Gönderen Konu: OTOKAR ARMA ZMA AİLESİ  (Okunma sayısı 71183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Otokar ARMA’ya ilk sipariş yurtdışından
« Yanıtla #40 : 07 Aralık 2010, 22:05:45 »
Insansiz kule takila bilinir.cekisi ve hacmi daha dusuk olur.

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 08 Aralık 2010, 00:14:08 »
armanın pazarı afrika olabilir rahatlık ile libya olabilir ..kanımca 6 ceker yada 8 ceker bir araca kule koyulmaz ise kendi marketini daraltıyor..illaki nato ülkelerine silah satabiliriz diye bir kural yok...

atıyorum Afrikada bir ülke nijerya...alacağına t xx rus tankını alır armayı kulesi ile..sadece önemli olan o araca tanka karşı etkili bir namlu ve kule yarleştirmek aynısı güney amerika ülkelerinede pazarlanabilir..

saygılar

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #42 : 08 Aralık 2010, 00:30:51 »
armanın pazarı afrika olabilir rahatlık ile libya olabilir ..kanımca 6 ceker yada 8 ceker bir araca kule koyulmaz ise kendi marketini daraltıyor..illaki nato ülkelerine silah satabiliriz diye bir kural yok...

atıyorum Afrikada bir ülke nijerya...alacağına t xx Rus tankını alır armayı kulesi ile..sadece önemli olan o araca tanka karşı etkili bir namlu ve kule yarleştirmek aynısı güney amerika ülkelerinede pazarlanabilir..

saygılar

tanka karşı etkili bir kule hmmmm tek çözüm fnss-bae 25 mm sharpanther kule+ 2li omtas podu

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 08 Aralık 2010, 00:41:06 »
motor sağ önde ..yer kazanılmış icinde ...bazı modellerinde taşınacak personel adedinden feragat edilir üsteki kapaklar iptal olur omtaş olur dediğiniz gibi..aselsan volkan 2 atış sistemi..ve 12o lik az  zırhlı top yada dediğiniz fnss cözümü...sonucta cok garip olmaz ..maliyet etkin olur su geciş avantajı olur ...afrikada ,bircok alıcı cıkar maliyeti ve bakım idamesi nedeni ile ...personelde taşıyor...

En mükemmel silahı yapsak bile pazar önemli..o pazarın ihtiyacı alabilecekleri önemli..şimdi satarız omtaşlı armayı..atıyorum nijeryaya ...komşusu alır t xxx biz satarız nijeryaya altay...

kulesiz tanklar bile tasarlandı isvecte , zamanında almanyada...topları sabit....armayada kule olur altayın top capını taşıyacak topta olur .omtaş ile süper olur..

saygılar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 08 Aralık 2010, 00:53:12 »
Altay'ın kulesi Arma'ya olmaz. Elmayla karpuzu karıştırmayın.  Bir ana muharebe tankıyla bir tekerlekli 6X6 araçtan bahsediyorsunuz. O kule üzerinden silahlar, içerisindeki personel, donanım ve boyutları o küçücük araca uymaz. Birşekilde uydursanız bile aracın denge problemlerini çözemezsiniz. 120 mmlik namlujdan bahsediyorsunuz. Namlu ateşlendiğpinde arac devrilirse şaşırmayın. Bunun yerine araca ve istenilen görevlere uygun bir kule tasarlanır. Altay için kule tasarlayan Arma için neden tasarlayamasın? Ayrıca omtaş  nedir? Orta menzilli tanksavar anonim şirketi falan mı? Omtas olmasın sakın o?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #45 : 08 Aralık 2010, 10:09:27 »
Namlu ateşlendiğpinde arac devrilirse şaşırmayın

Evet artistik bir ters takla atabilir :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #46 : 08 Aralık 2010, 10:37:37 »
6x6 ya max 55mm 8x8 max 75(en sinirda 105 mm) mm anti materyal(?) mermileri kullanan toplar yerlesdirilirse iyi olur.Kulede insansiz olarak tasarlanir.Daha fazlasi dengeden ziyade cevikliyi ve sur'ati dusurur ki buda buyuk eksiklik.
Onemli olan topun kalibresi yok etkili menzili,isabet orani ve kullandigi merminin tahrip gucu.
Yalnis bir tesbitde bulunmamisimdir herhalde.
 Daglik cografyalar  icin mini obus tarzinda aletlerde iyi pazarlama urunu ola bilir.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #47 : 14 Aralık 2010, 20:10:05 »
ürünlerinizden ARMA 6x6  ilk siparisini yutdisindan aldigi haberi hizla yayildi
öncelikle tebrik ediyorum ...
Sadece amatör bir merakli olarak satisin hangi ülkeye yapilacagini mümkünse ögrenmek istiyorum ...
10.6 milyon dolarlik anlasmanizda kaç adet ARMA araci içerdiginide bilmiyoruz

saygilar

Sayın sephiroturk,

Tebrikleriniz ve ilginiz icin tesekkur ederiz.

Maalesef sözleşme gereği ülke ismi ve adet belirtemiyoruz.

Saygılarımızla,

Otokar A.Ş

Kurumsal İletişim

Öte yandan
http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1617&hid=2

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 14 Aralık 2010, 20:11:46 »
bence gurcistan.bir videoda gurcu askerlerin armayi test etdiklerini gormusdum.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #49 : 14 Aralık 2010, 21:01:56 »
bence gurcistan.bir videoda gurcu askerlerin armayi test etdiklerini gormusdum.

Ilk akla gelenlerden biri Gürcistan  :)
Ama bence degil çünkü onlar OTOKAR ARMA degil NUROL EJDER aldilar
belki senin aklinda kalan videoda budur
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Nu9rkkw5OEc&amp;feature=related" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=Nu9rkkw5OEc&amp;feature=related</a>