Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983808 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1740 : 23 Ocak 2019, 12:58:45 »
Ne zaman ki devleti yönetenler, vatan savunması diyip bu uğurda hayatlarını vermeyi esirgemeyen tankcılarımızı, ki kiminin iki kat yaşında ,kiminin babası, hatta dedesi yaşında olan, zamanında nakliye parası ağır bastığı için okyanusun dibine balıklara atmaktansa mütefikleri Türkiyeye hibe olarak verilmiş olan elden düşme 1960 - 1980 yılları üretimi olan bu tankları kullanmaya mecbur bıraktığı sürece, benim eleştirilerim sürer arkadaşlarım.

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1741 : 23 Ocak 2019, 14:29:03 »
M60 modernize etmeye çalışırken kullandığımız zırhlar beğenilmedi acaba altay'ın zırhı ne durumda

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1742 : 23 Ocak 2019, 14:39:27 »
Altay tankı değil de ihale bir nevi sanayi altyapısı inşa projesine dönüştü.

BMC fabrikasından beklenilenler: Minibüs, Kamyon, Kamyonet, Şehir İçi Otobüs, Şehirler Arası Otobüs, Zırhlı Otobüs, Kirpi, Vuran, Amazon, BMC Zırhlı Kamyon, Hızlı Tren, Tramvay... Vakit kalırsa tank, ZMA üretimi?

İnşallah hepsi sakaryada olmaz!
sorun şu ki bu tarz planlamalar bence hatalı yapılmakta.körfez bölgesi ile ankara nerdeyse tüm savunma sanayimizi sırtlamış durumdalar hatta ağır sanayimizide.bursa körfez ve ankaraya 3 nükleer saldırı olsa tüm destek sistemimiz çöker.çok büyük bir zaaf bu.savunma yapacağımız alanları ülkeye yaymak daha çok işlevsel olur ekonomik ve sosyolojik açıdan daha verimlidir.tek dezavantajı maliyette karşılaşılır.taşıma masrafları artar

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1743 : 23 Ocak 2019, 17:24:53 »
Altay tankı değil de ihale bir nevi sanayi altyapısı inşa projesine dönüştü.

BMC fabrikasından beklenilenler: Minibüs, Kamyon, Kamyonet, Şehir İçi Otobüs, Şehirler Arası Otobüs, Zırhlı Otobüs, Kirpi, Vuran, Amazon, BMC Zırhlı Kamyon, Hızlı Tren, Tramvay... Vakit kalırsa tank, ZMA üretimi?

İnşallah hepsi sakaryada olmaz!
sorun şu ki bu tarz planlamalar bence hatalı yapılmakta.körfez bölgesi ile ankara nerdeyse tüm savunma sanayimizi sırtlamış durumdalar hatta ağır sanayimizide.bursa körfez ve ankaraya 3 nükleer saldırı olsa tüm destek sistemimiz çöker.çok büyük bir zaaf bu.savunma yapacağımız alanları ülkeye yaymak daha çok işlevsel olur ekonomik ve sosyolojik açıdan daha verimlidir.tek dezavantajı maliyette karşılaşılır.taşıma masrafları artar
Nükleere gerek bile yok yoğun bir seyir füzesi saldırısı ile ülkede fabrika bırakmazlar silah üretecek
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Katar’dan ALTAY siparişi
« Yanıtla #1745 : 12 Mart 2019, 10:56:39 »
Bu haber paylaşılmamış! İlginç!

Katar’dan ALTAY siparişi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan YAVUZ, Milli Ana Muharebe Tankı ALTAY programına ilişkin açıklamalarda bulundu. YAVUZ, seri üretim ihalesini alan BMC’nin, 24 ay içerisinde 40 adet ALTAY Ana Muharebe Tankını (AMT) üretip ilgili birime teslim edeceğini, 41’inci tanktan itibaren yerli motor kullanılacağını, 250 adet siparişi verilen tankın çok hızlı bir şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edileceğini ve Katar’ın 100 adet ALTAY Ana Muharebe Tankı siparişi verdiğini açıkladı.

ALTAY Ana Muharebe Tankının seri üretim anlaşması, 09.11.2018 tarihinde düzenlenen törenle Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) ile BMC arasında imzalanmıştı. Anlaşma kapsamında ilk aşamada BMC, 250 adet ALTAY Ana Muharebe Tankı üretecek ve bunların 40 adeti T1, 210 adedi iste T2 konfigürasyonunda olacaktı. Ayrıca, “T3” adı atlına insansız kuleye sahip bir konfigürasyonun varlığı, imza töreni esnasında doğrulanmıştı. T1 aşamasında üretilecek olan tanklar, ASELSAN AKKOR Aktif Koruma Sistemine ve Roketsan üretimi ERA zırha sahip olacaklar. T2 aşamasında üretilecek tankların ise T1 aşamasındaki tanklara göre çok daha üstün yetenekte olmaları planlanıyor. ALTAY-T2; Geliştirilmiş Zırh Sistemi, Tecrit Edilmiş Gövde Mühimmat Konfigürasyonu, Lazer Güdümlü Tank Topu Atış Yeteneği, Mürettebat Eğitim Modu ve Mobil Gizleme Ağı – İz Yönetimi yeteneklerine sahip olacaktır.

https://savunmasanayist.com/2019/03/11/katardan-altay-siparisi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1746 : 12 Mart 2019, 11:10:12 »
Katarın altay tankını alması gayet doğal sonuçta bmc'ye ortak ve bmc bir arab şirketi artık!!!

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1747 : 12 Mart 2019, 11:34:53 »

Alıntı
Turan Oguz
‏ @TyrannosurusRex

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz (@aliihsanyavuz54):

“BMC, 250 tane (Altay) yapacak ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edecek. Ardından 100 tane Katar ve başka ülkeler bekliyor çünkü. 41’inci tankın motoru Allah'ın izniyle yerli olacak.”
https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/1086306714993844226

Daha önce twitter olarak paylaşmıştınız

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1748 : 12 Mart 2019, 11:39:25 »

Alıntı
Turan Oguz
‏ @TyrannosurusRex

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz (@aliihsanyavuz54):

“BMC, 250 tane (Altay) yapacak ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edecek. Ardından 100 tane Katar ve başka ülkeler bekliyor çünkü. 41’inci tankın motoru Allah'ın izniyle yerli olacak.”
https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/1086306714993844226

Daha önce twitter olarak paylaşmıştınız

Ben de diyorum böyle bir haber bizden nasıl kaçar?
Haklısınız. Haber yabancı gelmiyordu. Galiba aynı haberi sadece ısıtıp aynı haberi tekrar yayınlamış birileri!
Malum seçim yakın.  ;D ;D

Bu arada ilk tankın üretim hattından çıkmasına 14 ay kaldı!
« Son Düzenleme: 12 Mart 2019, 11:40:23 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1749 : 12 Mart 2019, 12:43:56 »
Yorumlarda BMC firmasına Katar'ın ortak olması sanki Altay tankının fikri mülkiyet haklarının da Katar'a geçtiği gibi bir algı yaratmışa benziyor. Arkadaşlar Altay tankının tüm fikri mülkiyet hakları devletimize ait. Devletimiz bugün BMC'ye bu tankı yap dedi yarın farklı bir firmaya yap diyebilir. Hatta Hem BMC yapsın hemde x bir firmada yapsın da diyebilir. Katar ya da BMC Türk hükümetinin izni olmadan farklı bir ülkeye bu tankın üretim tesisini taşıyamaz yada satamaz. Kısaca evet Katar BMC'ye ortaktır fakat Altay BMC'nin ürünü değildir.
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com