Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1760 : 19 Mart 2019, 13:39:43 »
Bu başlık altında bir çok arkadaşımız geçmişten  bugüne kadar görüşlerini değişik çözümler sunmak sureti ile belirtmiş bulunuyor . Ancak sanki ''makara boşa dönüyor''  yani yazılanlar çözümler geçmiş saifeler arasında kalıyor . ''  Artık onu bunu bırakıp biraz da içraat yapsak''  Daha önceleri hemen herkesce onaylanan bir gerçek mevcut Altay hazır olup yeterince servise girene dek acil ''Gap filler olarak kullanılcak tank'a Tanka ihtiyacımız var bunu da mevcutta bulunan ve moderinizasyona en elverişli olan tanklarımız üzerine uygulanması gerekmekte''  moderinazsyon kapsamı şöyle olsun böyle olsunle olmaz ,madem hedef Gap filler olarak modernizasyon yapmak o zaman hangi süre  dahilinde Gap fillere ihtiyaç var oradan başlanmalı ve projeksiyon o derece detaylandırılmalı . Yani burada tankın motorundan tutun da x civatasına kadar elden geçirme imkanı olması gerçekci olmaz . tanka ek zırh gerekiyorsa zırh takılabilir oranda takılmalı ,motor da tamamı ile değil takılan zırhı taşıması için gerektirecek küçük modifikasyonlar yapılmalı, ister pullat ister pullat ister akkor ne gerekiyorsa öncelik ona verilmeli . Ama modernize edilmesi gereken tankların bir an önce modernizasyonuna başlanmalı ve sistematik olarak modernizasyon devam etmeli.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ROKETSAN, ALTAY için seri üretime başladı
« Yanıtla #1761 : 05 Nisan 2019, 21:49:42 »
ROKETSAN, ALTAY için seri üretime başladı

Roketsan, ALTAY tankının Nera tabanlı kompozit zırhının en önemli kısmı olan bor-karbür plakalarının seri üretimine başladı.

ALTAY Ana Muharebe Tankının (AMT) seri üretim faaliyetleri devam ederken, zırh bölümünün tasarımından ve üretiminden sorumlu olan ROKETSAN, tankın Nera tabanlı kompozit zırhının en önemli kısmı olan bor-karbür plakalarını seri üretime sokarak, ALTAY projesi kapsamında oldukça önemli bir adımı atmış oldu.

ALTAY Ana Muharebe Tankı (AMT) projesi kapsamında, BMC tarafından 250+250 adet ALTAY üretilmesi beklenmekte. İlk 250 adet tank için seri üretime başlayan BMC, ilk 40 tankın teslimatını 2021 yılına kadar tamamlamayı ve 41’inci tanktan itibaren yerli motor kullanmayı planlıyor.

http://savunmasanayist.com/2019/04/05/roketsan-altay-icin-seri-uretime-basladi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1762 : 25 Nisan 2019, 12:41:16 »
Cumhurbaşkanlığı kararnamesinden buyana BMC de herhangi bir hareket yok 1 Ana Bkm. Mrk. de Altay için , bu iş 3_5 ay sonra patlarsa hiç şaşırmam.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1763 : 25 Nisan 2019, 14:34:28 »
Yanlış bilmiyorsam Roketsan kaplama zırh üretimine başladı diye bir haber okumuştum. Doğru yada yanlış.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1764 : 25 Nisan 2019, 14:36:11 »
Yanlış bilmiyorsam Roketsan kaplama zırh üretimine başladı diye bir haber okumuştum. Doğru yada yanlış.

İki ileti yukarıda o haber.

Ancak BMC'den bir ses gelmiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1765 : 29 Nisan 2019, 15:23:02 »
İstikamet IDEF 2019

Altay T1 ile birlikte BMC'nin tank taşıyıcı aracı da IDEF 2019'da sergilenecek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1766 : 29 Nisan 2019, 15:27:59 »
Bence bu tank artık olmuş. Hemen seri üretimine başlamamız lazım!

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1767 : 29 Nisan 2019, 16:41:52 »
İlk konfigürasyon hazır da fabrika hazır mı ?
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1768 : 29 Nisan 2019, 16:51:52 »
Akkor lancerleri cok buyuk degil mi? Daha evvelki IDEF'lerde gordugum lancer sanki cok daha kucuktu, ben mi yanlis hatirliyorum?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1769 : 29 Nisan 2019, 17:01:52 »
Ekonomik krize girersek bu tank biraz zor üretilir. Gerçi yemeyiz içmeyiz yine tankın parasını denkleştiririz
beğen