Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971413 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1410 : 06 Haziran 2018, 13:18:12 »
Peki biz gerçekten de elmastan daha sert malzemeleri üretebilecek teknolojiye sahip miyiz? Altay tankının zırhında gerçekten bu derece sertlikte malzemeler mi kullanılacak?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı gokkurt

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1411 : 14 Haziran 2018, 18:32:48 »
https://www.takvim.com.tr/guncel/2018/06/14/altay-tanki-guc-grubu-gelistirilmesi-projesinde-imzalar-atildi-1528988783

Altay Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi'nde imzalar atıldı
Altay Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalandı.

Altay Tankında flaş gelişme!
Altay Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalandı. Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir'in de katıldığı imza töreni, SSM yerleşkesinde gerçekleştirildi.Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi; ALTAY Ana Muharebe Tankı Güç Grubu'nun yurt içi mevcut imkan ve kabiliyetlerin azami derecede kullanılarak tasarımı, geliştirilmesi, prototip üretimi, test ve kalifikasyonu ile ALTAY tankına entegrasyonunu kapsıyor. Proje kapsamında 1500 beygir gücünde dizel motor, çapraz tahrikli transmisyon, soğutma paketi ve ilgili alt sistemlerden oluşan güç grubu geliştirilecek. Ayrıca yerli olarak geliştirilecek olan güç grubunun test ve kalifikasyon faaliyetleri proje kapsamında kurulacak olan test merkezinde yürütülecek. Projenin fikri ve sınai mülkiyet hakları Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait olacak.

SSM, Savunma Sanayii İcra Komitesi'nde alınan kararla Altay tankının 250 adedinin seri üretim işi ve tanka güç grubu geliştirilmesi işi için BMC AŞile sözleşme görüşmelerine başlanacağını 24 Nisan'da duyurmuştu. Bu atılan imzalarla güç grubu geliştirilmesinin sözleşmesi imzalanmış oldu. ALTAY tankının 250 adetlik seri üretim işi için ise ilgili firmayla sözleşme görüşmeleri sürüyor.
.

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1412 : 14 Haziran 2018, 19:59:19 »

Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi; ALTAY Ana Muharebe Tankı Güç Grubu'nun yurt içi mevcut imkan ve kabiliyetlerin azami derecede kullanılarak tasarımı, geliştirilmesi, prototip üretimi, test ve kalifikasyonu ile ALTAY tankına entegrasyonunu kapsıyor. Proje kapsamında 1500 beygir gücünde dizel motor, çapraz tahrikli transmisyon, soğutma paketi ve ilgili alt sistemlerden oluşan güç grubu geliştirilecek. Ayrıca yerli olarak geliştirilecek olan güç grubunun test ve kalifikasyon faaliyetleri proje kapsamında kurulacak olan test merkezinde yürütülecek. Projenin fikri ve sınai mülkiyet hakları Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait olacak.

SSM, Savunma Sanayii İcra Komitesi'nde alınan kararla Altay tankının 250 adedinin seri üretim işi ve tanka güç grubu geliştirilmesi işi için BMC AŞile sözleşme görüşmelerine başlanacağını 24 Nisan'da duyurmuştu. Bu atılan imzalarla güç grubu geliştirilmesinin sözleşmesi imzalanmış oldu. ALTAY tankının 250 adetlik seri üretim işi için ise ilgili firmayla sözleşme görüşmeleri sürüyor.

Iyice Arap Saçına Döndü bu Projede.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1413 : 14 Haziran 2018, 20:22:50 »

2018'in ortasındayız.

Tankın üretimi BMC'ye verildi. Motorunu geliştirme işi de...
BMC Sakarya'da tesis kuruyor.

Her şey yolunda giderse herhalde bir beş sene sonra meyve vermeye başlar. O beş sene içerisinde neler olabilir. Beş sene öncesinden bu yana bakarsak ne çok şey oldu: Bir darbe girişimi, Fırat Kalkanı Operasyonu, Zeytin Dalı Operasyonu, Pkk'ya yürütülen diğer sınır içi ve sınır dışı operasyonlar vs...

Modern tank ihtiyacımız ise çok çok uzun süredir varken, bu tip girişimler süreyi daha da uzatıyor.
Bakalım daha neler göreceğiz!
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2018, 20:27:11 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1414 : 14 Haziran 2018, 20:29:35 »
silikat aerogel adlı bir madde de vardı sanırım elmastan daha sert olan yıllar önce bilim teknikte okumuştum
Mesela ben şu ismi iki dakika sonra unuturum adam yıllardır hafızaya kazımış :))
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1415 : 14 Haziran 2018, 21:11:42 »
BMC Yönetim Kurulu üyesi Talip Öztürk, Metro Turizm sahibi Galip Öztürk' ün kardeşi değil mi? Ki öyle biliyorum, çok kötü bir referans!   

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1416 : 14 Haziran 2018, 21:16:08 »
Yav alalım 100 tane t-90 bari bunların yapacağı mağlukatı beklerken.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1417 : 14 Haziran 2018, 22:50:16 »
altay isim olarak cikartilmalidir 

almanlarin leopar tanki olmalidir 

bmc-alman leopar tanki

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1418 : 15 Haziran 2018, 00:13:56 »
Altay tank projesine otokar  tarafından 2008 başlanmış ,2016 sonu ilk prototiplerin saha testleri tamamlanmış . 
 SSM Tank ihalesini  o veya bu nedenler ile 2018 kadar sonlandıramamıştır  . Altayın tankının ilk projesini ve prototipini hazırlayan firma ihaleden elenip  yerini BMC  firmasına bırakmıştır.

Form daki arkadaşlar Altay tankının seri üretimi için yaklaşık beş yıla daha ihtiyaç bulunduğunu belirtiliyor '' fabrika kurumu motor gelistirme vs için''.
İlk seri üretim Altay tanklarını 2008 deki proje başlangıcından takribi 15 yıl sonra ömrümüz yeterse görebileceğiz .
2023 yılında seri üretimden cıkmış olan Altay tankı ne derece modern olabilir?
Altay tankları üretilene kadar TSK bünyesinde bulunan M60A3 ve Leoparlar kaç yaşını doldurmuş olur ?

Bence bu projeyi geciktiremek suretiyle ordumuzun zırhlı birlik  yapısını zayıflatmış bulunan siyasi erkan saygı ile anılmalı. :) :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1419 : 15 Haziran 2018, 00:16:35 »

Prototip...