Anket

Milli Tank ALTAY'ı Beğendiniz mi?

Evet! Muhteşem bir tasarım olmuş. Dünya çapında başarılı olacaktır.
41 (29.7%)
Güzel, ancak daha çok değişiklik gerekiyor. Tüm testler tamamlandıktan sonra istenilen seviyeye geleceğine inanıyorum.
91 (65.9%)
Hiç beğenmedim! Beklentimin çok altında. Piyasadaki rakiplerine karşı tutunamaz.
6 (4.3%)

Toplam Oy Verenler: 138

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 433972 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Srbrky

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +1/-0
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1310 : 21 Nisan 2017, 11:54:54 »
Bmc Katar Rheinmentall ortaklaşa kurmayı planladığı fabrika katar parası Rm mühendisliği ve kalan para bmc nin olacaktı Bafa bizim tankımız hakkında çok fazla bilgi sahibi olacaktı olmaması daha iyi gerçi belli değil

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1311 : 21 Nisan 2017, 12:49:51 »
Zaten Rheinmetallin ilk tank planlamasından beri Türk projesinde gözü vardı.  İlk Otokar'ın projeyi almasıyla biraz durulmustu ondan sonra su kendilerinin Almataya karşı ürettiklei 130 mm namluyu Türkiyeye satmak istediler onun ardındanda baktılar Altay gerçekten kendilerine bir rakip şimdi Tank üretimine ortak olmak istediler bu kendileri için yeni bir pazar. Unutmayalım genellikle Türkmen ve Arab ülkeleri Rus Tanklari kullanıyor.  Ve bu Altayin öne çıkacağı bir pazar olabilir diye pastadan bir pay koparmak istiyor. Ve bence bunlar bizim bu işi basaracagimiza fazla inanmadilar ama gördülerki Türkiye bu konuda ciddi .

Çevrimdışı Atilla

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +1/-0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1312 : 21 Nisan 2017, 19:38:28 »
Nereden çıktı şu Rheinmetall`ın 130mm`lik tank topunu Türkiye`ye satmak istemesi?
Rheinmetall şirketinden resmi açıklama varmı?

Ilk defa 13-16 Nisan 2016 tarihinde Eurostary fuarında 130mm`lik topun maketini tanıttılar. Rheinmetall Grubu fuardan sonra testlere başlayacağını ve 2025 `de seri üretime geçeceğini resmi olarak fuarda açıkladı. Bu zamana kadar köprünün altından daha çok sular akar. Ortada henuz fol yok yumurta yok.
Yaklaşık 10 sene uğraşarak,milyonlarca dolar harcayacağı topun lisansını satarmı? Yaklaşık daha 10 sene var o topun seri üretimilmesine.

Baltacı Mehmetin hatırına 120mm`lik L55 topun lisansını bile satmaz.

Eurostary 2016 fuarından.

Rheinmetall`ın resmi internet sayfasında yayınladığı broşür.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2017, 19:42:55 Gönderen: Atilla »

Çevrimdışı merzifonlu

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +4/-0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1313 : 21 Nisan 2017, 20:33:44 »
Haberde çelişkiler var, hemen gaza gelmeyin. Kimse de malı elimizden almıyor.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1314 : 21 Nisan 2017, 23:28:30 »
Beyler ben Alman sayfasında okudum yazdım.  2016 da Rheinmetall müdürü Türkiye ve altay konusunda bir Reportaj da .130 mm yeni Toplarının Türkiyenin yeni tankı için ilginç olacaktır, çünkü Türkiye bir NATO üyesi ve Rus yeni Tanklarına karşı birim Topumuzu kullanabilir demişti.  Son zamanlardaki Siyasi Çekişme yüzünden Rheinmetallin Alman Devletiyle Türkiye yüzünden başı dertte. Rheinmetall  Türkiye'nin Tank projesinden yararlanmak istiyor. Çünkü Tankimiz büyük ilgi çekiyor.  Ama Alman Hükümeti bundan Rahatsız çünkü Türkiyeye bir gizli Ambargo uyguluyor lar.  Rheinmetall bu Ambargoya karşı gelmek demiyimde , arka kapıdan bunu aşmak istiyor. Oda söyle planları  Türkiyede bir sirket kurup Arge ve üretimi Türkiye yapmak ,  çünkü o zaman Alman Devleti karışmıyorum ve hiç bir kısıtlama yapmıyorlar.

Kaynaklardan biri: https://www.dailysabah.com/deutsch/deutschland/2017/04/21/rheinmetall-will-die-zusammenarbeit-mit-der-tuerkei-aufrechterhalten

Çevrimdışı PiriReis

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +3/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1315 : 23 Nisan 2017, 00:55:17 »
ortaklık yapısından görülüyor ki bmc...savunma sanayi içinde bir ajan bir virüs...böyle bir ortaklık yapısıyla hiç bir özgün ve bize özel sistem geliştirme yapamayız..bu bizim savunma sanayini çökertmek için yavaşlatmak için kullanılacak yarın öbür gün...elin gavuru diyecek ki bmc fabrikasında hemde Türkiyede şu aracı üretemessin doğuda kullanamassın...

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1316 : 23 Nisan 2017, 13:14:13 »
ortaklık yapısından görülüyor ki bmc...savunma sanayi içinde bir ajan bir virüs...böyle bir ortaklık yapısıyla hiç bir özgün ve bize özel sistem geliştirme yapamayız..bu bizim savunma sanayini çökertmek için yavaşlatmak için kullanılacak yarın öbür gün...elin gavuru diyecek ki bmc fabrikasında hemde Türkiyede şu aracı üretemessin doğuda kullanamassın...

İşte Abi ben buna fazla inanmıyorum.  Ben 22 yıldır Almanyada yım . Yaşım 34 ve Almanları biraz tanıyorum.  Büyük Şirketler genelde burada 7- 10 Sene Arası bir gelecek planlaması yaparlar. Ve kuracak lari Fabrika ve ortaklıkları öyle seçerler.  Yani yaş tahtaya basmazlar. Çıkarları için ve su durumda görüntü burda söyle müsadenizle. Türkiye ve CB den bir Cekinmeleri var Siyaset burda Türkiyeyi yönlendirme Çabaları fazla ise yaramıyor ve AB olarak şu mülteci anlaşmasının bozulmasindan çekiniyor.  Baskı yaparak Türkiye yönlendirmek istiyor Siyaset olarak. Ticari olarak Şirketler Türkiyeye güveniyor çünkü Türkiyedeki is ve alım gücü büyük.  Ve savunma şirketleri  türkiyenin rakip olmasından çekiniyor çünkü  Türkiye son senelerde hızlı ve başarılı adımlar atıyor.  O yüzden rakip olarak değilde ortak olarak bu pastadan pay almak istiyorlar. Son senelerde Arab ülkeleriyle İşbirliği yükselince ve savunma satışları cogalinca bunu anlamak zor değil.  ŞU anda görüntü burda Rheinmetallin siyasetin arka kapısından Türkiyeye yatirim yapmak istemesi normal kendi gelecekleri için ve su anda kendi hükümeti ile bir tartışmada.  Burda Yeşiller ve Sol Parti çok baskı yapıyor.

Çevrimdışı UYVAR

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +5/-14
« Yanıtla #1317 : 23 Nisan 2017, 16:23:10 »
Almanlardan birak silah almayi pek yakinda Araba ithalatini bile kesecegiz. Ortadogu diye bir yer yok onlar icin artik!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimiçi chngr

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-19
« Yanıtla #1318 : 23 Nisan 2017, 17:48:38 »
Tabi ki kendi yaptığımız tankı yabancı firmalarla ortak üretmemeliyiz ve savunma sanayi firmalarımızın çoğunluk hisseleri daima Türk olmalı ama NATO müttefiki olduğumuz ülkelerden şuanda olduğu gibi alt sistem tedariği ve teknik yardım konusunda yakın çalışmalıyız.

Ben Almanyanın ve diğer hiçbir ülkenin(belki yunanistan hariç) bize düşmanca davrandığını sanmıyorum ama çoğu baskıcı rejimlerde olan dış güçler bize karşı safsatasıyla herkesle kavga edersek kaybeden biz oluruz.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +16/-5
« Yanıtla #1319 : 23 Nisan 2017, 17:53:57 »
Ülkelerin en fazla ithalat yaptığı ülkeler, haritadaki yerleri üzerindeki bayrakla belirtilmiş.Yani örneğin İngiltere,Fransa,İspanya,İtalya'nın en fazla ithalat yaptığı ülke Almanya...(Görsel Serkan İnci tarafından paylaşılmış)