Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1450 : 17 Haziran 2018, 18:34:50 »
üç beş çekemeyensiniz kimi tehdit ediyorsunuz ? Her seçim öncesi ortaya çıkıp her seçim sonrası dut yemiş bülbülsünüz , Reis bu seçimide kazanır, Altay tankını yerli motorla üretir, üzerine çıkar, sizede kapak yapar artık ...

Bu arada BMC ihaleyi kazandıktan sonra yukardaki ankette BMC ye oy verenler olmuş sizede bravo çok öngörülüsünüz  :P
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2018, 18:38:13 Gönderen: sephiroturk »

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1451 : 17 Haziran 2018, 19:49:53 »
Birileri BMC'nin Alman Rheinmetall ile olan ilişkisinden habersiz anlaşılan.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2018, 19:50:28 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1452 : 17 Haziran 2018, 19:59:16 »
Birileri BMC'nin Alman Rheinmetall ile olan ilişkisinden habersiz anlaşılan.

Hemen Aydınlatalım:

http://www.rbss.com/

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1453 : 17 Haziran 2018, 20:02:32 »
Bir ekleme daha yapıyım değil tank motoru bu zamana kadar ürettiği kamyonlara bile yerli motor yapamayan BMC İngiliz'i ya da Alman'ı dahil etmeden tank motoru falan üretemez eee işin içine İngiliz ya da Alman dahil olduktan sonra o motordan nasıl yerli diye bahsedilecek?
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2018, 20:04:13 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1454 : 17 Haziran 2018, 20:30:28 »
üç beş çekemeyensiniz kimi tehdit ediyorsunuz ? Her seçim öncesi ortaya çıkıp her seçim sonrası dut yemiş bülbülsünüz , Reis bu seçimide kazanır, Altay tankını yerli motorla üretir, üzerine çıkar, sizede kapak yapar artık ...

Bu arada BMC ihaleyi kazandıktan sonra yukardaki ankette BMC ye oy verenler olmuş sizede bravo çok öngörülüsünüz  :P
Kafan güzelmiş kardeş hayırlı günlerde kullan.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1455 : 18 Haziran 2018, 00:28:14 »
Bakin  ben Almanyada yasiyorum ve du anda.  Alman Rheinmetall basindan  beri Altaya  ortak olmak istedi. Bir sirket olarak tabiiki kar getirecek isi almak istediler. Almak hükümeti Türkiye üstündeki baskiyi sürdürmek istediginden buna onay vermedi. Alman yasalarini dolayli olarak asmak icinde sirket böyle bir yol buldu yani ortak sirket. Cünkü burda basinda bagimsiz bir Türkiye istemediginden üstüne cok gitti. Ama bu yolla kimse bir baski kuramiyor. Ha suda var resmi  veya gizli bilgi aktarimi yasak ama ögrenim olarak burdaki mühendisler türkiyede destek olabilir. Cünkü sirket olarak cok ciddi bir istegi var cünkü bu iste cok karli olacaklar pazarda hem ortak bir ürün onlarin isine geliyor. Sirket yönetimi ilerdeki yillarda Türkiyenin

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #1456 : 18 Haziran 2018, 00:55:57 »

Kafan güzelmiş kardeş hayırlı günlerde kullan.
boşa laf kalabalığı yapıyorsun yabgu ,hala BMC yi sindirememişsiniz  ısıtıp ısıtıp aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz, atı alan üsküdarı geçti asıl sen neyin kafasını yaşıyorsun

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1457 : 18 Haziran 2018, 06:08:33 »
...ya da Alman dahil olduktan sonra o motordan nasıl yerli diye bahsedilecek?

Yerli = Ülkede üretilen Yabancı Meşeli

Sizin dediğiniz

Milli = Ülkede üretilen Milli Uyruklu

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Akpoartililerin belki hoşuna gitmeyecek ama Otokar Cobra I/II ve T-155 Fırtına hepsi Alman Motorlu ve nedense kendi ihtiyacını karşılama olduğu sürece Motor da nedense verilmiş ve bunlar ilen Hewal Avına çıkılmıyor mu?

Katara bile Leopard 2A7 ile Panzerhaubitze 2000 satıldı ama tabii Katarlılar tek satın aldılar kendi ihtiyacılarını karşıladılar ve Katarlı bir Devlet Adamı yada o mevkide bir kişi durduk yere kendi iç Siyaseti için bütün Dünya ya da saydırmadı.

Kölelik halen var olan Katar da nedense böyle bir zihniyeti koruması için görevlendirilen Mehmetler bile artık var.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1458 : 18 Haziran 2018, 08:24:32 »
Kucuk bir ayrinti ama Cobra'nin motoru General motors V8 tipi olarak biliyorum, Alman degil Amerikan

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1459 : 18 Haziran 2018, 10:45:51 »
Yahu arkadaş @Sephiroturk ben bakkaldan fazla aldıgım 50 kuruşu geri dönüş yoluna bakmadan geri götüren adamım. Sindiremiyorum . Sen ve birkaç kişi bu usulsüzlükleri iyi sindiriyorsunuz. Devletin parasının , garibanın tüysüzün yetimin hakkının heba edilmesine hangi ideoloji göz yumuyorsa söyle ben o ideolojiyi hayatımdan çıkarayım. Bizim BMCye olan tavrımız şeffaf olmayan yollarla ihalenin sırf yandaş diye verilmesi.. Bak altını çiziyorum "verilmesi" diyorum..Hakkıyla ihaleye girilse otokardan fnssden daha iyi teklif vermiş olsa -ki belki vermiştir ama şeffaf olunmadıgı için bu tür karşı fikirler ortaya çıkıyor bu halkla paylaşılsa daha şeffaf olunabilse ben hiç alman ortak varmış bilmem neymiş takılmam umarım en iyisini çıkarırlar der başarılar dilerim. Benim vatan sevgim , benim vatanım - devletim için en iyisini istemem bunu gerektiriyor. Yoksa ne Fnss babamın oglu nede otokar. Burda bazı muhabbetlerde Otokarın şahin-dogandan başlayıp linea -egea ile devam eden hurda araçlarıyla bu ülke insanının teneke içinde yarı ölümle yolda gittiğini ben söyledim. Ben şirket savunmuyorum herhangi bir şirkete düşmanda değilim. Tek rahatsızlıgım devletimin ihalelerinin usulsüz olması. Biz bir usulsuzlük varsa ortaya çıksın diyoruz. Siz ihalede bizzat bulunmuşcasına sırf bir yerleri savunmak için avukatlık yapıyorsunuz. Yahu varsa saçma bir durum hep birlikte savunalımsana. Bu ülke senin benim hepimizin.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2018, 10:50:41 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?