Gönderen Konu: Rus MC-21 Uçağına ABD Motoru  (Okunma sayısı 3338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Rus MC-21 Uçağına ABD Motoru
« : 14 Nisan 2010, 16:55:42 »

ABD’nin Pratt & Whitney ve Rusya'nın Irkut firmaları, Irkut’un MC-21 uçağı için seçtiği Pratt & Whitney PurePower PW1400G motoru ön tasarım çalışmaları başlamak için bir anlaşma imzaladılar. Sözleşme PurePower motoru için üçüncü gövde uygulama geliştirme başlangıcını temsil eder. Motor; günümüz motorlarına göre müşterilere, önemli derecede azaltılmış yakıt tüketimi ve gürültü seviyesi ile düşük çevre emisyonları ve işletme maliyetleri sağlar.

Irkut MC-21’i 150 ile 210 arasında yolcu taşıyabilen geniş bir aile olarak tasarlamayı planlıyor. İlk uçuşun 2014’te ve ilk uçağın servise girişinin de 2016’da gerçekleşmesi düşünülüyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2010, 19:11:23 »
Polonya'da uçak düşünce tabi Amerikan motorlarına yöneldiler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2010, 19:50:18 »
Polonya'da Rus yapımı yolcu uçağı düşmeden çok önce zaten bu motoru seçmişlerdi. Geliştirme anlaşmasını yeni imzalaadılar sadece.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2010, 20:12:54 »
Polonya'da Rus yapımı yolcu uçağı düşmeden çok önce zaten bu motoru seçmişlerdi. Geliştirme anlaşmasını yeni imzalaadılar sadece.
Canım sadece biraz şaka yapmak istedim hemen ciddiye almayın.