Gönderen Konu: Su-30 FLANKER  (Okunma sayısı 47222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Su-30 FLANKER
« Yanıtla #50 : 27 Ekim 2014, 22:17:28 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #51 : 16 Kasım 2014, 11:24:38 »
 Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Arup Raha Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait Su-30 uçaklarındaki sorunu tespit etmek için yaptıkları çalışmayı tamamladıklarını duyurdu. Sorunun ne olduğunu bildiklerini, nasıl çözeceklerini de bildiklerini söyleyen Mareşal, sorunun ne olduğunu açıklamayacağını da söyledi. Hindistan Su-30'ları  bir hafta içerisinde yeniden uçmaya başlayacaklar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 12 Ocak 2015, 23:40:57 »
Bu Hindistan daha ne kadar silahlanacak. Ucak gemisini denize indirdiler. Nükler denizaltıda kiraladılar. Ve sanırım kendilerininde Nükler denizaltı projesi var. Su 30 diger Su serisi gibi kendini kanıtlamıs kaliteli bir ucak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #53 : 13 Ocak 2015, 01:46:32 »
Hindistan'ın silahlanması gayet normal. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi. Halkı fakir olsa da teknolojik olarak kendilerini hızla geliştiriyorlar. Marsa uydu gönderdiler geçenlerde. Ancak hindistan Hava Kuvvetleri'nin acilen yeni uçaklara ihtiyacı var. Neredeyse bütün yük Su-30'ların üzerinde ve 14 yıl önce kullanıma giren bu uçakların da bir çeşit modernizasyon diyebileceğimiz revizyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi bu aralar gündemde. Son yıllarda çok eski olmaları nedeniyle çok sık düşen Mig serisi uçaklarının son üyelerini geçtiğimiz yıl emekli ettiler. Rafale uçakları bu uçakların yerini alacaklar ve henüz bir anlaşma imzalanmış dahi değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Kazakistan Su-30SM Uçakları İstiyor
« Yanıtla #54 : 07 Şubat 2015, 00:51:43 »
Kazakistan Su-30SM Uçakları İstiyor

Kazakistan Savunma Bakanlığı, basın servisi aracılığıyla 4 Şubatta yaptığı açıklama göre hava kuvvetlerinin yeniden yapılandırılması için Su-30SM uçaklarının alınması gündemde. akipress.org adresindeki açıklama Kazakistan Hava Savunma Kuvvetleri Başkomutanı (KADF) Tümgeneral Nurlan Ormanbetov'un Irkutsk Havacılık Tesisi'ndeki Su-30SM üretim hattını ziyareti sonrsasında yapıldı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 20 Mayıs 2015, 18:46:18 »

15 yılda altıncı Su-30 kazası

Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait Sukhoi SU-30MKI tipi uçak ülkenin kuzeydoğusundaki Nagaon şehrinde düştü.

Tezpur Hava Üssü’nden havalanan SU-30MKI tipi uçağın teknik bir nedenden dolayı düştüğü, uçağın pilotlarının ise durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Hindistan Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada uçağın rutin görev uçuşunu yaptığı sırada hava üssü’nün 36 kilometre uzağında Nagaon şehrinde kırsal bir alana düştüğü ve pilotların kendilerini uçaktan fırlattığı, durumlarının iyi olduğu belirtildi. Hindistan Hava Kuvvetleri ve Savunma Bakanlığı’nın olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

http://kokpit.aero/hindistan-su-30-dustu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Rus Donanması İçin Yeni Su-30'lar
« Yanıtla #56 : 09 Eylül 2015, 21:42:29 »
Rus Donanması İçin Yeni Su-30'lar

Savunma Bakan Yardımcısı Yury Borisov, devlet haber ajansı RIA Novosti'ye yaptığı açıklamada Pazartesi günü Rusya Savunma Bakanlığı ile uçak üreticisi Irkut'un sekiz adet Su-30SM çok rollü savaş uçağı için sözleşme imzaladığını duyurdu. Rusya; donanma havacıları için 75 yeni uçak almayı planlıyor. Sözleşme kapsamındaki bu sekiz uçak bu ihtiyacın ilk partisi olarak kabul ediliyor.

Irkut; dünyaca ünlü MiG ve Sukhoi savaş uçaklarını üreten şirketlerin yanı sıra Rusya'nın en büyük üç askeri uçak üreticilerinden biridir. Her üç firma da devlete ait büyük havacılık sanayi United Aircraft Corporation'ın birer koludur. Şirket 2011 yılında aldığı 60 Su-30SM siparişini tamamlayıp savunma bakanlığının önümüzdeki yıl vereceği siparişlere hazırlanıyor. Yeni siparişleri yılda 20-25 uçak üreterek üç yılda tamamlayı hedefliyor.

Su-30, Sovyet Su-27 temelli çok rollü bir savaş uçağı. Su-30SM Hindistan'a ihraç edilen MKI modelinden daha da gelişmiş bir versiyon. Su-30 savaş uçağı ailesi Rusya'nın en popüler ihracat kalemlerinden biridir. 272 Su-30MKI  Hindistan'a, 44 Cezayir Hava Kuvvetlerine ve 18 Malezya'ya teslim edilmiştir. Vietnam 12 Su-30MMK, Uganda 8 Su-30MMK, Venezuella 24 Su-30MKV Flanker-G ve Çin 73 Su-30MKK ile diğer müşterilerdir.

2011 yılında sipariş edilen Su-30 uçaklarının 12 adedi, Rusya'nın tek uçak gemisi Admiral Kuznetsov'da görev yapıyorlar. Donanma havacılığının başındaki Tümgeneral Igor Kozhin, 2020 yılına kadar 50 Su-30SM uçağına sahip olacaklarını söyledi. Rus ordusunda Su-30SM savaş uçaklarının toplamda 160 kadar olması bekleniyor. Uçağın birim fiyatının 30 milyon ABD doları civarında olduğu belirtiliyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #57 : 21 Eylül 2015, 17:50:00 »
Venezuela Hava Kuvvetlerine ait bir Su-30 savaş uçağı cuma günü Kolombiya sınırında düştü. Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ise Pazar günü yaptığı açıklama ile Rusya'dan en az 12 adet daha Su-30 uçağı alacaklarını duyurdu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Hindistan Su-30'larının Ateş Gücü Artıyor
« Yanıtla #58 : 07 Ekim 2015, 20:28:53 »
Hindistan Su-30'larının Ateş Gücü Artıyor

Hindistan Hava Kuvvetlerine ait bir Su-30MKI şavaş uçağı, merkez silah istasyonunda bir BrahMos havadan yere stand-off füze ile görünüyor.

Hindistan Hava Kuvvetlerinin Su-30 pilotları; 300 km menzilli BrahMos füzelerinin uçaklarına adaptasyonun getireceği görüş ötesi menzlide (BVR) savaş ve gece uçuşu yeterenkleriyle sahip olacakları oyun kurucu rolüne odaklanıyorlar.

Hint Su-30 savaş uçaklarının BVR özellikli füzeleri 50-70 km civarında. Süpersonik Brahmos füzesi ile Su-30 uçakları daha iler nesildeki Süper 30 seviyesine çıkacaklar.

Füzenin Su-30 savaş uçağı ile ilk atışının bu ay gerçekleştirilmesi düşünülüyor. 200 kg'lık savaş başlığı olmadan gerçekleştirilecek bu denemeyi, aynı yüksüz durumla ikinci, üçüncü ve dördüncü denemeler takip edecekler. Bu denemelerde füzenin güdüm sistemi ve hassasiyeti test edilecek.

Hindistan Hava Kuvveleri 2002 yılından bu yana ön hat savaş uçağı olarak dördüncü nesil Su-30 uçaklarını kullanıyor. Su-30 yakıt ikmali yapmadan 3000 km menzile uçabilir ve ya iki yakıt ikmali ile 8000 km mesafeye  uçabilir. Havadan havaya ve havadan yere farklı tiplerde 12 füze taşıma kapasitene sahiptir. Ayrıca 32 küçük çapta bombayı tek sortide kullanabilir. Şimdi DRDO, HAL ve Rusya'da ki Sukhoi Tasarım Bürosu; 4,5 nesil "Süper 30" projesi için birlikte çalışıyorlar. Süper 30; gelişmiş silah sistemlerinin yanı sıra yeni nesil radar sistemi, yeni yazılım, entrgre dokunmatik ekran ve kaska monteli görüş sistemi ile donatılacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2015, 20:32:37 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #59 : 13 Ekim 2015, 00:21:42 »
Rus Hava Kuvvetleri'ne yeni Su-30SM uçakları... >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=6241.new#new