Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1820 : 07 Temmuz 2019, 19:31:13 »
sanırım forumda ki herkes youtube da tank videoları çeken bu arkadaşın videosunu ve Leopard 2A4 modernizasyonunu görmüştür.
Ben yine de görmeyenler için atayım
https://www.youtube.com/watch?v=KB3XnR4NIPE

Leopard 2A4 ve M60A3 tanklarımızın modernizasyonu hakkında bilgisi olan da yazarsa güzel olur.Çünkü son haberlerden sonra bildiğim kadarı modernizsayon başladımı ,
kaç tank  modernize edildi, Pulat ın son durumu ne  gibi konular hala belirsiz.
Ben bu şahsın videolarını çok izliyordum. Sonra farkettim ki bu herif tank videoları üzerinden Ebu Hanzala propagandası yapıyor. Hatta kendisine insanların bu kanalı savunma sanayii için izlediğini , bazı konularda bayağa sağlam bilgiler verdiğini saçma şeriat-cemaat-tarikat propagandalarını farklı bir platformda yapmasını tavsiye ettiğimde boş boş konuşmuştu. O günden sonra izlemeyi bırakmıştım. Bıktım artık şu cemaatci - tarikatcı -şeriatcı insansı oluşumlardan... Şu tank videosu inanılmaz güzel sağlam bilgiler var ama o propagandayı o kanalın içine katma işte ama anlatamıyorsun.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1821 : 07 Temmuz 2019, 20:33:10 »
Ne tank motoruymuş arkadaş. Bu işin gideceği yer insansız ve elektrik motorlu tanklar olacak diye düşünüyorum. Daha az zırhlı ve gözden çıkarılabilir. Mühimmatın bir personel tarafından dolduruluşu bile bu çağa uygun değil. Sabotlu mühimmatların kinetik enerjisi olmasa tüm risk daha ince zırh ve aktif korumayla çözülebilir gibi.

Ben bu tank olayındaki heyecanımı yitirdim. Tüm beklentim mühimmat (füze gibi) ve elektronik üzerine. Ayrıca savaşın galibi havada belli oluyor.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1822 : 07 Temmuz 2019, 21:34:26 »

Ben bu tank olayındaki heyecanımı yitirdim. Tüm beklentim mühimmat (füze gibi) ve elektronik üzerine. Ayrıca savaşın galibi havada belli oluyor.

Saniyorum birilerinin amaci da buydu zaten. Ellerini attiklari herseyi kurutan ekip bunu da başardı!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1823 : 08 Temmuz 2019, 11:51:13 »
Ayrıca savaşın galibi havada belli oluyor.

Aman karacılar duymasın sizi. Keza kendilerinin "Havadan sudan asker olmaz." diye bir mottoları var.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1824 : 08 Temmuz 2019, 12:02:10 »

Aman karacılar duymasın sizi. Keza kendilerinin "Havadan sudan asker olmaz." diye bir mottoları var.

Mutlak hava ustunlugunun + si tabii ki cok onemli bir faktor haklisiniz ama bu diger unsurlarin onemini azaltmaz.Her operasyonun gerektirdigi ozel sartlar mevcut ornegin El bap operasyonu  burada hava unsurlarindan destek alinamadan operasyon duzenlenmesi gerektigi gibi. kanimca unsurlarin kiyaslanmasindan ziyade ortak operasyon icra edebilme kabiliyeti cok daha onemli.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1825 : 08 Temmuz 2019, 12:16:23 »

Mutlak hava ustunlugunun + si tabii ki cok onemli bir faktor haklisiniz ama bu diger unsurlarin onemini azaltmaz.Her operasyonun gerektirdigi ozel sartlar mevcut ornegin El bap operasyonu  burada hava unsurlarindan destek alinamadan operasyon duzenlenmesi gerektigi gibi. kanimca unsurlarin kiyaslanmasindan ziyade ortak operasyon icra edebilme kabiliyeti cok daha onemli.
Hava üstünlüğümüz olmadıgı için bombalayamadık El Bab'ı, bombalayamadıgımız için işidci çöl fareleri istedikleri gibi gizlenebildi. Gizlenebildikleri için pusu kurup onlarca askerimizi şehit ettiler. Ruslar askerlerimizin kaldıgı yeri bombaladı. Yice onlarca şehit verdik. Bak bunlar hava üstünlüğü bizde olmadıgı içindi. Aynısını Amerikanın saddam müdahelesine götürelim. Amerika hava üstünlüğü sayesinde Irak ordusuna hareket ettirmedi. Amerikan uçaklarının kabiliyetleri sayesinde Irak S300leri hiçbir halt yapamadı hedef oldu. Zayiat vermedi dogru düzgün. Irakın ise çalışan tankı kalmadı bombalandı. Amerika oraya kara gücüyle girmiş olsa evet belki yine kazanırdı ama bedelide ağır olurdu. 10 tane can yerine 100 tane giderdi. Orduların gözüdür hava kuvvetleri. Savaş dinamikleri değişti. Bunu ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 100 yıl önce görmüş. İSTİKBAL GÖKLERDEDİR demiş. Biz 100 yıl sonra acaba diye tartışıyoruz.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1826 : 08 Temmuz 2019, 12:28:22 »

Hava üstünlüğümüz olmadıgı için bombalayamadık El Bab'ı, bombalayamadıgımız için işidci çöl fareleri istedikleri gibi gizlenebildi. Gizlenebildikleri için pusu kurup onlarca askerimizi şehit ettiler. Ruslar askerlerimizin kaldıgı yeri bombaladı. Yice onlarca şehit verdik. Bak bunlar hava üstünlüğü bizde olmadıgı içindi. Aynısını Amerikanın saddam müdahelesine götürelim. Amerika hava üstünlüğü sayesinde Irak ordusuna hareket ettirmedi. Amerikan uçaklarının kabiliyetleri sayesinde Irak S300leri hiçbir halt yapamadı hedef oldu. Zayiat vermedi dogru düzgün. Irakın ise çalışan tankı kalmadı bombalandı. Amerika oraya kara gücüyle girmiş olsa evet belki yine kazanırdı ama bedelide ağır olurdu. 10 tane can yerine 100 tane giderdi. Orduların gözüdür hava kuvvetleri. Savaş dinamikleri değişti. Bunu ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 100 yıl önce görmüş. İSTİKBAL GÖKLERDEDİR demiş. Biz 100 yıl sonra acaba diye tartışıyoruz.

Hocam saddamın S-300'leri yoktu . Ayrıca savaşın başında da hiç beklemedikleri şekilde amerikanlar ciddi bir kara zırhlı gücüyle ani bir giriş yaptı diye hatırlıyorum.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1827 : 08 Temmuz 2019, 12:54:03 »

Hocam saddamın S-300'leri yoktu . Ayrıca savaşın başında da hiç beklemedikleri şekilde amerikanlar ciddi bir kara zırhlı gücüyle ani bir giriş yaptı diye hatırlıyorum.

Evet ama kara savaşı pek olmadı. Pek riske girmedi Amerikalılar. Hatta vurulan tankların pek çoğu denizden açılan topçu ateşiyle vuruldu. O tankların bir bölümü yerinden bile kıpırdamayacak şekilde sabit duruyordu! A-10'lar ve saldırı helikopterleri kalanların da büyük bölümünü saf dışı bıraktı.

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 12:54:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1828 : 08 Temmuz 2019, 13:09:02 »
Sn Mugem ve Sn Battlestar.

Sanirim temelde ayni seyi konusuyoruz ama daha degisik ifadeler ile.

Oncelikle Sn Mugem in mutlak hava ustunlugu tezine katilmaktayim ama Mutlak hava ustunlugu her zaman icin gecerli olmayan operasyonlarinda yapilmasi goz onunde bulunduruldugu zaman kuvetler arasi ortak iletisim ve operasyon kabiliyetinin sart oldugu kanisindayim. Vermis oldugum El Bab orneginden kastim . El Bab a operasyon yapilmasi elzem idi ,bu operasyonun mutlak hava desteginden yoksun yapilacagi da bilinmekte oldugu halde  ,opersyonun ertelenemez ve mutlakligindan dolayi zayiat alinmasi olsaligi da goz onune alinarak ifa edilmek zorunda kalinildi.

Sn Battlestar in duzeltmesi de kanimca dogru , 1ve 2 ci Irak operasyonlarinda Saddamin kullaniminda S300 yoktu .Irak HSS leri SAM9 ve SAM13 agirlikli idi. Ayrica koalisyon gucleri harekat baslangicinda once Bagdat ve cevresini yogun Tomahawklar ile vurdullar. Akabinde ise yogun zirhli harekat gerceklestirilmisti.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1829 : 08 Temmuz 2019, 16:27:30 »

Kokpitaero.com yazarlarından sayın Hakan Kılıç S400 tanıtım videosunda "neden S400 geliştirildi"ye cevap olarak ırakta bulunan S300lerin Amerikan uçaklarına karşı çaresiz kalması hatta kendilerini dahi koruyamaması sonucu Rusya'nın S400 programını başlattıgını söylemişti. Hatta o dönem Irakta Rus ajanlar S300lerin Amerikan uçaklarına olan tepkilerini analiz edip Rusyaya rapor aktarıyolarmış. Bazı değişik platformlarda da Irakta S300ler oldugunu okumuştum..Zaten bu raporlar sonucu geliştirilen S400ün temel amacı düşük radar izli uçaklar , daha uzun menzil vs...

Buda linki hocam...
http://www.kokpit.aero/hakan-kilic-s400-video
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 16:29:50 Gönderen: ムゲン (Mugen) »