Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972462 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1270 : 23 Nisan 2018, 23:28:14 »
BMC Genel mudur yardimcisi Linkedin de imali bir mesaj atmis. Ardindan bunu goren Tank Muhendisi isimli twitter hesabi cosmus. Pek sonrasinda troll bi akp hesabida ihale bmc ye verildi diyince aldi yurudu BMC hikayesi. KAP'a bildirim yok,haber yok,resmi mercilerden aciklama yok.
Çok güzel özetlemişsin arkadaş tebrik ederim

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1271 : 24 Nisan 2018, 00:07:56 »
BMC Genel mudur yardimcisi Linkedin de imali bir mesaj atmis. Ardindan bunu goren Tank Muhendisi isimli twitter hesabi cosmus. Pek sonrasinda troll bi akp hesabida ihale bmc ye verildi diyince aldi yurudu BMC hikayesi. KAP'a bildirim yok,haber yok,resmi mercilerden aciklama yok.
Umarım hükümet bizi yanıltırda hakedene verir. Aksi halde biz kadar burdaki ak zempatizanlarda gayet iyi biliyorki devletin ihaleleri genelde ya tayyipci tayfaya yada fazla yedirene gidiyor. Son ihtimal ve bana göre en güçlüsü Altay ekonomik sıkıntıdan dolayı ya rafa kaldırıldı yada tamamen iptal edildi. Çünki ülkenin ekonomisi hiç iyi bir yere gitmiyor. Hazır Yunanistan da Fransadan iki fırkateyn kiralamışken bizde Tanktan ziyade şu TF2000e öncelik versek diyorum. Elimizde hiç yoktan yine idare edecek şekilde tank varda TF-2000 tarzı bir gemimiz yok. Zaten geçenlerde yine burda okumuştum sanırım çok güzel bir tespitti. Yunanistan ne almışsa birkaç yıl sonra biz almışız. demekki TF-2000 haberleri yakın
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 00:10:13 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1272 : 24 Nisan 2018, 00:55:03 »
Daha aylar evel Ethem Sancak Altay'i biz aldik diye aciklama yapmisti. El altindan isi coktan duzenlemisler BMC icin bir seneden fazla oyalayip duruyorlar.

Gorunen koy kilavuz istemez, bariz sekilde bazi seyler ortada. Saflik bizde acaba ya oyle degilse diye kendimizi avutuyoruz.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1273 : 24 Nisan 2018, 02:16:08 »
Daha aylar evel Ethem Sancak Altay'i biz aldik diye aciklama yapmisti. El altindan isi coktan duzenlemisler BMC icin bir seneden fazla oyalayip duruyorlar.

Gorunen koy kilavuz istemez, bariz sekilde bazi seyler ortada. Saflik bizde acaba ya oyle degilse diye kendimizi avutuyoruz.
bende biliyorum onuda en azından hayra yormaya çalışıyorum. bmcye verildiği takdirde herkes bu ihalenin hangi kafayla verildiğini gayet acık ve net biliyor olacak. Devletin beka meselesi olan bir tankı ranta kurban etmek hangi dine kitaba sığarsa o gün geldiğinde bize otokar lobisi diyen burdaki ak trolleri tek tek ifşalayıp sorcam. gerçi onlarfa biliyorda işin aslını birilerine laf kondurmama babında çırpınıyolar. bakalım görcez
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Mediterrano

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1274 : 24 Nisan 2018, 07:58:37 »
RTE 24 Haziranda secimi kazanmadan Altayin BMCye verildigi aciklanmaz
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2018, 01:14:33 Gönderen: Mediterrano »

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #1275 : 24 Nisan 2018, 08:02:47 »
Umarım hükümet bizi yanıltırda hakedene verir. Aksi halde biz kadar burdaki ak zempatizanlarda gayet iyi biliyorki devletin ihaleleri genelde ya tayyipci tayfaya yada fazla yedirene gidiyor. Son ihtimal ve bana göre en güçlüsü Altay ekonomik sıkıntıdan dolayı ya rafa kaldırıldı yada tamamen iptal edildi. Çünki ülkenin ekonomisi hiç iyi bir yere gitmiyor. Hazır Yunanistan da Fransadan iki fırkateyn kiralamışken bizde Tanktan ziyade şu TF2000e öncelik versek diyorum. Elimizde hiç yoktan yine idare edecek şekilde tank varda TF-2000 tarzı bir gemimiz yok. Zaten geçenlerde yine burda okumuştum sanırım çok güzel bir tespitti. Yunanistan ne almışsa birkaç yıl sonra biz almışız. demekki TF-2000 haberleri yakın
Fransa savunma bakanı  görüşmeler bitmedi ama kesin bişey yok dedi , daha detaya girersek çok eskiden beri süren ama bütçe sıkıntısı nedeliyle gerçekleşemeyen bir proje
Sorun sadece parada değil, Fransa deniz kuvvetleri kendi ihtiyacı için beklerken ne serviste olan gemilerin (4) nede inşa edilirse yenilerin satılmasını istemiyor
bir başka pürüz AB ile alakalı ama boşver...

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #1276 : 24 Nisan 2018, 08:07:42 »
RCP 24 Haziranda secimi kazanmadan Altayin BMCye verildigi aciklanmaz
"RCP" kastınız Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan sanırım ben açayım siz üşendiyseniz...
açıklama/açıklamama seçimle ilgisi yok Almanya ile ilgisi var

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1277 : 24 Nisan 2018, 08:24:06 »
RCP 24 Haziranda secimi kazanmadan Altayin BMCye verildigi aciklanmaz
"RCP" kastınız Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan sanırım ben açayım siz üşendiyseniz...
açıklama/açıklamama seçimle ilgisi yok Almanya ile ilgisi var
Almanlardan motoru alabilmek için Almanları da bu işe ortak ediyoruz anladığım kadarıyla!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1278 : 24 Nisan 2018, 09:39:25 »
Beni Tahminim Delinin teki Kuyuya Taş Atmış 100 Akıllı Çıkarmaya Çalışıyor. Benim  düşüncem bu süper zeka Müdür Galiba Güç grubunu yani motor ve çanzımanı kast ediyor . Yok gerçekten kompîle tank ise yuh yani bu hükümete. 

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1279 : 24 Nisan 2018, 10:23:03 »
Valla Ibrahim beyin dedigine gore Rheinmetall Altay'in dizaynini degistirmeyi dusunuyormus.

Artik kapali kapilar ardinda ne tur planlar yapiliyor Allah bilir.