Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
34 (54.8%)
FNSS
8 (12.9%)
BMC
4 (6.5%)
Ordu Donatım Fabrikaları
9 (14.5%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
7 (11.3%)

Toplam Oy Verenler: 62

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 387130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +17/-10
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1400 : 09 Mayıs 2018, 17:14:07 »
Hindistan'ın arjun tankına gülerken kim derdi ki aynısı başımıza gelecek.

İki üljeninde ortak sıkıntısı rüşvet, yandaş kaydırmak. E hal böyle olunca projeler de cortluyor

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +21/-35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1401 : 09 Mayıs 2018, 18:08:34 »
Sayın Wolfman87'ın birkaç iletisini okuduktan sonra cevap vermeyi kestim ben. Siyasi kahraman yaratanlardan hayali dünyadan kopamayıp siyasilerin Norveç bile bizi kıskanıyor laflarına itibar edenlerden uzak durmak en iyisi. Kıskanıyorlar deyin geçin. Dolar 5 liraya koşuyor adam halen utanın daha ne istiyorsunuz diyor.  ;D

;D  Napalım biz senini gibi parayla oynamıyoruz bizim dolarla alıp sattığımız malzeme yok üzülmüyoruz. Senin gibi paraya yön veren insanlar için gercekden sıkıntıdır doların 5 tl olması.

Dua ette benim gibi insanlar bu memleketten gitmesin  yoksa  ikinci 15 temmuzda ararsın bizim gibilerini ;) O bankadaki dolarların iç edildiğinde keske 5 tl olaydı bizim romantik fanatikler olaydı da

param kalaydı deme :)  Evet ben tarafım beyler fakat sizde tarafsınız burada edebiyat yapıyorsunuz. Benim fikirlerim bu işinize gelirse  :P

Kendi adıma söyleyeyim edebiyat yapmıyorum. Neyse onu söylüyorum. Siyahsa siyah, beyazsa beyaz. Tarafım, ama sadece gerçeklerden, doğrudan yana. Emronulduğu gibi dosdoğru...

Sen ise söyleyince kızıyorsun ama biz de aptal değiliz, kusura bakma açık şekilde trollük yapıyorsun. "Altayın motoru hazır ama Almanlar ambargo uygulamasın diye Almanlardan alıyoruz" iddian örneğinde olduğu gibi. Gerçeklerden değil, işine geldiğinden yanasın...Sosyal medyada birilerini kandırabilirsin ama burada zor!
Başkan sen benim şakayı gerçek anladın herhalde hani atış selbestti ;)  Ben sadece 1000 tank siparişi gelmiş olayının  akabinde şaka yaptım gerçek mi algıladın ;) Başkan senin sitilini seviyorum

cidden ortaya yakın bir noktadasın ;) 

Çevrimdışı PARTİKÜL

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +62/-45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1402 : 09 Mayıs 2018, 23:05:40 »
Hindistan'ın arjun tankına gülerken kim derdi ki aynısı başımıza gelecek.

İki üljeninde ortak sıkıntısı rüşvet, yandaş kaydırmak. E hal böyle olunca projeler de cortluyor

Fuzulî' nin şikayetnamesi meşhurdur; '' Selam verdim' rüşvet değildir deyû almadılar '' diyordu. Ahlaken yozlaşma, Osmanlı' nın çöküs nedenlerinden biridir. Fuzuli' nin şikayetnamesi günümüze de ışık tutuyor. Demiş ki;

Dedüm: “Ey arkadaşlar bu ne hatalı iş ve bu ne çin-i ebrudur?

Dediler: “Bizim devamlı âdetümüz budur.”

Dedüm: “Benim riâyetimi gerekli görmüşler ve bana tekâüd berâtı vermişler ki, evkaftan her zaman nasipleneyim ve pâdişâha gönül rahatlığıyla dua kılam.”

Dediler: “Ey miskin sana zulmetmişler ve sana gidiş geliş sermayesi vermişler ki, sürekli bî-fâide mücadele edesin ve uğursuz yüzler görüb sert sözler işitesin.”

Dedüm: “Berâtumun gereği niçün yerine gelmez?”

Dediler: “Zevâiddür, husulü mümkün olmaz.”

Dedüm: “Böyle evkaf zevâidsüz olur mı?”

Dediler: “Âstânenin zarurî masraflarından fazla kalursa bizden kalır mu?”

Dedüm: “Vakıf malını fazlaca kullanmak vebâldür.”

Dediler: “Akçemizle satın almışuz, bize helâldür.”

Dedüm: “Hisâba alsalar tuttuğunuz bu yolun fesadı bulunur.”

Dediler: “Bu hesâb, kıyamette alınur.”

Dedüm: “Dünyada dahi hesap olur; zîrâ haberin işitmişüz.”

Dediler: “Andan dahi korkumuz yokdur, kâtibleri razı etmişüz.”

Gördüm ki soruma cevâbdan başka nesne vermezler ve bu berât ile ihtiyacımı gidermezler, çaresiz mücadeleyi terk kıldum ve ümitsiz ve mahrum bir şekilde kuşe-i uzletime çekildüm.

Allah aşkına, günümüzden ne farkı var?
Fuzulî; Dünyada bunun hesabı sorulur -demiş, el-cevab: Ondan dahi korkumuz yoktur, kâtipleri razı etmişiz (!)
Yeminle, birebir aynı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +77/-19
« Yanıtla #1403 : 18 Mayıs 2018, 09:49:12 »
Alıntı
ALTAY Seri Üretim projesi hızlanıyor. Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "Altay tankının seri üretim sözleşmesini imzalamak üzere olduklarını bildirdi."

https://twitter.com/tankmuhendisi/status/997211292585820162
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +23/-11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1404 : 23 Mayıs 2018, 21:42:06 »
Modernize edilen tanklar ve acil ihtiyaç 250 civarı altaydan sonra üretilmesi için yeni bir Altay 2 konsepti düşünülüyormudur ? Böyle bir tasarım arge varmıdır duyumu falan ? 

Keza biz altayı ihalelendirdik geliştirdik ürettik diyene kadar Tank dünyasında yeni gelişmeler oldu.

Örneğin ;

+ Tank konseptine yeni çözümler ve yeni bir soluk getiren armata ve onun standartı
+ Polonyalıların devrimsel pl-01'i.
+ Modernize edilmiş 140 mm toplu leclerc
+ Amerikanın ve Almanların bu değişen düzene vermek için geliştirdikleri yeni cevaplar
+ Hindistan ve Pakistanın süpriz olabilecek bazı yeni tasarım çıkartma ihtimali.

Yakın vadede olmasada şu anki üretilecek altaylar yenilerinin yanında bazı devrimsel çözümlerden eksik kalabilir. İhracat içinde kötü bir şey tabi bu.

Ben durumsal farkındalığı ve savaş yönetim ve haberleşme sistemleri gelişmiş 6 km menzilli toplu ( artık kalibresi mkek'e kalmış) otomatik dolduruculu , 80 km hıza sahip düşük profilli  ve en az 35 hp/ton güçlü milli motorlu bir canavar isterdim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +77/-19
« Yanıtla #1405 : 25 Mayıs 2018, 11:22:24 »

Alıntı
Ismail Demir: İsmini Kurtuluş Savaşı Kahramanı Fahrettin Altay’dan alan Altay tankımızın Seri Üretim Projesi Başlama Toplantısı’nda, projedeki hedeflerimizi ve beklentilerimizi istişare etme fırsatı bulduk.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com