Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972508 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1080 : 07 Şubat 2018, 11:08:20 »
O zaman tamam ben yanlış anlamışım. Zaten bence tank işine başlamadan önce motor teknolojisini geliştirmek gerek. Yerli bir motor ne pahasına olursa olsun kazanımlar arasına girmeli. Tüm kara

hava ve deniz bileşenlerinin ana omurgası motor. Hala bu konun geride kalması gerçekden sinir bozucu :(

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1081 : 07 Şubat 2018, 12:34:59 »
Şu an da zaten çok büyük bir kara harekatı gerçekleştiriyoruz. Eksiklerimiz olmamalı!

Çok büyük değil, imkanlarımız bu kadar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:" Yeni gelişmeler ışığında Almanlarla da inşallah süratle yeni adım atacağız. Leopard tanklarının tamir ve bakımını kendi ülkemizde yapıyoruz. Bu arada Altay tankları da yolda. İhale süreci tamamlanmak üzere. Altay’ın üretiminin başlamasıyla, Leopard tanklarının tamir ve bakımlarıyla, çok güçlü bir kara harekatını takviye edebilecek konuma gelmiş olacağız."

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/verda-ozer/munbic-er-gec-sahiplerini-bulur-2605238/

Almanya'ya ''eyyy, sen kimsin?'' diyen ben miydim? Dön baba dönelim. Uzun vadede Almanlarla bir işimiz kalmadı bizim.

"Eyy, sen kimsin?" denilmiş diye ticaret yapılmasın mi Almanya ile  , Alman polisi artık pkk ye müdahale ediyor demekki Almanlarla yeni adımlar atılabilir.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #1082 : 07 Şubat 2018, 13:13:57 »
Almanya bizi gısganıyooo :)

İnternette perinçekçiler gibi klavyeden Batıya,NATO'ya,ABD'ye,Avrupa'ya çakan arkadaşlara acıyorum...Siyasetçiler oy için yapıyor'da peki ya siz.Fransayla havasavunma almanyayla tank İngiltereyle'de uçak yapacağız ABD'den zaten hep alıyoruz...

Sonra mitingler'de sallayan siyasetçiler daha önce ne dediğini unutacak ve en iyi en mükemel en stratejik müttefikiz...v.b diyecek.Peki yanlış mı yapacaklar hayır siyasetçinin yapması gereken zaten bu.Bizim yapmamız gerekende mantıklı argümanlar üzerinden bizim için en akılcı yol üzerine tartışmamız..
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2018, 13:17:38 Gönderen: chngr »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1083 : 07 Şubat 2018, 13:51:04 »
Almanya bizi gisganiyoo diyenler de eyy almanya diyenler de aynı tayfa yalnız. Ha sen ''ben böyle takılıcam'' diyorsan garsonluk bile yaptırmazlar adama.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1084 : 07 Şubat 2018, 13:53:06 »

"Eyy, sen kimsin?" denilmiş diye ticaret yapılmasın mi Almanya ile  , Alman polisi artık pkk ye müdahale ediyor demekki Almanlarla yeni adımlar atılabilir.

Yap kardeş yapamazsın diyen yok da... Ortadoğu'yu unutur sadece Katar'a mahkum olursun. Ege'de adacıklarını kaybedersin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1085 : 07 Şubat 2018, 15:37:55 »
Almanya bizi gısganıyooo :)

İnternette perinçekçiler gibi klavyeden Batıya,NATO'ya,ABD'ye,Avrupa'ya çakan arkadaşlara acıyorum...Siyasetçiler oy için yapıyor'da peki ya siz.Fransayla havasavunma almanyayla tank İngiltereyle'de uçak yapacağız ABD'den zaten hep alıyoruz...

Atatürk 'ün şu sözü sizin gibi düşünenler için yeterli olacaktır "Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus kişisinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için kayıt ve şart yoktur."

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1086 : 07 Şubat 2018, 15:47:53 »
Almanya bizi gisganiyoo diyenler de eyy almanya diyenler de aynı tayfa yalnız. Ha sen ''ben böyle takılıcam'' diyorsan garsonluk bile yaptırmazlar adama.
Bir tayfa daha var siha operasyonlarından rahatsız , Ermeni soykırımını tanıyor bi oturuşta çeyrek domuzu deviriyor ve bunları görmeyen sorgulamayan milyonlar...

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #1087 : 07 Şubat 2018, 19:40:13 »
TSK´nin envanterinde bulunan M60 Tanklarinin birbölümü (170 tanesi) modernize ediliyor. Bu proje ekim ayinda tamamlanacak gibi görünüyor. Envanterde bulunan diger M60 tanklari icin bir modernizasyon programi düsünülüyormu? Bu konu hakkinda bilgisi olanlar varmi?

Altay tankı 2013 yılında seri üretime geçecek. Bu yüzden artık çok eski olan M60 modernizasyonu ile uğraşılacağını sanmıyorum. Altay hizmete girene kadar Almanya'dan belki bir miktar daha envanter dışı leopar tankının tranferi söz konusu olabilir.

Herkeze Selam. Foruma uzun yıllardır üyeyim ve her gün en az iki defa degerli yorum ve haberleri mutlaka okurum. Kusuruma bakmayin ama kendim pek fazla yazmıyorum. Son günlerde tanklarımızın durumu ile alakalı pek çok yorum ve görüşlerinizi okuyorum ve aklima birzamanlar benim sorduğum sorular geldi. Neredeyse bugün gibi ☺

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1088 : 07 Şubat 2018, 20:50:46 »
Tanklarda neden yivsiz mühimmat kullanılır ?Altayın ana silah menzili 2-3 km olarak gözüküyor bu çok düşük apache helikopteri 4-5 km yi 30 mm topuyla vuruyor.Gercektende günümüzde tankların bi önemi kalmamış gibi görünüyor.Ejderin veya da kirpinin üstüne koy 30 mm bi de tanksavar füzesini  Akkor u da tak  ne farkı kaldı tanktan?
Yiv kullanıldığı zaman tankın namlusundan füze gibi mühimmatlar ateşlenemiyor diye biliyorum o yüzden yivsiz top günümüzde kullanılıyor
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Otokar`dan Altay tankı için nihai teklif
« Yanıtla #1089 : 09 Şubat 2018, 09:46:52 »
Otokar`dan Altay tankı için nihai teklif

Ticari ve zırhlı araç üreticisi Otokar, prototipini geliştirdiği Altay muharebe tankının seri üretime alınma ihalesinde nihai teklifini Savunma Sanayi Müsteşarlığı`na sundu.

Şirket KAP'a yaptığı açıklamada en iyi ve en son teklifi sunduğunu belirtti.

Otokar'dan yapılan açıklama şöyle:

"16.11.2017 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) "Milli İmkanlarla Modern Tank Üretim Projesi" (Altay Projesi) ile ilgili teklif dosyamızın SSM'na sunulduğu bildirilmişti.

Gelinen bu aşamada, 08.02.2018 tarihinde SSM'na BAFO (Best And Final Offer/En İyi ve En Son Teklif) sunulmuştur. SSM, BAFO dosyası üzerinde yapacağı değerlendirme çalışması sonrasında seri üretim süreci ile ilgili görüşünü oluşturacaktır.

Proje ile ilgili önemli gelişmeler kesinleştiği aşamada, kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır."

İhalede şirketler 250'si opsiyonlu olmak üzere 500 adet muharebe tankının seri üretimi için teklifler alınıyor.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/otokardan-altay-tanki-icin-nihai-teklif/79000/79018/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com