Gönderen Konu: Rusya Amiral Kuznetsov Uçak Gemisini Modernize Ediyor  (Okunma sayısı 16033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya Amiral Kuznetsov Uçak Gemisini Modernize Ediyor
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2018, 22:00:13 »
Bir soru sormak istiyorum izninizle. Aslında soracagım sorunun cevabını googledne cok kolaylıkla bulabilirdim ama ben farkındalık oluşturma babında burda soruyorum. Bizim Kıbrısta neden bir hava üssümüz yok ?
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2018, 22:04:24 »
Bende hiç googleye bakmadan yazıcam. Bence ihtiyaç yok. Incirlik, konya üssümüz yakın çok kısa sürede kıbrıs semalarında olur. Ayrıyetten, Kuzey kıbrıs çok küçük savunmasında zor olur. Topçu ve kara konuşlu Roket ve Füzelerin menzilinde. Olası savaşta Rumlar tarafından direk hedef olur vs.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2018, 22:20:54 »
Bende hiç googleye bakmadan yazıcam. Bence ihtiyaç yok. Incirlik, konya üssümüz yakın çok kısa sürede kıbrıs semalarında olur. Ayrıyetten, Kuzey kıbrıs çok küçük savunmasında zor olur. Topçu ve kara konuşlu Roket ve Füzelerin menzilinde. Olası savaşta Rumlar tarafından direk hedef olur vs.
Demekki Uçak gemisi lazımmış bize birde sen olayı rumlardan aldın. Ben rumların asla bir savaş içine gireceklerini sanmam. Eskiden yaşanmış olabilir ama bugünün koşullarında ihtimal vermem. Belki yunan gazıyla bir ihtimal diyebilirim ama turizmle geçindikleri için bunuda pek olası görmüyorum. Benim için akdenizde en büyük düşman ne Yunan ne rum nede israil. İçimde Mısıra karşı inanılmaz bir şüphe var. Biz Ya kıbrısa üs kurcaz yada uçak gemisi alcaz/yapcaz. Bunun başka yolu yok. Uçakları devamlı kıbrısın tepesinde uçuramayız ama bir UG çok şey değiştirir.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2018, 22:22:10 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2018, 00:38:11 »
KKTC de  Askeri amaclı olarak  kulanımda olan yegane hava meydanı Pınar Başı alanıdır. 
Bu alan genelde helikopter barındırır. Kücük uçakların kullanımı için 2 x Pist mevcut asvalt ve topark olmak uzere 1485M ve 1050M uzunlugunda.

Geçitkale hava meydanı  askeri kullanım için düsünulmuş .THVK tarafından  zaman zaman muharip ucak konumlandırılmıs  olsa da ,sonraları Ercan hava alanın yedeklemesi için kullanılmış. Şimdileri ise özel şirkete kiralanmıştır.  1 x 2800M Asfalt Pist mevcut.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #14 : 30 Ekim 2018, 22:03:38 »
Alıntı

TAH Savunma
‏ @TAHSAVUNMA

Rus donanmasının tek uçak gemisi Admiral Kuznetsov’un bakımının yapıldığı havuzda bir güç kesintisi nedeni ile havuz kapakları açıldı ve gemi yüzer konuma geldi. Gemimin üzerindeki vinç devrildi ve personellerin yaralanmasına sebep oldu.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1057210668858966017

Kuznetsov havuzdan kaçmış.  :D :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2018, 00:13:29 »
benim gördüğüm haberde olayın "yüzen" drydock ta gerçekleştiği yazıyordu pek bi anlam veremedim. Biyere nakil mi ediliyordu acaba?

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2018, 09:26:23 »
Uçak gemisinin bakımı yapıldığı yüzer havuz batmıştır, uçak gemisinin son durumu hakkında henüz bir bilgi ve resim yoktur olmayacak da, zaten böyle bir resim yayınlayan birisinin de cesedi alkol zehirlenmesi teşhisi ile yakındaki derede bulunur.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2018, 15:48:46 »
Uçak gemisi sapasağlam, ertesi gün çeklmiş fotoğraflar var, hatta yüzer havuzun batarken ve battıktan sonra çekilmiş resimleri de var.

Uçak gemisinin stratejik önemi yoktur, onun için izin olmadan bile resim veya video çekebilirsin. Çok uzağında olmayan Borei sınıfı stratejik öneme sahip nükleer tahrikli ve kıtalararası balistik füzeleri taşıyan denizaltının izinsiz resmini çekersen ve limandayken yanında dolaşmaya kalkarsan(20km yaklaşmak mümkün değildir), 2 seçeneğın vardır; kendi kendini gömeceksin durduğun yerde veya seni FSB gelir gömecek.

Yüzer havuz PD-50 batarken, sol tarafında daha ufak boyuttaki yüzer havuz PD-92.  30.10.2018 yerel saat ile 03-30 civari

Ertesi gün battıktan sonraki görüntü, sağ tarafındaki PD-92

! No longer available

Ertesi gün drone ile çekilmiş, PD-92 yerinde, sağ tarafında PD-50 olmalıydı. 30.10.2018

Yüzer havuz battıktan sonra Kuznetsov uçak gemisi 30.10.2018

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2018, 15:54:09 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 12 Aralık 2019, 20:23:06 »
Rusların tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov'da  bakım ve onarım çalışmaları sırasında yangın çıkmış...

<a href="http://youtu.be/kmcIGxuFbPo" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/kmcIGxuFbPo</a>

<a href="http://youtu.be/axmxk9v3cHY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/axmxk9v3cHY</a>
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2019, 20:26:39 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 12 Aralık 2019, 23:53:59 »
Error 404 (Not Found)!!1

Şu gemiyi bir adam edemediler, en sonunda yaktılar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com