuz 2016, 11:41:33 »
Gemiyi indirdik, komuta edecek asker kalmadı resmen.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #74 : 19 Şubat 2018, 18:10:42 »
HMS Ocean'i Brezilya satin aldi. Ingilizler simdi HMS Albion ve HMS Bulwark'i satisa koyacaklari soyleniyor. Uygunsa isimize yarayabilir mi?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #75 : 19 Şubat 2018, 18:47:01 »
HMS Ocean'i Brezilya satin aldi. Ingilizler simdi HMS Albion ve HMS Bulwark'i satisa koyacaklari soyleniyor. Uygunsa isimize yarayabilir mi?

Hiç sanmıyorum. Ne politik ne askeri bir faydası kalmadı bence.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #76 : 19 Şubat 2018, 18:55:51 »

Bilmem, soyle dusunmustum. Biz 2 LHD'mizi hafif "ucak gemisi" olarak kullanma dusuncesindeyiz, yani Ingilizler uygun meblag ile iki LPD'sini satisa cikarirsa helikopter / cikarma gemisi gorevleri icin uygun olabilir gibi geldi (tabiki bir kisisel fikir olarak, deniz kuvvetleri ne planliyor bilemem)
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2018, 18:56:45 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #77 : 19 Şubat 2018, 21:16:23 »

Bilmem, soyle dusunmustum. Biz 2 LHD'mizi hafif "ucak gemisi" olarak kullanma dusuncesindeyiz, yani Ingilizler uygun meblag ile iki LPD'sini satisa cikarirsa helikopter / cikarma gemisi gorevleri icin uygun olabilir gibi geldi (tabiki bir kisisel fikir olarak, deniz kuvvetleri ne planliyor bilemem)
Sana katılıyorum 2 LHD dolusu f35 olsa 1tene LPD’nin üstündede Saldırı helikopteri birliği olsa muazzam güç çarpanı olur bence.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 19 Şubat 2018, 21:24:12 »
Bencede alalım. Milgem korvetlerinde gördükki biz savaş gemisi falan yapamayız. 10 yılda 2 korvet çıkarabilen ülkeye bir tarafıyla gülerler.  TF2000i 2030dan önce görebileceğine inanan biri var mıdır bilmiyorum. Daha 2-3 savaş gemisini aynı anda yapacak kapasite bile yok bizde. 2 korvet anamızı belledi. Düşünün artık nasıl güçlü hale geldi isek. Zamanında Rusya Fransa ile 2 adet mistral sınıfı gemi anlaşması yapıyor 2011de.. ilkini 2014 diğerini 2015te teslim etmeyi hedefliyor sonrasını herkes biliyor. Yani 3-4 yılda iki büyük gemi teslim ediyor herif. Çin leblebiye bağladı. her hafta bir gemi çıkarıyor. Koskoca Türkiye 10 yılda iki korvet. Allahtan 2010da uçak gemisine başlamadık 2030 gibi bitermiş. Artık İ sınıfı fırkateynler bitecekte -ki onlarada paramız yetmedide her yıl bir tane yapabiliyoruz. Kodumun Irakı çok önemli ye 5 milyar dolar kredi veriyoruz. Bende bunu anlamıyorum. 2,5 milyar dolar Rusyadan kredi alıp S-400 alıyorsun 5 milyar dolar ıraka kredi veriyorsun. Biz 2,5 milyar dolar kredi alacak kadar aç mıyız , 5 milyar dolar kredi verecek kadar zengin miyiz. Hangisi anlamadım
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2018, 21:25:34 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 19 Şubat 2018, 22:11:21 »
Bencede alalım. Milgem korvetlerinde gördükki biz savaş gemisi falan yapamayız. 10 yılda 2 korvet çıkarabilen ülkeye bir tarafıyla gülerler.  TF2000i 2030dan önce görebileceğine inanan biri var mıdır bilmiyorum. Daha 2-3 savaş gemisini aynı anda yapacak kapasite bile yok bizde. 2 korvet anamızı belledi. Düşünün artık nasıl güçlü hale geldi isek. Zamanında Rusya Fransa ile 2 adet mistral sınıfı gemi anlaşması yapıyor 2011de.. ilkini 2014 diğerini 2015te teslim etmeyi hedefliyor sonrasını herkes biliyor. Yani 3-4 yılda iki büyük gemi teslim ediyor herif. Çin leblebiye bağladı. her hafta bir gemi çıkarıyor. Koskoca Türkiye 10 yılda iki korvet. Allahtan 2010da uçak gemisine başlamadık 2030 gibi bitermiş. Artık İ sınıfı fırkateynler bitecekte -ki onlarada paramız yetmedide her yıl bir tane yapabiliyoruz. Kodumun Irakı çok önemli ye 5 milyar dolar kredi veriyoruz. Bende bunu anlamıyorum. 2,5 milyar dolar Rusyadan kredi alıp S-400 alıyorsun 5 milyar dolar ıraka kredi veriyorsun. Biz 2,5 milyar dolar kredi alacak kadar aç mıyız , 5 milyar dolar kredi verecek kadar zengin miyiz. Hangisi anlamadım
Bence beceriksizlikten değil, para suyunu çekti gibi geliyor israf ekonomisi,yandaşa peşkeş ve suriye politikaları parayı sıfırladı gibi yoksa savunma sanayi kurumları çok istekli(vizyonsuz MKE hariç).