Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985397 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1580 : 28 Ekim 2018, 22:20:03 »
Evet beklenen açıklama Ethem Sancakdan geldi kapanıyormuş muş muşda muş muş :))

Milli motor, milli hızlı tren, milli tank ve milli otomobil. Bunlar da tamamlayıcı 4 rabiadır. İzin aldık, bunlarla uğraşıyoruz. Prototipini Otokar yapmıştı, ihaleye girdi 4 firma, seri üretim ihalesini en uygun fiyat, en erken ve en iyi kalitede BMC üstlendi. Bugün yarın inşallah eli kulağında, üretime başlayacağız 'Altay' tankını ve dünyanın en iyi tankını yapacağız. Şimdiden de zaten başka ülkelerden de siparişler gelmeye başladı çok şükür. Bunun yanında hızlı tren meselesi var. Dünyada imparatorluk yer değiştirecek, Asya Pasifik'e geçecek ve modern İpek Yolu inşa olacak. Sadece ülkemizin önümüzdeki 5 yılda hızlı trene ve metroya yapacağı yatırım, 30 milyar avro civarında. Şimdi biz bunları acenteliğe devam ederek niye yabancılara kaptıralım. Projelendirdik, iddialıyız, yüzde 100 yerli Türk lokomotifini, hızlı tren lokomotifini biz yapacağız, BMC yapacak.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1581 : 28 Ekim 2018, 22:36:19 »
Fabrikalarin insaati devam ediyor mu? Biri bunu sordu mu?

Tanktan, trenden, otomobilden vazgectim arsalarin derdine dustum.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1582 : 28 Ekim 2018, 23:19:35 »
Fabrikalarin insaati devam ediyor mu? Biri bunu sordu mu?

Tanktan, trenden, otomobilden vazgectim arsalarin derdine dustum.

Devam devam ancak acil durumlar için sanırım devletin tam kapasite çalışmayan veya atıl kalmış fabrikalarıda devreye alınacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1583 : 29 Ekim 2018, 01:24:50 »
Acil durumlar derken? Daha ne kadar acil olabilir? Sözleşmenin imzalanması için daha ne bekleniyor? Zaman hızla akıyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1584 : 29 Ekim 2018, 03:18:26 »
Acil durumlar derken? Daha ne kadar acil olabilir? Sözleşmenin imzalanması için daha ne bekleniyor? Zaman hızla akıyor!

Valla aciliyet neye göre kime göre değişiyor işte birde geçen senin paylaştığın ssb nin söylediği gibi g.Kore meselesi var ama bmc tüm hazırlıkları yapıyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1585 : 29 Ekim 2018, 10:26:01 »

Orasını ben de soruyorum,

Tank projesi başından beri b.ka saplandı. Pazarlaması reklamı ve ihalesi  tümüyle beceriksizlik ve aptallıktan ibaret.

Mtu ilk 250 adetlik motorun teminatını vermişti. Tankın üzerinde isterler ve modüller fonksiyon değişebilir, kabul.  Bir an evvel üretime geçilse üzerinde modifikasyonlar yine yapılır. Belki dışarıya  pazarlanmış olacaktı.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2018, 10:33:34 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1586 : 29 Ekim 2018, 11:23:06 »

Valla aciliyet neye göre kime göre değişiyor işte birde geçen senin paylaştığın ssb nin söylediği gibi g.Kore meselesi var ama bmc tüm hazırlıkları yapıyor.

SSB ne demişti? Yarın bile imzayı atabiliriz! Bu ne demektir? "Üretim için hazırız."
Aciliyet, eksiklik nedeniyle verilen şehitlere göre değişir. Envanterdeki tankların çoğu eski! Son sınırötesi operasyonda, bir cephe savaşı yapmadığımız halde 20 civarında tank kaybettik. Çoktan envantere girmesi gereken Altayın halen üretime dahi geçememesi nedeniyle, yine envanterde bulunan eski tanklarımıza ek zırh ve savunma sistemi takarak günü kurtarmaya çalışıyoruz. Belki biraz koruma sağlayacak ama, zaten hantal olan araçları daha da hantal hale getirdik. Günümüzde çeviklik o kadar önemliyken...

Meslela bu günlerde Yunanistan'ın 12 mil inadı yüzünden geriliyoruz. Akdenizde enerji savaşları yüzünden geriliyoruz. Esad'la zaten gerim gerim gerinmeye devam ediyoruz. Hatta arada Moskova'yı fethe gidecek kadar zekaya sahip bir kitleyi içimizde barındırıyoruz. Her an her yerde bir cephe savaşına girebiliriz. (şimdiye kadar girmemiş olmamız mucize! Bizim kadar ateş çemberi içinde olup da yanmayacak ülke yok dünyada). Eğer bir cephe savaşına girersek bu tankların modern tank ve helikopterlere karşı hiç şansları yok!

Bilmem hatırlar mısınız 28 Şubat'ı! Hani tanklar yürümüştü, asker siyasilere mesaj veriyordu vs. Bu saçmalığın siyasi kısmını bir yana bırakalım şimdilik. Teknik kısmına bakalım. İşte o 28 Şubat'ta Ankara içerisinde bir yerden başka bir yere giden bir grup tanktan (14-15 adet kadar), iki tanesi arızalanarak yolda kalmıştı. Şehir içinde, asfalt yolda giderken üstelik! İşte taa o zamanların bile öncesinden bu yana TSK'nın modern tank gereksinimi var!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1587 : 29 Ekim 2018, 12:47:20 »
Ağzına sağlık üstat tam demek istediklerini yazmışsın
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı murathan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1588 : 29 Ekim 2018, 13:17:08 »
her firmanın farklı deneyimleri vardır bunların birleşimi olan ortak bir oluşum olursa iyiolur şuan prototifl olarak tank hazır firmaların deneyimleriyle tanka katacaklarıyla en iyi tankı ortaya çıkararak üretiriz

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1589 : 29 Ekim 2018, 16:43:52 »

SSB ne demişti? Yarın bile imzayı atabiliriz! Bu ne demektir? "Üretim için hazırız."
Aciliyet, eksiklik nedeniyle verilen şehitlere göre değişir. Envanterdeki tankların çoğu eski! Son sınırötesi operasyonda, bir cephe savaşı yapmadığımız halde 20 civarında tank kaybettik. Çoktan envantere girmesi gereken Altayın halen üretime dahi geçememesi nedeniyle, yine envanterde bulunan eski tanklarımıza ek zırh ve savunma sistemi takarak günü kurtarmaya çalışıyoruz. Belki biraz koruma sağlayacak ama, zaten hantal olan araçları daha da hantal hale getirdik. Günümüzde çeviklik o kadar önemliyken...

Meslela bu günlerde Yunanistan'ın 12 mil inadı yüzünden geriliyoruz. Akdenizde enerji savaşları yüzünden geriliyoruz. Esad'la zaten gerim gerim gerinmeye devam ediyoruz. Hatta arada Moskova'yı fethe gidecek kadar zekaya sahip bir kitleyi içimizde barındırıyoruz. Her an her yerde bir cephe savaşına girebiliriz. (şimdiye kadar girmemiş olmamız mucize! Bizim kadar ateş çemberi içinde olup da yanmayacak ülke yok dünyada). Eğer bir cephe savaşına girersek bu tankların modern tank ve helikopterlere karşı hiç şansları yok!

Bilmem hatırlar mısınız 28 Şubat'ı! Hani tanklar yürümüştü, asker siyasilere mesaj veriyordu vs. Bu saçmalığın siyasi kısmını bir yana bırakalım şimdilik. Teknik kısmına bakalım. İşte o 28 Şubat'ta Ankara içerisinde bir yerden başka bir yere giden bir grup tanktan (14-15 adet kadar), iki tanesi arızalanarak yolda kalmıştı. Şehir içinde, asfalt yolda giderken üstelik! İşte taa o zamanların bile öncesinden bu yana TSK'nın modern tank gereksinimi var!

Ben senin acil lafına sitem etmedim yanlış anlaşılma olmasın aciliyet durumuna tsk karar veriyor yoksa bana kalsada acil olarak üretilmeye başlaması lazım ama anladığım kadarıyla kısa sürede başlanacak ve seri üretim hızlı olacak yani söylenenlerden benim anladığım durum o pulat sistemi zaten üretilmeye başlanmış seneye akkor bekleniyor vs diğer arkadaşın dediği gibi üretim esnasında sonradanda üzerine eklenebilir şeyler ama tüm herşeyi göz önüne aldığımızda zırh çeliği konusunda tosyalı bekleniyor olabilir motor transmisyon vs yani bunların hepsinin üretimine başlayalım sonra yapalım mantığıda olabilir tam olarak bilmiyorum ülkemiz hakkında hayırlısı bekleyip görelim