Gönderen Konu: HGK (Hassas Güdüm Kiti) Projesi  (Okunma sayısı 40528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: HGK (Hassas Güdüm Kiti) Projesi
« Yanıtla #40 : 01 Kasım 2018, 12:57:27 »
Alıntı

Ismail Demir
@IsmailDemirSSB

Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Geliştirme Altyapıları Açılış Töreninde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla HGK-82 güdüm kitinin teslimatını gerçekleştirdik.

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1057631085868154881
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #41 : 01 Kasım 2018, 13:10:39 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
HGK-82 hedefi hassas vurdu
« Yanıtla #42 : 03 Kasım 2018, 00:25:43 »
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK tarafından geliştirilip Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edilen mühimmatın test atışının başarılı bir şekilde sonuçlandığını duyurdu.

Bakan Varank sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “TÜBİTAK SAGE’de geliştirip Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslimatını gerçekleştirdiğimiz, genel maksat bombalarını ANS/KKS güdümlü mühimmata çeviren Hassas Güdüm Kiti 82 (HGK-82), yapılan testlerde 37.500 feet’ten 17 km uzaklıktaki hedefi başarıyla vurdu.” İfadesini kullandı.

Hassas Güdüm Kiti sayesinde 40 bin feet yani yaklaşık 14 bin 300 metreden bırakılan bomba, 25 kilometre menzil ile hassas vuruş gerçekleştirebiliyor. Her tür hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile, 6.3 m sapma değerinde yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanmaktadır. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlıyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/11/02/hgk-82-hedefi-hassas-vurdu/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #43 : 13 Aralık 2018, 17:14:13 »
İkinci 100 günlük icraat programı kapsamında;

SSB-27 Çeşitli tiplerde ilave en az 60 adet hassas güdüm kitinin teslim edilmesi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 22 Aralık 2018, 21:47:40 »

100 adet Hassas Güdüm Kiti'nin kabulü gerçekleştirilmiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #45 : 29 Aralık 2018, 11:19:34 »
AKILLI BOMBA TEKNOLOJİLERİ

Bu bir test tesisi. Önemli mühimmatların testleri yapılacak hale geldi. Burada daha önemli olan şu. Bu tür kabiliyetler daha fazla gelişiyor. Şimdi mevcut nüfuz edici bombalarımız var. Akıllı bombalarımız konusundaki bağımlılığımızı hatırlıyorum. Envayi çeşidini üretiyoruz. Bağımlılığımız sona erdi. Akıllı bomba şu. Hedefe gönderdiğinizde noktasal kabiliyette o hedefi vurma kabiliyetini gösteriyor. Hem akıllandırma yöntemlerimiz; bir dizi unsur var. Bombayı nasıl akıllandırırsınız? Bunların da çeşitli konularda çalışmaları devam ediyor.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/canli-yayinda-acikladi-ilk-kez-turkiyede-olacak-41067026

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hava Kuvvetlerine “Hassas Güdüm Kiti” teslimatı
« Yanıtla #46 : 04 Mart 2019, 19:28:16 »
TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Hassas Güdüm Kitleri ASELSAN tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 günlük İcraat Programı kapsamında, çeşitli tiplerde 60’dan fazla hassas güdüm kiti güvenlik birimlerimize teslim edildi.” bilgisini paylaştı.

Modern mühimmat tedarik projesi kapsamında TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve ASELSAN tarafından üretilen Hassas Güdüm Kiti (HGK) 2.000 libre ağırlığındaki Mk-84 ve Nüfuz Edici Bombaları (NEB) akıllı mühimmatlara dönüştürüyor.

HGK, entegre Küresel Konumlama Sistemi (KKS) ve Ataletsel Navigasyon Sistemi (ANS) ve hızlı başlatma yeteneği ile hedefini tüm hava koşullarında yüksek hassasiyetle vurabiliyor. Burun kısmına takılan lazer güdüm sistemi ile de hareketli hedeflere karşı da kullanılabiliyor. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlıyor.

Orta irtifadan bırakıldığında 12 deniz mili, yüksek irtifadan bırakıldığında ise 15 deniz mili menzile ulaşabilen HGK’nin F-35 uçağına entegre edilecek.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/04/hava-kuvvetlerine-hassas-gudum-kiti-teslimati-2/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hava Kuvvetlerine HGK-84 takviyesi
« Yanıtla #47 : 07 Haziran 2019, 13:45:58 »
ASELSAN tarafından üretimi tamamlanan HGK-84 Hassas Güdüm Kitlerinin teslimatları sürüyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı sosyal medya hesabından, “Terörle mücadelede hedeflerin hassas ve ikincil hasarı en aza indirilmiş şekilde imhası için 50+ adet HGK-84 hassas güdüm kiti teslimatı gerçekleştirildi.” bilgisini paylaştı.

Mühimmatları akıllı yapıyor

Modern mühimmat tedarik projesi kapsamında TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve ASELSAN tarafından üretilen Hassas Güdüm Kiti (HGK) 2.000 libre ağırlığındaki Mk-84 ve Nüfuz Edici Bombaları (NEB) akıllı mühimmatlara dönüştürüyor.

HGK, entegre Küresel Konumlama Sistemi (KKS) ve Ataletsel Navigasyon Sistemi (ANS) sistemi ve hızlı başlatma yeteneği ile hedefini tüm hava koşullarında yüksek hassasiyetle vurabiliyor. Burun kısmına takılan lazer güdüm sistemi ile de hareketli hedeflere karşı da kullanılabiliyor. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlıyor.

Orta irtifadan bırakıldığında 12 deniz mili, yüksek irtifadan bırakıldığında ise 15 deniz mili menzile ulaşabilen HGK’nin F-35 uçağına entegre edilmesi hedefleniyor.

http://m.defenceandtechnology.com/2019/06/06/hava-kuvvetlerine-hgk-84-takviyesi/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 06 Ağustos 2019, 04:24:10 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 07 Ağustos 2019, 03:42:44 »
Alıntı
SSB
@SavunmaSanayii

Silahlı kuvvetlerimize 100+ adet daha HGK-84 teslimatı gerçekleştirdik.