Gönderen Konu: Savunma Sanayi Kara Araçları Günü Semineri  (Okunma sayısı 5194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Savunma Sanayi Kara Araçları Günü Semineri
« : 23 Nisan 2010, 10:43:07 »
Kapsam

Değerli Katılımcı,

“Atılım Üniversitesi'nde düzenlenecek 1’inci Savunma Sanayi Kara Araçları Günü Seminerinde; Türk Silahlı Kuvvetlerinin modernizasyonu ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda ulusal tasarımlarımızı gerçekleştirmeye öncelik verecek şekilde savunma sanayimizin yönlendirilmesi kapsamında Türk savunma sanayinin lokomotifi olan kara araçları sektörünün geçmişten günümüze bir analizinin yapılması, geleceğe dönük iddialı ve savunma sanayine örnek amaçlar belirlenmesi amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, savunma sanayi kurumlarımız, firmalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin katılımıyla akademik bir yaklaşım ve çerçeve içerisinde ele alınacak olup bu alanda ulusal düzeyde yürütülen disiplinler arası nitelikteki projeler ve gelişmeler sunulacaktır.
Seminerde kara araçlarında tasarım, geliştirme, üretim ve entegrasyon kabiliyetlerinde dünden bugüne ulaşılan nokta, öğrenilen dersler, uygulanan politikaların analizi, otomotiv sanayi ve savunma sanayi işbirliğinde yan sanayi payına ilişkin değerlendirmeler ile geleceğe yönelik stratejilerin görüşülmesi planlanmaktadır. Bunun yanı sıra kara araçları için kritik olduğu değerlendirilen yapısal malzemeler, motor, şanzıman ve yardımcı sistemlere yönelik kabiliyetler ışığında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin taktik ve zırhlı araçlar ile ana muharebe tankı ihtiyaçlarını dikkate alan bir yaklaşımla, bu alanda sahip olduğumuz sanayi altyapısının mevcut ve müteakip projelerde kullanılabilmesi ve muhtemel stratejilerin aynı kapsamda görüşülmesi de planlanmaktadır.
“1’inci Savunma Sanayi Kara Araçları Semineri”nin askeri kurumların yanı sıra akademisyenleri, Kara Araçları ve Savunma Sanayinde görev alan resmi/özel kurum temsilcilerini bir araya getirerek Türkiye’nin Kara Araçları imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesine yönelik önemli bir boşluğu doldurması ve yeni sinerji olanakları yaratması değerlendirilmektedir. Bu nedenle de söz konusu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi planlanmaktadır."

Seminer Konuları

Savunma Sanayi Kara Araçları Sektörümüzün Tanıtımı
Kara Araçları Sektörüne Genel Stratejiler
Savunma Sanayi için Ar-Ge Destekleri
Kara Araçları Sektörünün Geçmişten Günümüze Analizi (Değerlendirilmesi)
Kara Kuvvetlerimizin İhtiyaçları ve Modernizasyon Stratejisi
Kara Araçları Sektörü için Otomotiv Sanayimize Genel Bir Bakış
Kara Araçları Sektörü için Otomotiv Yan Sanayi Genel Değerlendirme
Kara Araçları Sektörü için Üniversite Sanayi İşbirliği
Kara Araçlarında Kullanılan Yapısal Malzemeler
Kara Araçlarında Kullanılan Motor, Şanzıman ve Güç Dağıtım Sistemleri
Kara Araçları Sektörü için Sertifikasyon ve Kalite Kontrol
Kara Araçları için Yeni Uygulamalar, Yeni Teknolojiler
Kara Araçları için Bakım/Onarım ve İdame Konuları

http://sskag2010.atilim.edu.tr/

Çevrimdışı F-16 figthing falcon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2010, 22:16:44 »
Sayın AVCI,
1961 yılında a'dan z'ye bir araba(Devrim Arabaları filmi) yapılan Ülkemizde,2010 yılında hala motor,şanzıman,transmisyon konularını konuşuyoruz! ÇOK üzücü!
Umarım bu seminer'de işbirlikler güçlenir ve kararlılık artar! MSI dergisi sayı:53 sayfa:26 da, SinerjiTürk 2010 da, Figes ve Yavuz Motor'un işbirliği yaptıkları belirtiliyordu.
Bu konuda bir gelişme olursa bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2010, 12:17:34 »
Bu hepimizin ortak temennisi sevgili arkadaşım.Gelişmeleri elimden geldiğince takip ediyorum,bilgiler ulaştıkça paylaşmaya devam edeceğim.
Saygılar...

Çevrimdışı Hiram

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2010, 11:05:43 »
Konferansa katılım çok düşüktü. O kadar öğrenci ne yaptı bilemiyorum artık.
Herkes konusurken biz susarız , biz konuşunca tarih yazarız. DefenceTURK

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2010, 11:42:40 »
Konferansa katıldım ama işlerimden dolayı açılış konuşmalarından sonra ayrılmak zorunda kaldım. Biraz körler sağırlar birbirini ağırlar modundaydı. Öncelikle uzun süre konferans salonunu aradım, zira bina girişinde "2. kattadır" yazısından başka hiç biryönlendirici işaret, kağıt vb yoktu. Salon absürt bir yerleşime sahip, koltuk sıralarının duvara yakın tarafına oturmak için en tepeye çıkıp oradan dolanmak gerekiyor. Ayrıca internetten emaille kayıt yaptırmış olmama rağmen kapıda tekrar kaydımı aldılar. İlk etkinlik galiba, acemilik had safhadaydı. Sunumların hepsini dinleyemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Ama genel olarak bir kariyer gününe benziyordu, üniversite - sanayi işbirliği etkinliğinden ziyade.

Çevrimdışı F-16 figthing falcon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2010, 01:16:51 »
Seminerin bu şekilde geçmesine üzüldüm! Sanırım yine biz çalıp,biz söylemişiz. Umarım SSM Sayın Murad Bayar,Motor-Şanzıman-Transmisyon konusuna bir el atar...