Gönderen Konu: V-22 Osprey  (Okunma sayısı 24944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dumrul

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
İSRAİL V-22 OSPREY ALIYOR
« Yanıtla #22 : 23 Şubat 2014, 01:27:40 »
   İsrail, iki yıl kadar önce Bell ve Boeing firmalarının ortak üretimi V-22 Osprey tipi yarı helikopter özellikli uçak almak istediğini ABD’ye bildirmişti.
   ABD’nin parlamento konumundaki Kongresi beklendiği gibi söz konusu altı uçağın satışına onay verdi ve İsrail böylelikle bu uçağı ABD’den sonra kullanack olan  ikinci  ülke konumuna geldi.

İsrail söz konusu uçakları son F-16 örneğinde de olduğu gibi kendi yerli askeri havacılık sanayii IAI kanalıyla özgün standart ve ihtiyaçlarına göre optimize edecek.

Söz konusu uçaklar, İsrail’in öncel olarak özel operasyonlarıyla bağlantılı acil ihtiyaçları kapsamında ABD’nin Deniz Piyadeleri (USMC) prodüksiyonu için öngörülen 360 uçaklık MV-22 kontenjandından kaydırılarak sağlanacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MV-22 Kazası
« Yanıtla #23 : 02 Ekim 2014, 04:25:50 »
MV-22 Kazası

ABD Deniz Piyadelerine ait bir MV-22 Kuzey Arap Denizi'nde düştü.

Araç; Irak ve Suriye'ye 11. Deniz Seferi Birimi üyelerini taşıyan USS Makin Island Amifibi Saldırı gemisinden havalandıktan kısa süre sonra güç kaybetti. Bocalayan uçaktan üç mürettebat düştü. Bir süre sonra tekrar kontrolü sağlayan pilot Aracı Makin Island gemisine indirmeyi başardı. Düşenlerden iki kişi kurtarıldı. Kurtarılanlardan birinin durumunun iyi olduğu açıklandı. Araçta bulunan üçüncü kişinin  ise ara çalışmaları devam ediyor. Çalışmalara ABD savaş gemileri, uçaklar, helikopterler ve tekneler katılıyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Osprey Silahlanıyor
« Yanıtla #24 : 10 Aralık 2014, 08:42:51 »
Osprey Silahlanıyor

Bell Helicopter; Bell Boeing V-22 Osprey tiltrotor aracının havada roket ateşlerken fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda Osprey, alt iskele tarafına monte edilen 7 tüplü bir lançerden roket ateşlerken görünüyor. Osprey'den roket atışı geçtiğimiz ay Arizona Yuma'da gerçekleştirildi.

Bu gelişme ile bugüne kadar; kaza tahliye, arama kurtarma, insani yardım, afet yardımı, personel ve malzeme taşıma görevlerinde kullanılan Osprey önemli bir kabiliyete sahip oldu. 

2014 yılının üçüncü çeyreğinin sonuna kadar Bell Boeing, Hava Kuvvetleri Özel Operasyonlar Komutanlığı için 44 CV-22 ve ABD Deniz Piyadeleri için 242 MV-22 tiltrotor teslim etti. 2007 yılından bu yana serviste olan araç Afganistan, Basra Körfezi ve Akdeniz'de üstün görev başarıları elde etti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Osprey Silahlanıyor
« Yanıtla #25 : 11 Aralık 2014, 17:15:46 »

<a href="http://youtu.be/PHvze3_CcwU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/PHvze3_CcwU</a>
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 17:21:24 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı melih18

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: V-22 Osprey
« Yanıtla #26 : 10 Ocak 2015, 14:29:05 »
israil vur-kaç için v22 leri aldı

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 10 Ocak 2015, 18:53:25 »
Bunlarin tanesi ne kadardir...

Çevrimdışı melih18

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 11 Ocak 2015, 20:53:14 »
İsrail 6 tane v-22 aldı siparişin toplam bedeli 1,1 milyar dolar tanesi 200 milyon dolara yakın chinook un nerdeyse iki katı

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 11 Ocak 2015, 20:59:22 »
Yalniz hocam biz istesek daha tuzluya gelir. Verseler bile. Bide bekletirler yok senatoya soralim yok alt kanattan gecti ustte takildi olmadi oldu. Yok K.Irak yok Yunanistan yok Rum Yok israille olan iliskiler bahane edilir.  en iyisi hic bulasmamak bundan sonra bu Israil Fino larina.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2015, 21:05:11 Gönderen: мคяครℓเ »