Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1160 : 18 Şubat 2018, 20:34:09 »
Haber doğruysa eğer, o zaman başbakanın nüfus soy ağacı Almanlara kadar uzanıyor demektir. Yoksa başka türlü bu durumda Altay tankının "yerli ve milli" olmasından söz edilemez!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1161 : 18 Şubat 2018, 20:40:25 »
Ne karaktersiz liderlerimiz var ama bee. Helal olsun, sizden iyi u dönüşünü bile yok.

Hani yerlisi üretiliyorsa, yabancısı alınmayacaktı? O da bmc ya. Forumlarda zırhı kağıt denilen araçların sahibi firma.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1162 : 18 Şubat 2018, 20:42:54 »
Dertleri BMC ye işi paslamak. Otokar yap deseler ertesi gün tankı yapmaya başlar BMC Almanlara yaptırmak istiyor gözü almıyor tankla uğraşmayı. Ama para ballı para vaz da geçemiyorlar. Almanlar biz yokuz bu işte deseler biz Altay ı on sene daha sürüncemede bırakırız. Bu yüzden ilk önce Leo2 A4 lerin modernizasyonu işi ile BMC Almanya birlikteliği start alsın bir kere diyorlar ya zaten. Alman tankını modernize etmek Almanları daha kolay ikna edecek bir konu ve Türk kamu oyunu da daha az rahatsız edecek bir durum. Sonra aynı tesiste hadi tesis var bari tankı da yapalım yahu diyecekler bize de mantıklı gelecek. Şimdi olsa Otokar da yüzde yüz yerli firmada yapmak varken Almanlar Katarlılar ne alak denir ama Leo2 modernizasyonunda bu denmez ortada Otokar seçeneği yok çünkü. Alıştıra alıştıra yani
beğen

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1163 : 18 Şubat 2018, 20:58:15 »
Dertleri BMC ye işi paslamak. Otokar yap deseler ertesi gün tankı yapmaya başlar BMC Almanlara yaptırmak istiyor gözü almıyor tankla uğraşmayı. Ama para ballı para vaz da geçemiyorlar. Almanlar biz yokuz bu işte deseler biz Altay ı on sene daha sürüncemede bırakırız. Bu yüzden ilk önce Leo2 A4 lerin modernizasyonu işi ile BMC Almanya birlikteliği start alsın bir kere diyorlar ya zaten. Alman tankını modernize etmek Almanları daha kolay ikna edecek bir konu ve Türk kamu oyunu da daha az rahatsız edecek bir durum. Sonra aynı tesiste hadi tesis var bari tankı da yapalım yahu diyecekler bize de mantıklı gelecek. Şimdi olsa Otokar da yüzde yüz yerli firmada yapmak varken Almanlar Katarlılar ne alak denir ama Leo2 modernizasyonunda bu denmez ortada Otokar seçeneği yok çünkü. Alıştıra alıştıra yani
Haklısın,bide Otokara kızıyorlardı motor yapmıyor diye, adamların dün dediği ile bugün dediği tutmuyor, Tümosan yaparken motoru bi eyy almanya dedi Tümosanın motor işi yattı.Bugünden sonra hiçbir yerli firma ihaleye falan girmez girse bile işi yokuşa sürer.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1164 : 18 Şubat 2018, 21:03:31 »
Bu kadar masum olmayın 3. hava alanı kadar büyük bir pasta bu 20 milyar dolara varacak bir iş ahlak budalalığı yapılıp Otokar a gider mi sanıyorsunuz gerçekten. O iş 15 yıl bekler yine Otokar a gitmez. İnsanların içinde ya bunlar bizi görürsünüz şaşırtacaklar işi Otokar a verecekler masumiyeti var hala. Böyle insanlar değil bunlar bu kadar masum olmayın . Bu kadar BMC operasynu sırf bunun için yapıldı Kirpi için değil heralde. Bu kadar yıllık emeklik gayretlik işten vaz geçecekler öylemi. Böyle bir uzlaşı kültürü yok zaten düşmanını bilen affetmeyen asla uzlaşmayan zihniyet var burada. Masum olmayın hiç bir zaman şaşırtacak şey olmayacak ne gerekiyor ise o olur yada hiç olmaz
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2018, 21:07:21 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1165 : 18 Şubat 2018, 21:13:28 »
Hesabin gercek sahibi tarafindan silinmistir.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2018, 21:38:01 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1166 : 18 Şubat 2018, 21:22:15 »
Abi böyle laflar etmeyinde başımıza dert açmayın devir kötü sülük mülük demeyin. Yönetimden yada hosting şirketinden savcı ister ip mizi mecbur verecek yöneticimiz bizim için kendinimi yaksın. Ben demedim herkes gördü hakaret babında bir şey
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2018, 21:24:04 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1167 : 18 Şubat 2018, 21:23:43 »
........................................
Adamlar resmen kendi içinde devlet gibi medyadan sorumlu yandaş savunma sanayine geçiyo başka bir yandaş katarlılarla anlaşıp star tv’yi katarlılara satıp katarlıların Türkiye hisselerini satın alıp ortak oluyor.Şeytana papuçunu ters giydirirler.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2018, 01:06:09 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1168 : 18 Şubat 2018, 21:36:57 »
Abi böyle laflar etmeyinde başımıza dert açmayın devir kötü sülük mülük demeyin. Yönetimden yada hosting şirketinden savcı ister ip mizi mecbur verecek yöneticimiz bizim için kendinimi yaksın. Ben demedim herkes gördü hakaret babında bir şey

İlgili tweet hesabim elegecirildiginde atilmis. Uyarin uzerine siliyorum. Ama suc teskil edecek birsey yok korkma.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1169 : 18 Şubat 2018, 21:58:20 »
Dicek bir şey yok Başbakan'ın açıklaması düpe düz saçmalıktır bu nasıl bir açıklama
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR