Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971150 defa)

sahin1 ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1130 : 17 Şubat 2018, 16:23:30 »
100 tank olmazdi ama bi 20 tane falan olsa sahada denerdik örnek olarak Atak sahada hem savaş tecrübesi kazanıyor  hemde satış yaparken reklam yapmak için şansımız var.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1131 : 17 Şubat 2018, 16:53:14 »
100 tank olmazdi ama bi 20 tane falan olsa sahada denerdik örnek olarak Atak sahada hem savaş tecrübesi kazanıyor  hemde satış yaparken reklam yapmak için şansımız var.
Katiliyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1132 : 17 Şubat 2018, 17:33:14 »
Güç gurubu olayını çözmeden altay imalatıni nasil yapacaz.Alman MTU+RENK Güç grubuyla anlasarak yola çıksak Almanlar M60T lerde Almanyaya onarıma giden transmisyonlara örtülü anbargo uyguladılar.ALmanların canı sıkıldımı yine örtülü anbargo uygularlar.Yerli güç grubunu çözmeden bağımsız tank yapmak bizim için sorun olacak.

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1133 : 17 Şubat 2018, 18:00:17 »
Bizim çözüm sürecinde başta almanya olmak üzere avrupa ile aramız çok iyiydi o zaman bu motor işini çok kolay hallederdik ama fırsatı değerlendiremedik.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1134 : 17 Şubat 2018, 18:53:45 »
Şahsi fikrim yapılacak güc grubunda elektronik simtemler mümkün olduğunca az olmalı.Neden derseniz ;Fırat kalkanı harekatından sonra çok fazla élektronik kart arızası ile karşılaşıldı ve onarıma Almanya ya gönderili ve yine Almanın eline , keyfine kaldık. M60T  Güç grubu CLK serisi mersedes gibi ancak tanklar dağ , tepe , çamur ve savaşta kullanılıyor bize biraz elektronik traktör lazım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1135 : 17 Şubat 2018, 19:00:19 »
Şu almanya, almanlar, alman lakırdılarını sözlüğümüzden kaldıralım arkadaşlar. Yok öyle bir ülke artık. Diğer seçenekleri değerlendirelim. Rusya'nın kucağına oturmadan bi zahmet!
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2018, 19:01:27 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1136 : 17 Şubat 2018, 19:10:11 »
Haklısın sonuna kadar katılıyorum dostum ancak; bizi yöneten karar vericiler Almayaya gidip geliyorlar habire onlarla bir şekilde anlaşıyorlar.Bizde Almanya, Almanlar demek zorunda kalıyoruz.

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1137 : 17 Şubat 2018, 19:48:55 »
Şu almanya, almanlar, alman lakırdılarını sözlüğümüzden kaldıralım arkadaşlar. Yok öyle bir ülke artık. Diğer seçenekleri değerlendirelim. Rusya'nın kucağına oturmadan bi zahmet!
Haklısın sonuna kadar katılıyorum dostum ancak; bizi yöneten karar vericiler Almayaya gidip geliyorlar habire onlarla bir şekilde anlaşıyorlar.Bizde Almanya, Almanlar demek zorunda kalıyoruz.
Benim çözümüm Kore,Ukrayna gibi ülkelerle ortaklaşıp herkezin çıkarına olan konsorsiyumlar kurabiliriz ve şuanki konjonktürde buna uygun.Sonuç olarak herkez kazanır illede birilerine muhtaç olmayıp düşük maliyete kaliteli ürünler çıkar bu ürünleride satarak kar sağlayabilirz olmadı katar gibi ülkelerle anlaşıp finansman yaptırıp maliyetide düşürebilirz.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1138 : 18 Şubat 2018, 00:24:45 »
Batı Tipi Tank Konsepti sizce bizim ülkemizin Askeri Doktrini, Sosyo- ekonomik, Jeopolitik ve Coğrafi özelliklerine uyuyormu ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1139 : 18 Şubat 2018, 01:06:51 »
Almanya bizim en fazla ihracat yaptığımız ülke...