Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971553 defa)

Merzifonlu ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1460 : 18 Haziran 2018, 10:53:43 »
İhalelerde usülsüzlük var ya da yok demek için ihale içeriğini bilmek, verilen teklifleri değerlendirmek vs gerekir. Bunları bilenler var mı aramızda? Bu tip söylemlerden, töhmet altında kalmaktan kurtulmanın en kolay yolu, Yabgu'nun da dile getirdiği gibi, şeffaflık! Zor bir şey değil!

Gerçekten hakkıyla bir seçim yapılıyorsa, şeffaf olmaya da bir engel kalmıyor diye düşünüyorum. Şeffaf değilseniz, işinizi doğru da yapsanız türlü iddialarla muhattap olursunuz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #1461 : 18 Haziran 2018, 11:26:42 »
Buram buram propaganda kokmaya başladı bu konu, hep aynı şeyler, ona verseydi buna verseydi, nedense hep seçim öncesi çoğalıyor böyle vızıltılar.=)

Bence yeni bir başlık açılıp orada tartışılmalı bu tip şeyler boşuna bilgi kirliliği yaşanmasın. Forumdaki birkaç siyasi propaganda aracı orada istediği gibi yazsın.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #1462 : 18 Haziran 2018, 11:33:23 »
Bmc yandaş tamam’da, koc çok mu sağlam?Ben bu koç ailesine hiç güvenmiyorum.Gezi olaylarında darbe için elinden geleni yaptı.İleride tank üretimini yavaşlatabilir veya türlü sebeplerden dolayı üretimi sekteye uğratabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1463 : 18 Haziran 2018, 11:58:27 »
Hemen herkes konuyla ilgili fikrini belirtti. Bence bu saatten sonra İhale BMC'ye neden verilmiş, Otokar'a verilmeliymiş gibi tartışmaları bir kenara bırakalım. Otokar kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirdi. Şimdi ise BMC'ye bir görev verildi. BMC bakalım ne kadar başarılı olacak? Bunu da zaman gösterecek. Bekleyelim ve görelim. Bu konuda değerlendirmelerimizi zamanı geldiğinde yapabiliriz.

Artık konunun özüne dönelim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #1464 : 18 Haziran 2018, 12:07:17 »
Hemen herkes konuyla ilgili fikrini belirtti. Bence bu saatten sonra İhale BMC'ye neden verilmiş, Otokar'a verilmeliymiş gibi tartışmaları bir kenara bırakalım. Otokar kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirdi. Şimdi ise BMC'ye bir görev verildi. BMC bakalım ne kadar başarılı olacak? Bunu da zaman gösterecek. Bekleyelim ve görelim. Bu konuda değerlendirmelerimizi zamanı geldiğinde yapabiliriz.

+1... Hayır sanki koç gerizekalı en ufak bir usulsüzlükte itiraz etmeyecek? Adam istese avukat ordusu kurup bu işin üstüne gitmez mi? varsa bir belge kanıt konuşulsun, yoksa propaganda olarak görünmekten ileri gitmiyor kimse gerzek değil.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #1465 : 18 Haziran 2018, 12:21:39 »

Evet sana katılıyorum.Gözümüz bmc firmasının üzerinde.Bakalım ne yapacak.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1466 : 18 Haziran 2018, 12:39:15 »
Madem usulsuzluk yok, nerede seffaflik?

Kimse burada Koc'un avkatligini yapmiyor, ama birsey kotu kokuyorsa genelde bir sebebi vardir.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1467 : 18 Haziran 2018, 21:26:28 »
neyse artık koparılmış meyvenin hesabı sorulmaz diyip kapatalım konuyu umarım artık daha şeffaf olunur bu konularda.. bu arada BMC ile alman şirket (adını bi garip yazamıyorum) Altay tankını değiştirecekler mi yoksa prototipin aynısı mı çıkacak ? bu konu hakkında bilgi geçti mi hiç ben mi denk gelemedim
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1468 : 19 Haziran 2018, 00:34:47 »
İhalelerde usülsüzlük var ya da yok demek için ihale içeriğini bilmek, verilen teklifleri değerlendirmek vs gerekir. Bunları bilenler var mı aramızda? Bu tip söylemlerden, töhmet altında kalmaktan kurtulmanın en kolay yolu, Yabgu'nun da dile getirdiği gibi, şeffaflık! Zor bir şey değil!

Gerçekten hakkıyla bir seçim yapılıyorsa, şeffaf olmaya da bir engel kalmıyor diye düşünüyorum. Şeffaf değilseniz, işinizi doğru da yapsanız türlü iddialarla muhattap olursunuz!

2008 Proje tanıtıldı - 2015 Otokar 2008 de belirtiği gibi 2017 de Envantere ilk Tankı benden alırsınız dedi - sonra bi ara Çukurova Holding buna BMC de dahil parçalanarak Yandaşlara dağıtıldı ilaveten Vikipedi de bile Uzun ile aşk yaşayanlar bakınız ne kadar almış:

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87ukurova_Holding

Sonra bazıların aşkı yüzünden Ihale Süreci bile geçikti ve Tankcı Mehmet eski ve rekabet etmeyecek şeklinde olan bir Donanım ile Suriye-Irak-Arap Çölüne girmek zorunda kaldı ki daha Leopard 2NG Modernizasyon Paketine deyinmek bile istemiyorum ve o Proje bile 2011 tanıtıldı.

2005 ise Kuvvet M60 Tankları için ERA bile bi ara değerlendirmiş ama nedense o Proje bile yok olmuş.

Bunların hepsini geçelim ve Etrafımızdaki Tehditlere bakalım:

Irak - T-90S ile T-90SK
Iran - Karrar (T90MS)
Yunanistan - Leopard 2A5
Güney Kıbrıs - T-80
Ermenistan - T-90 ilen T-72(Modernize)
Bulgaristan - T-72(Modernize)
Suriye - T-90 ile T-72(Modernize)

Bunlar ile rekabet edebilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Tank donanımı sadece Leopard 2A4 ile M60T(Sabra) ve mevcut durumlarını hepiniz biliyorsunuz ki sayılarını.

Saydığım Ülkelerin bi anda hepsi bi araya gelip Türkiye için Tehdit olmaları bile mümkün ve halen Türk Ordusunun Tank donanımın bol miktarda bel kemiğini oluşturan Tank Modeli 2018 de şudur:

Yani burda bunları görmek için ne Uzman ne Asker olmak gerekiyor.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2018, 00:37:41 Gönderen: Amaruk »

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1469 : 19 Haziran 2018, 03:45:19 »

2008 Proje tanıtıldı - 2015 Otokar 2008 de belirtiği gibi 2017 de Envantere ilk Tankı benden alırsınız dedi - sonra bi ara Çukurova Holding buna BMC de dahil parçalanarak Yandaşlara dağıtıldı ilaveten Vikipedi de bile Uzun ile aşk yaşayanlar bakınız ne kadar almış:

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87ukurova_Holding

Sonra bazıların aşkı yüzünden Ihale Süreci bile geçikti ve Tankcı Mehmet eski ve rekabet etmeyecek şeklinde olan bir Donanım ile Suriye-Irak-Arap Çölüne girmek zorunda kaldı ki daha Leopard 2NG Modernizasyon Paketine deyinmek bile istemiyorum ve o Proje bile 2011 tanıtıldı.

2005 ise Kuvvet M60 Tankları için ERA bile bi ara değerlendirmiş ama nedense o Proje bile yok olmuş.

Bunların hepsini geçelim ve Etrafımızdaki Tehditlere bakalım:

Irak - T-90S ile T-90SK
Iran - Karrar (T90MS)
Yunanistan - Leopard 2A5
Güney Kıbrıs - T-80
Ermenistan - T-90 ilen T-72(Modernize)
Bulgaristan - T-72(Modernize)
Suriye - T-90 ile T-72(Modernize)

Bunlar ile rekabet edebilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Tank donanımı sadece Leopard 2A4 ile M60T(Sabra) ve mevcut durumlarını hepiniz biliyorsunuz ki sayılarını.

Saydığım Ülkelerin bi anda hepsi bi araya gelip Türkiye için Tehdit olmaları bile mümkün ve halen Türk Ordusunun Tank donanımın bol miktarda bel kemiğini oluşturan Tank Modeli 2018 de şudur:

Yani burda bunları görmek için ne Uzman ne Asker olmak gerekiyor.
Artık tanka karşı tank savaşmıyor tanksavar füzeleri savaşıyor.