Gönderen Konu: Su-30 FLANKER  (Okunma sayısı 47237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Kazakistan'dan Su-30SM Siparişi
« Yanıtla #70 : 25 Mayıs 2018, 11:26:18 »
Kazakistan'dan Su-30SM Siparişi

Kazakistan, 24 Mayıs'ta Irkut Corporation ile imzaladığı bir sözleşme kapsamında ilave Su-30SM siparişi verdi. İmza töreni, Astana'da düzenlenen Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı KADEX-2018'de gerçekleşti. Tedarik edilecek uçak sayısı açıklanmamakla beraber, platformlar Kazakistan Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri'nin hali hazırda hizmetinde bulunan Su-30SM filosuna eklenecek. Sözleşme, 2020'de tamamlanacak.

http://c4defence.com/Gundem/kazakistan-dan-su30sm-siparisi/6405/1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Su-30 FLANKER
« Yanıtla #71 : 29 Haziran 2018, 08:41:15 »
Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait bir Sukhoi Su-30 MKI, 27 Haziran'da saat 11:15'de, Nashik'de, eğitim uçuşu sırasında düşmüş. Pilotlar uçak düşmeden önce atlayarak güvenle yere inmeyi başarmışlar. Tarım arazisine düşen uçağın teknik bir arıza nedeniyle düştüğü açıklandı. Olayda hayatını kaybeden veya yaralanan olmadı.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #72 : 11 Temmuz 2018, 08:22:50 »
9 Temmuz'da Su-30 ve Yak-130 uçaklarının üretildiği Irkut Croporation fabrikasında yangın çıkmış. Şirket yetkilisi yangının titanyum yedek parçalarının işlendiği alanın altında çıktığını söylemiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #73 : 19 Ağustos 2018, 00:45:54 »
Rus Ordusu için 36 Su-30SMs savaş uçağı sipariş edilmiş. Bu yılın en yüksek fiyatlı projesi. Yaklaşık 1 milyar dolar...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ermenistan ve Rusya Su-30SM için anlaştı
« Yanıtla #74 : 31 Ocak 2019, 23:33:23 »
Azerbaycan’la gerginlik yaşayan Ermenistan, Rusya’dan Su-30SM tipi savaş uçağı satın alacak.

Sputnik’in haberine göre Ermenistan Savunma Bakanlığı’nı kaynak gösterdiği haberine göre, Erivan’la Moskova arasında Su-30SM uçaklarının satın alınmasına yönelik anlaşma imzalandı. Uçakların sayısı ve anlaşmanın tutarı konusunda ise bir bilgi verilmedi.

Bakanlık uçakların tedarikine yönelik Rusya tarafından daha önce belirlenen 100 milyon dolar kredinin hâlâ geçerli olduğunu da aktardı.

Uçuş menzili 3 bin kilometre olan çok rollü uçak hava önlemenin yanı sıra kara ve deniz görevlerini de yerine getirebiliyor. Havada yakıt ikmali probu da bulunan Su-30SM’in geniş hava-hava/hava-yer mühimmat yelpazesi bulunuyor

http://defenceandtechnology.com/2019/01/31/ermenistan-ve-rusya-su-30sm-icin-anlasti/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ermenistan’dan Su-30SM atağı
« Yanıtla #75 : 15 Şubat 2019, 19:55:33 »
Ermenistan, Rusya’dan daha fazla Su-30SM savaş uçağı tedarik etmeyi planlıyor.

Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın yakın zamanda sipariş edilen dört uçağa ek olarak daha fazla Su-30SM satın almayı düşündüğünü belirtti. Tonoyan, “Dört Su-30SM uçağı, son 20 yılda Ermenistan tarafından alınan ilk yeni Rus yapımı savaş uçakları olacak. Uçaklar, sözleşmede öngörülen sürenin sonunda ülkeye teslim edilecek.” dedi.

Uçuş menzili 3 bin kilometre olan çok rollü uçak hava önlemenin yanı sıra kara ve deniz görevlerini de yerine getirebiliyor. Havada yakıt ikmali probu da bulunan Su-30SM’in geniş hava-hava/hava-yer mühimmat yelpazesi bulunuyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/14/ermenistandan-su-30sm-atagi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Hindistan’da yine savaş uçağı düştü
« Yanıtla #76 : 09 Ağustos 2019, 12:56:15 »
Hindistan Hava Kuvvetlerine (IAF) ait bir adet Su-30 MKI savaş uçağı, Tezpur bölgesinde kırıma uğradı ve düştü. Uçaktaki iki pilot ise atlamayı başardı.

Hindistan Ordusu, uzun süredir kazalar ile adından sık sık söz ettirmekte. Sadece son 1-2 senelik zaman diliminde, Hindistan Hava Kuvvetlerine ait 10’dan fazla hava aracı çeşitli sebeplerden ötürü düştü.

Ayrıca hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda, Hindistan Hava Kuvvetlerine ait hava savunma bataryası, kazara kendi Mi-17 helikopterini düşürmüştü.

https://savunmasanayist.com/2019/08/09/hindistanda-yine-savas-ucagi-dustu/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #77 : 09 Ağustos 2019, 13:05:07 »
Pakistan'ın silahlanmaya fazla para harcamasına gerek yok bence. Hindular kendi kendilerine düşüyorlar vs zaten... :D

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 30 Ağustos 2019, 22:32:30 »
Alıntı
Hindistan basında çıkan haberlere göre, Hindistan, Rusya ile ek 21 MiG-29 ve 18 Sukhoi Su-30 jet alımı konusunda görüşüyor.

Aero India 2019 sırasında Hindistan Havacılık Limited Şirketi (HAL) Başkanı R Madhavan , IAF’ın 18 Su-30MKI ve 21 MiG-29 savaş uçağı satın alma planlarını doğruladı . Yeni Delhi, Rusya ile MiG-29 ve Su-30'larla uyumlu yeni füzeler için de emir verdi.

Ayrica Hindistan Su 57 üretimine tekrar katilmak icin görüsmeler yürütüyor.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 19 Eylül 2019, 17:22:54 »
Alıntı
"Su-30" TEKNOFEST'te.

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2019, 13:35:06 Gönderen: カメせ »