Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972331 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1480 : 21 Haziran 2018, 21:38:12 »
Seni takip ediyorum, sanki gökten inmiş sarhoş gibi konuya hakim olmadan saçma sapan yorum yazıyorsun. Bilmiyorsan yazma, susmak daha iyidir. Adam doğruyu yazmış, artık tanklara karşı tanksavarla savaşıyor.

Belli belli kimin Konuya hakim olduğu daha "neden" bile doğru düzgün izah edememek anca boş laf - Rusya bile Armata Sersini geliştirdi onca tanksavara rağmen.

Attığın ileti sayısı 35 ve aldığın anti-beğen sayısı 47 olmuş.
Tanksava karşı tank geliştirmez, çaylak saçma düşüncelerini kendinde sakla. Tanksavara karşi aktif ve pasif koruma sistemleri var. Armata bir konsept, Afganit aktif koruma sistemi var. Afganitı T-34 için de kullanabilirsin maddi yönü karşılayabiliyorsan.

Merkava Trophy aktif koruma sistemini kullaniyor tankasavara karşı, aynı sistemi Abrams M1A2 SEPv2 için de kullanmaya başladı.

Birisinden kendini üstün görme, teknik konularda susmayı denersen kendin için de iyi olur, bu tempoyla gidersen anti-beğen sayısı konusunda Defenceturk rekorunu kırarsın. Burdaki üyeler en az senin kadar veya 99% senden askeri konularda çok daha üstün bilgilere sahip.

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1481 : 22 Haziran 2018, 03:32:26 »

Özel Üyenin Nutuk olduğu bir Forumdan pek bir şey beklememek lazım bundan Ziyade Beğeni Sistemi çok amatörce 1-2 Üye bile sadece bana gelen Beğeniyi oluşturmuş olabilir, geri kalan kısmı cevaplandırmıyorum ki kendini "Modern Zırhlı Savaş" Uzmanı sanan birisinden ne bekleyebilirim ki, daha Tank Zırhlarına bile değinilmedi.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2018, 03:33:28 Gönderen: Amaruk »

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #1482 : 22 Haziran 2018, 04:00:49 »

Özel Üyenin Nutuk olduğu bir Forumdan pek bir şey beklememek lazım bundan Ziyade Beğeni Sistemi çok amatörce 1-2 Üye bile sadece bana gelen Beğeniyi oluşturmuş olabilir, geri kalan kısmı cevaplandırmıyorum ki kendini "Modern Zırhlı Savaş" Uzmanı sanan birisinden ne bekleyebilirim ki, daha Tank Zırhlarına bile değinilmedi.

Dostum AmAruk;

Neden Nutuk'un nesi varmış ki? Özel üyenin x kişisi olduğu bir siteden ne beklenebilir ki ne demek? Sitenin kalitesi özel üyelerden mi belli oluyor? Sitede özel üye olabilmek için deha mı olmak lazım? Özel üye olmayan üyeler savunma sanayiinden hiç birşey anlamaz mı?

Bu soruları sorası geliyor ama muhatap olmaktan çekiniyor insan, özellikle avatarındaki şahıs ile niyetini belli ediyorsun.

Ama yinede söylemeden edemeyeceğim, foruma gelipte askeri sistemler üzerinden 8-10 siyasal yorum yazıp araya da 1-2 teknik birşeyler paylaşıyormuş gibi yapmak ile kendinizi savunma sanayii uzmanı sanıyorsunuz ya ona hastayım işte. Şahsen ben çok gülüyorum diğer üyeleri bilemem, burada kimse gerizekalı değil kim ne olduğunu çok iyi anlıyor. (Beğeni sistemine yaptığın yoruma ithafen). Şunuda belirteyim sayın Nutuk'un bence gayet faideli paylaşımları var, şayet ben bu site ilk kurulduğu zamandan beri (hatta bundan da önce sayın Skywolf'un trbizansta, mesela Tfist nickli üye ile tatlı sert atışmaları olduğu zamandan beri) sessiz ama aktif takipçisiyim kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2018, 04:22:51 Gönderen: TCG Dumlupınar »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1483 : 22 Haziran 2018, 05:42:57 »

Kıskanç ve nefret kusan bir şahıs olduğunu belli etmiştin zaten gelir gelmez, niyetinle dibe vurmaya başladın.
Çok biliyormuş gibi birisinin eksiklerini bulmakla ve eleştirmekle kendini uzmanmı zannediyorsun? Madem çok biliyorsun, teknik konuları önüne serince ortalıkta yoksun.

Birilerine çamur atarak tüm forum ahalisini de aşağılamak senin ne haddine.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #1484 : 22 Haziran 2018, 07:10:35 »

Kıskanç ve nefret kusan bir şahıs olduğunu belli etmiştin zaten gelir gelmez, niyetinle dibe vurmaya başladın.
Çok biliyormuş gibi birisinin eksiklerini bulmakla ve eleştirmekle kendini uzmanmı zannediyorsun? Madem çok biliyorsun, teknik konuları önüne serince ortalıkta yoksun.

Birilerine çamur atarak tüm forum ahalisini de aşağılamak senin ne haddine.
Aynen..

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1485 : 22 Haziran 2018, 07:26:17 »
Bi de bu Amaruk denilen arkadaş çok kinci  ;D o kadar kişiyle tartıştım eksi almamıştım Amaruk a bi dokundum ... surekli eksiye basmak icin siteye girip cikiyor galiba  ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1486 : 22 Haziran 2018, 08:30:32 »
Konu dışındaki kişisel tartışmalarınızı özel mesaj yoluyla gerçekleştirerek aranızdaki sorunları çözmeniz daha hoş olmaz mı? Bazen ben de kendimi kaptırıp bu tip tartışmalara giriyorum. Ancak diğer üyeler, konuya yeni ileti yazıldığında yeni bir haberle karşılaşacaklarını sanarak konuya bakıyorlar ve tuhaf bir tartışmayla karşılaşıyorlar. Haliyle bu da tepki yaratıyor.

Lütfen konuyu dağıtmayalım. Ayrıca sizin görüşlerinize uymayan yorumlar var diye moderatör raporu göndermeniz bir şey ifade etmez. Forum kurallarına uymayan iletileri rapor edebilirsiniz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1487 : 22 Haziran 2018, 12:29:55 »
Altay tankı için geliştirilecek motorun ismi "BATU" olacakmış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1488 : 22 Haziran 2018, 14:43:04 »
BATU: BMC Aldi Tanki Unut

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #1489 : 22 Haziran 2018, 15:05:01 »
BATU: BMC Aldi Tanki Unut
:)))  güzelmiş.....Bu projenin gecikmesi her ne kadar moralimizi bozmuş olsada BMC nin bu iş için çok büyük yatırımları olduğu bir gerçek bu işi yapacaklardır şüphem yok lakin motordu ihaleydi vs çok zaman kaybettik..