Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971454 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1420 : 15 Haziran 2018, 00:19:21 »
Altay tank projesine otokar  tarafından 2008 başlanmış ,2016 sonu ilk prototiplerin saha testleri tamamlanmış . 
 SSM Tank ihalesini  o veya bu nedenler ile 2018 kadar sonlandıramamıştır  . Altayın tankının ilk projesini ve prototipini hazırlayan firma ihaleden elenip  yerini BMC  firmasına bırakmıştır.

Form daki arkadaşlar Altay tankının seri üretimi için yaklaşık beş yıla daha ihtiyaç bulunduğunu belirtiliyor '' fabrika kurumu motor gelistirme vs için''.
İlk seri üretim Altay tanklarını 2008 deki proje başlangıcından takribi 15 yıl sonra ömrümüz yeterse görebileceğiz .
2023 yılında seri üretimden cıkmış olan Altay tankı ne derece modern olabilir?
Altay tankları üretilene kadar TSK bünyesinde bulunan M60A3 ve Leoparlar kaç yaşını doldurmuş olur ?

Bence bu projeyi geciktiremek suretiyle ordumuzun zırhlı birlik  yapısını zayıflatmış bulunan siyasi erkan saygı ile anılmalı. :) :)

+1
Kulakları epey çınlıyordur bence.
Bu arada doğru kelime forum...
Form bambaşka bir şey.
Şimdiden iyi bayramlar. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1421 : 15 Haziran 2018, 04:07:25 »
Bence bu projeyi geciktiremek suretiyle ordumuzun zırhlı birlik  yapısını zayıflatmış bulunan siyasi erkan saygı ile anılmalı. :) :)

1+ Iyi Bayramlar.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2018, 04:21:27 Gönderen: Amaruk »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1422 : 15 Haziran 2018, 12:26:09 »
iktidar değişirse bu ihaleler iptal olur mu?

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1423 : 15 Haziran 2018, 19:27:06 »
Bazı arkadaşların yaşanılan gelişmelere ( rezillik bana göre) bir Türkiye gerçegi !!! ne yani projeyi en baştan tasarlayıp ortya koyan firmaya ederini alarak yaptı babasının hayrınamı yaptı diyerek adamların emegini en cok bu kadar içi boş bir savla küçük düşürülebilirdi. Gel gör ki ürün namına ortaya bir şey koymamış bir firmaya al sen yap dediler . Biz bunun yandaş kayırma olayı dediğimizde hayır bu Türkiye gerçegi diyerek aklamaya çalıştılar .Bende bu iktidar gittiginde ihaleyi alan firmadan ziyade konsersiyum demek daha dogru olur adından başka milliliği tartışmaya bile gerek olmayan en büyük paya sahip olan katar firması demek daha dogru olur bu ihalenin iptal edilecegide başka bir Türkiye gercegi olacagı gün gibi aşikardır.

Eğer gerçek anlamda adil olsaydı bu ihalenin kime verileceği gerçekten hak edene verilmesi zaten bu tartışmalara gerek bile olmazdı .Zira ne koç gurubu benim şirketim degil nede bmc ama işin en başından beri taşın altına elini koyan bir gruba parası neyse yaptırdık diyenler aynısını bmc ye diyememeleri vicadınınıza kalmış . Kaldı ki bmc de ederini alarak yapacak aynı bize dendiği gibi babasının hayrına yapmayacak !! Adelet  günümüzde maalesef otoyola düşmüş şehvet işçisi olmuş ancak siyasi güce ve parası olana adelet geliyorsa eger sözün bittiği yer burası olsa gerek. Neyse yerli ve milli alman!!! tankımızı bir an önce envanterde görmek dilegiyle.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1424 : 15 Haziran 2018, 19:41:52 »
Pkk bolgenin gercegi, adam kayirmacilik da tr'nin gercegi. Yapacak birsey yok. Tedavi kacinilmaz!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1425 : 15 Haziran 2018, 20:43:08 »
Gezi Parkı olayları dolayi koc grubuna ceza vermisdir hükümet

olay bu kadar   Divan otelinin gezideki tavru

« Son Düzenleme: 15 Haziran 2018, 20:50:34 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1426 : 15 Haziran 2018, 20:53:30 »
İtlerin kavgasi Kurt gorunceye kadardir.

Vitesi bosa attim, rahatim. Arayan olursa yokum.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1427 : 16 Haziran 2018, 01:50:09 »
Gezi Parkı olayları dolayi koc grubuna ceza vermisdir hükümet

olay bu kadar   Divan otelinin gezideki tavru

O zaman adama sormazlar mı MILGEM de Koç Grubunun suçu neydi diye? şimdi "beğenmedim" de hızlıca basabilirsiniz.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1428 : 16 Haziran 2018, 13:25:18 »
Ben sana para verecem sende benim verdiğim parayla beni yok etmeye çalısanları o parayla destekliyecen. Yok böyle bir dünya.
Gezi olaylarının sadece bir park olmadığıni tüm dünya biliyor. Amaç sivil ayaklanma ,sivil  darbe.
Benim paramla bana darbe yapacan . Ben de seni maddi olarak hala destekliyecem.
Sadece bizde değil tüm dünya da bu girişimin karşılığı yaptirimı muhakkak olur; olmalıda.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1429 : 16 Haziran 2018, 14:04:52 »
Ben sana para verecem sende benim verdiğim parayla beni yok etmeye çalısanları o parayla destekliyecen. Yok böyle bir dünya.
Gezi olaylarının sadece bir park olmadığıni tüm dünya biliyor. Amaç sivil ayaklanma ,sivil  darbe.
Benim paramla bana darbe yapacan . Ben de seni maddi olarak hala destekliyecem.
Sadece bizde değil tüm dünya da bu girişimin karşılığı yaptirimı muhakkak olur; olmalıda.
pekii insana sormazlar mı gezi olaylarını sestekleyen ve türkiye'ye karşı hiçte dostça siyaset izlemeyen ve her fırsatta türkiye karşıtlığını ayan beyan sergileyen almanya'yı milli tank projesine nasıl ortak edersin diye?