Gönderen Konu: V-22 Osprey  (Okunma sayısı 24984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Rolls-Royce'dan V-22 İçin Motor Satışı
« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2013, 13:15:24 »
toplama bilgisayar gibi dışarıdan toplayıcam parçalarını ucuza gelecegine inanıyorum bi v-22 benimde olsun istiyorum :D
İnfaz timi kurcam  ;D ;D ;D

İnternetten araştır belki ucuza bulursun. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Ynt: Rolls-Royce'dan V-22 İçin Motor Satışı
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2013, 13:46:55 »
toplama bilgisayar gibi dışarıdan toplayıcam parçalarını ucuza gelecegine inanıyorum bi v-22 benimde olsun istiyorum :D
İnfaz timi kurcam  ;D ;D ;D

İnternetten araştır belki ucuza bulursun. :D
Sahibindende adam koymuştu da param çıkışmadı 10 dolar eksik diye vermedi şimdi ikinci el amerikan ordu pazarına bakıcam orada kesin vardır biraz eski model olsada eger toplarsam ekibi kurma işi senden murat abi senden gidip bir esadı düşürüp gelek :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bell ve Boeing V-22 İçin Ortak Oluyorlar
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2013, 02:00:59 »
Bell ve Boeing V-22 İçin Ortak Oluyorlar

Bell Helicopter Textron ve Boeing; ABD Deniz Hava Sistemleri Komutanlığı (NAVAIR) V-22 ihtiyacı için 5 yıllık bir ticari stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya göre ABD Deniz Piyadeleri için 92 MV-22 adet ve ABD Hava Kuvvetleri Özel Operasyonlar Komutanlığı için 7 adet CV-22 üretilip ve teslim edilecek.

Yaklaşık 6,5 milyar dolar değerindeki sözleşme tek yıllık sözleşmeler yoluyla alımları ile karşılaştırıldığında ABD hükümetine yaklaşık 1 milyar dolar tasarruf sağlamak üzere yapılandırılmıştır. Sözleşme ayrıca NAVAIR'e ilave 23 uçak kadar sipariş izin veren bir hüküm içermektedir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: V-22 Osprey
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2013, 15:17:48 »
Bunun gelecek varyantı bir hava aracının 2017 gibi ilk uçuşunu yapması planlanıyor.Tasarım olarak çok beğendim bakalım halefi gibi pahalı bir oyuncak mı olacak yoksa yeni UH-70 olabilecek mi ?

The Future Of Flight: Helicopters Will Fly Like Airplanes
Two new programs are coming to improve the U.S. Vertical Takeoff and Landing (VTOL) fleet.
By Clay DillowPosted 06.05.2013 at 10:41 am1 Comment

Hover Craft Engineers are designing the first major addition to the U.S. VTOL fleet in more than two decades. The plans are mostly secret, but the craft will likely draw from tilt-rotor, VTOL fixed-wing, and compound helicopter technologies. Nick Kaloterakis
In the wake of the unsuccessful Iran hostage-rescue attempt in 1980, when three of eight helicopters failed and crippled the mission, military planners came to a realization: The U.S. fleet was in desperate need of an aircraft that could combine the speed and range of a jet with the vertical lift of a helicopter. In response, they designed the tilt-rotor V-22 Osprey. The V-22 can carry two dozen troops 1,000 nautical miles at speeds around 250 miles an hour. It is one of the most versatile craft in the U.S. Vertical Takeoff and Landing (VTOL) fleet, which includes helicopters and jump jets. It is also the youngest: The V-22 represents the last major addition to the VTOL arsenal in more than 20 years.
As modern warfare evolves to include more lightning-fast, covert strikes similar to the raid on Osama Bin Laden’s compound, VTOL is once again a priority for U.S. military planners. Two programs launched this year could improve the speed, range, and hover efficiency of VTOL aircraft: In March, the Army launched a program that officially began accepting designs for technology that could be used in next-generation rotorcraft. Sikorsky and Boeing filed a joint proposal based on Sikorsky’s X2 rotor and propeller system; Bell Helicopter, the co-developer of the V-22, submitted an updated tilt-rotor; and European aerospace giant EADS put forth a design likely based on Eurocopter’s experimental X3. And in February, DARPA announced a $130 million VTOL X-Plane program that asks aerospace engineers to propose entirely new approaches to VTOL—a fixed wing, a rotary wing, or maybe something in between.
With top speeds of more than 250 mph, improved VTOL aircraft could increase military reach, shorten travel time for combat troops, and deliver personnel and cargo virtually anywhere, regardless of terrain. While the precise designs will remain secret for a while—both the Army and DARPA programs plan to fly demonstrations by 2017—they will likely draw from three existing technologies, as illustrated on the next page. After 24 years without significant innovation, VTOL is flying high once more.

This article originally appeared in the July 2013 issue of Popular Science. See the rest of the magazine here.

http://www.popsci.com/files/imagecache/article_image_large/articles/july_cover_.png

http://www.popsci.com/announcements/article/2013-06/july-2013-future-flight

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2013, 18:25:05 »
Hizi konusunda bilgi var mi ? mesela Sikorsky X-2 kontra kadar....

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 26 Haziran 2013, 18:56:44 »
Yazıda var 250 mph den fazla diyor yani 400+ km saat olarak düşün.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #16 : 26 Haziran 2013, 19:03:49 »
UH 70 nin yaklasik olarak 1.5 kati kadar hizli birde kutlenin ataletini hesaba katarsak ne duzeyde(belki ucak) metal yorulmasi ve yakit sarfiyati olur

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 26 Haziran 2013, 19:13:40 »
Sormadan edemedim; UH-70 nedir?

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #18 : 26 Haziran 2013, 19:19:41 »
Bildiğim kadarıyla o helikopter çok rollü olacaktı. Apache, cobra vs.. bunlarında yerini alacak bir helikopter olacakmış farklı versiyonlarda yani. Zaten tiltrotor beğeni görmüş bir helikopter şekli fiyat ile ilişkilendirebiliriz yani ilerde ne olucağını bu yeni helikopterin alıcısı çok olur düşüncesindeyim fiyat iyi olursa.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
V-22 İle İlk Yakıt İkmali Testi Başarılı
« Yanıtla #19 : 08 Eylül 2013, 11:52:32 »
V-22 İle İlk Yakıt İkmali Testi Başarılı

Bell Boeing V-22 tilt-rotor nakliye uçağının bir hava yakıt ikmali platformu olarak kullanmak için ilk ​​testi tamamlandı. Kuzey Teksas üzerinde yapılan testde, hava yakıt ikmal sistemi ile donatılmış olan bir V-22 Osprey prototipi  kullanıldı. V-22, arkasında uçak iki savaş uçağına yakıt ikmalini başarıyla gerçekleştirdi.

DefenceTurk.com