Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972536 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1390 : 09 Mayıs 2018, 12:09:14 »
Ben şu vakif ve derneklerin sayiştay denetimine açilmasi gerektiği konusunda israrliyim. Görelim bakalim o vakiflar fabrikalar kimlerin arpaliği olmuş. 5 liralik mali 15 liraya çikartip "yerlilik" taslayanlar nerelerden icazet aliyormuş!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1391 : 09 Mayıs 2018, 12:14:06 »
Wolfman87

Bak kardeşim, çok fanatikçe savunuyorsun birilerini. Bu yaptığın çok yanlış. Bende muhafazakâr bir aileden geliyorum anlıyorum seni ama sende o beğenmediğin kişiler gibi davranıyorsun. Hele şu yukarda yazdıkların beni hayrete düşürdü. Sanki ülke harika gibi öyle güzel yazmışsın ki anlam veremedim.

Istanbul da kira fiyatları şuanda en kötü yerde 1000 TL olmuş ve askeri ücret 1600 TL. Şimdi soruyorum sana bu maaşla gecinen adam 4 kişilik ailesini nasıl geçindirecek ? Elektrik, su, doğalgaz hesaba katarsak. 1600 kotasını aşmış olacağız. Bak ben sana araba, Telefon vs bahsetmiyorum bile. En askâri geçimden bahsediyorum. 7 milyon askeri ücretli insan var. Ailelerinde sayarsak 25 milyon civarında insan bu şartlarda yaşıyor. Elbette son 15 yılda ülkemiz bu hale gelmedi yıllardır bu sorunlar var. Ama senin tavrın doğru değil.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 12:16:04 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1392 : 09 Mayıs 2018, 12:47:12 »
Sayın Wolfman87'ın birkaç iletisini okuduktan sonra cevap vermeyi kestim ben. Siyasi kahraman yaratanlardan hayali dünyadan kopamayıp siyasilerin Norveç bile bizi kıskanıyor laflarına itibar edenlerden uzak durmak en iyisi. Kıskanıyorlar deyin geçin. Dolar 5 liraya koşuyor adam halen utanın daha ne istiyorsunuz diyor.  ;D
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 12:49:24 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1393 : 09 Mayıs 2018, 14:33:53 »
Altay tankından bir ülkenin 1000 adet sipariş verdiği, şuanlık gizlendiği söyleniyor.

böyle bir şey varsa ya azerbaycan yada pakistandır

Doğu ülkesi olduğunu söylüyor.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=98836&start=36030

Kaynak burda arkadaşlar. Misafir 447 kullanıcı isimli kişinin iddiası. Troll değil se iyi bir olay.

Hindistan olması bir ihtimal. 1770 modern tank ihalesi açacaklardı en son.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 14:37:38 Gönderen: BlackHawk89 »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1394 : 09 Mayıs 2018, 14:39:30 »
Sayın Wolfman87'ın birkaç iletisini okuduktan sonra cevap vermeyi kestim ben. Siyasi kahraman yaratanlardan hayali dünyadan kopamayıp siyasilerin Norveç bile bizi kıskanıyor laflarına itibar edenlerden uzak durmak en iyisi. Kıskanıyorlar deyin geçin. Dolar 5 liraya koşuyor adam halen utanın daha ne istiyorsunuz diyor.  ;D

;D  Napalım biz senini gibi parayla oynamıyoruz bizim dolarla alıp sattığımız malzeme yok üzülmüyoruz. Senin gibi paraya yön veren insanlar için gercekden sıkıntıdır doların 5 tl olması.

Dua ette benim gibi insanlar bu memleketten gitmesin  yoksa  ikinci 15 temmuzda ararsın bizim gibilerini ;) O bankadaki dolarların iç edildiğinde keske 5 tl olaydı bizim romantik fanatikler olaydı da

param kalaydı deme :)  Evet ben tarafım beyler fakat sizde tarafsınız burada edebiyat yapıyorsunuz. Benim fikirlerim bu işinize gelirse  :P

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1395 : 09 Mayıs 2018, 15:21:09 »

Alıntı

Ya ne demezsin. Bu da bir bakış açısı tabi. Buzdağının üzerini görüp altını yok saymak. Ben de her gün işe gidip gelirken bir sürü kiralık fabrika görüyorum. Kapanmışlar! Devren satılık dükkanlar görüyorum. İflas etmişler. Şu Trump kasıntısının zırvalamalarıyla ikide bir  ikide bir zıplayan dolar nedeniyle piyasanın nasıl hareketsiz kalabildiğini görebiliyorum. Bir anda işlerimiz nasıl da durgunlaşabiliyor.  Bir tek sen yaşamıyorsun dünyada Wolfman...

Mutlaka saglam isci bulamadiklarindan kapanmistir. Bizim Silivride sanayi fabrikalari bas bas bagiriyor isci yokmu diye.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 15:24:12 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1396 : 09 Mayıs 2018, 15:31:12 »

;D  Napalım biz senini gibi parayla oynamıyoruz bizim dolarla alıp sattığımız malzeme yok üzülmüyoruz. Senin gibi paraya yön veren insanlar için gercekden sıkıntıdır doların 5 tl olması.

Dua ette benim gibi insanlar bu memleketten gitmesin  yoksa  ikinci 15 temmuzda ararsın bizim gibilerini ;) O bankadaki dolarların iç edildiğinde keske 5 tl olaydı bizim romantik fanatikler olaydı da

param kalaydı deme :)  Evet ben tarafım beyler fakat sizde tarafsınız burada edebiyat yapıyorsunuz. Benim fikirlerim bu işinize gelirse  :P

Kendi adıma söyleyeyim edebiyat yapmıyorum. Neyse onu söylüyorum. Siyahsa siyah, beyazsa beyaz. Tarafım, ama sadece gerçeklerden, doğrudan yana. Emronulduğu gibi dosdoğru...

Sen ise söyleyince kızıyorsun ama biz de aptal değiliz, kusura bakma açık şekilde trollük yapıyorsun. "Altayın motoru hazır ama Almanlar ambargo uygulamasın diye Almanlardan alıyoruz" iddian örneğinde olduğu gibi. Gerçeklerden değil, işine geldiğinden yanasın...Sosyal medyada birilerini kandırabilirsin ama burada zor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1397 : 09 Mayıs 2018, 15:34:18 »
Ahhhhhhhhhhhh  şansız Altay tankım . Önce ihalesi yılan hikayesine döndü .Formumuzda adına açılmış olan başlık altında bir çorba tarifi eksik kaldı.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1398 : 09 Mayıs 2018, 15:36:08 »
Bu devirde hatta eski devirde de kimse kimseden bin tank almaz. TSK leri bile bin tank alıcam demiyor o derece almaz yani düşün artık.
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1399 : 09 Mayıs 2018, 16:46:29 »
Bu devirde hatta eski devirde de kimse kimseden bin tank almaz. TSK leri bile bin tank alıcam demiyor o derece almaz yani düşün artık.

Gelecek uzun vadede  toplam bin tankın tedariği öngörülüyor.