Gönderen Konu: OTOKAR ARMA ZMA AİLESİ  (Okunma sayısı 71172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
OTOKAR ARMA 6x6
« Yanıtla #20 : 12 Haziran 2010, 11:22:02 »

Biraz büyük halini yükledim. Umarım sorun olmaz..

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
OTOKAR ARMA 6x6
« Yanıtla #21 : 12 Haziran 2010, 12:37:53 »
http://www.defencetalk.com/pictures/showphoto.php?photo=39196

Bu arada Barış abinin resimlerini koskoca defencetalk bile sitesinde yayınlıyor..:D

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
OTOKAR ARMA 6x6
« Yanıtla #22 : 16 Haziran 2010, 02:46:37 »
OTOKAR ARMAYI SATISA SUNDU.............

OTOKAR´in yeni ürünü hayirli olsun, devamini bekleriz..............  :)

RESIMLER OTOKAR´in sitesinden alinmistir.

http://www.otokar.com.tr/tr/urunler/urun_detay.aspx?urun=99
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2010, 02:49:22 Gönderen: Yatağan »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
OTOKAR ARMA 6x6
« Yanıtla #23 : 19 Haziran 2010, 12:30:39 »
Yeni haber...

ARMA 8x8 versiyonu 2010 sonlarında tamamlanmış olacaktır.

Çevrimdışı cabatli_53

• DefenceTurk
  • *
  • 0
OTOKAR ARMA 6x6
« Yanıtla #24 : 29 Haziran 2010, 13:08:22 »

Ba2 Teşekkürler...

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
Otokar ARMA’ya ilk sipariş yurtdışından
« Yanıtla #25 : 07 Aralık 2010, 11:53:22 »

Türk savunma sanayiinin tasarım ve üretici firmalarından Otokar, ARMA ile taktik tekerlekli zırhlı araç ailesini tamamladı. Yeni 6x6 ARMA zırhlı muharebe aracı, daha Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girmeden yurtdışından sipariş aldı.

Otokar, anlaşmaya göre 6x6 ARMA zırhlı muharebe aracını 15 aylık dönem içerisinde partiler halinde teslim edecek. Siparişin toplam değeri ise yedek parçalar, eğitim ve özel ekipmanlar da dahil olmak üzere yaklaşık 10.6 milyon dolar.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Tasarımı ve üretimi tamamen Otokar’a ait olan araçlarımızın uluslararası piyasalarda gösterdiği başarı, ülkemizin tasarım ve üretim gücünü tüm dünyaya kanıtlama açısından bize gurur veriyor" dedi. Görgüç, Otokar’ın ARMA ailesi ile ürün yelpazesini genişlettiğini belirterek şunları söyledi:

"Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde 4x4 Cobra ve ZPT taktik zırhlı araçlarımız ile farklı coğrafi bölgelerde hizmet veriyorduk. Elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimimiz ile yeni tasarladığımız ARMA serisi ile çok tekerlekli zırhlı muharebe araçları alanına da adım attık ve zırhlı taktik tekerlekli araçlar ürün gamımızı tamamladık.

6x6 ARMA’yı ilk kez Haziran ayında Paris’te düzenlenen Eurosatory Fuarı’nda tanıtmış ve birçok yabancı silahlı kuvvetlerden büyük ilgi görmüştük. İlk siparişi de yurtdışından aldık. Amacımız, Türk tasarımı ve mühendisliğini tüm dünyada temsil etmek."

6x6 ARMA yüzebiliyor

Otokar, sahip olduğu mevcut tasarım ve mühendislik alt yapısı ile, tüm fıkri sınai mülkiyet hakları kendisine ait olan ARMA aracını kendi özkaynaklarını kullanarak geliştirdi.

İlk olarak 6x6 tipi geliştirilen ARMA taktik zırhlı araç ailesi modüler bir platform olma özelliği taşıyor. Farklı görevlere uygun geliştirilebilen araç, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri ile donatılabiliyor.

Sürücü ve komutan dahil toplam 10 personel, 19 ton muharebe ağırlığına sahip. Aracın sağ ön tarafına yerleştirilmiş motoru sayesinde geniş iç hacme kavuşan zırhlıda, araç içinde ergonomik çalışma ortamı sağlanıyor. ARMA, yüzer operasyon kabiliyetine de sahip.

Araçta yer alan balistik ve mayına karşı korumada etkin monokok gövde yapısı, mayına ve patlamaya karşı korumalı koltuk sistemleri ve Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer koruması ile mürettebatın da güvenliği sağlanıyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16468650.asp?gid=373
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2010, 12:00:25 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #26 : 07 Aralık 2010, 12:07:47 »
benmi göremedim yoksa hangi ülkeye satıldığı yazmıyormu?  kaç adet  satıldığıda yazmıyor  ama aracın görünümü gerçekten çok güzel  otokar  tasarım konusunda oldukca başarılı

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #27 : 07 Aralık 2010, 12:13:20 »
benmi göremedim yoksa hangi ülkeye satıldığı yazmıyormu?  kaç adet  satıldığıda yazmıyor  ama aracın görünümü gerçekten çok güzel  otokar  tasarım konusunda oldukca başarılı

Bazen alicilar ve adet bir süre gizli tutuluyor. Sanirim ticari nedenlerden.. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #28 : 07 Aralık 2010, 12:15:23 »
Dün otokarın bahçesinde 23 adet Cobra aracı saydım. Bunları 4'ü açık yeşil ağırlıklı farklı bir kamuflajla boyalıydı. Acaba hangi ülkeye gönderilecek? Henüz hiç ARMA aracını göremedim. Herhalde yakında onuda göreceğiz. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #29 : 07 Aralık 2010, 17:14:49 »
Dün otokarın bahçesinde 23 adet Cobra aracı saydım. Bunları 4'ü açık yeşil ağırlıklı farklı bir kamuflajla boyalıydı. Acaba hangi ülkeye gönderilecek? Henüz hiç ARMA aracını göremedim. Herhalde yakında onuda göreceğiz. :)

azerbaycan olabilir anlaşma yapılmıştı

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)