Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1070 : 07 Şubat 2018, 09:59:38 »
Şu an da zaten çok büyük bir kara harekatı gerçekleştiriyoruz. Eksiklerimiz olmamalı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1071 : 07 Şubat 2018, 10:13:36 »
Gerçekden ben anlamıyorum  bu tankları modernize etmek nasıl bu kadar zor oluyor. Akkor filan niye başarılamıyor. Zaten bu tow vb ürünlerin  atış mesafesi ne kadarki bir tane  gözetleme radarı 

daha sonra  füzenin geldiği noktaya tanka 20 m kala parcacık mühimmatli   bir fişek ile imha işlemi gercekleşebilir. Tmm sistem muadillerinin seviyesinde değildir beli amma üstüne düşmek gerek

fırak kalkanı operasyonu yaptın bundan sonrada çok operasyon yapacak gibi görünüyoruz en azından bu işlemeler halledilmeli. Tank birlikleri  ileri gözetleme için sadece ihamı kullanıyor? Uydu

desdeği filan alamıyorlarmı ?  Veya termal kameralarla 10 km çapta hareketli unsurları takip eden bir mekanizma yok mu tank birliklerimizde ? Vurulan tankların videolarında füze salına salına gidiyor

belki 5 sn alıyor hedefe varması. 5 sn çok zaman reaksiyon için neden yapılamıyor teknik bilgiye sahip arkadaşlar varsa lütfen aydınlatsın bizleri.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1072 : 07 Şubat 2018, 10:14:56 »
Şu an da zaten çok büyük bir kara harekatı gerçekleştiriyoruz. Eksiklerimiz olmamalı!

Çok büyük değil, imkanlarımız bu kadar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:" Yeni gelişmeler ışığında Almanlarla da inşallah süratle yeni adım atacağız. Leopard tanklarının tamir ve bakımını kendi ülkemizde yapıyoruz. Bu arada Altay tankları da yolda. İhale süreci tamamlanmak üzere. Altay’ın üretiminin başlamasıyla, Leopard tanklarının tamir ve bakımlarıyla, çok güçlü bir kara harekatını takviye edebilecek konuma gelmiş olacağız."

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/verda-ozer/munbic-er-gec-sahiplerini-bulur-2605238/

Almanya'ya ''eyyy, sen kimsin?'' diyen ben miydim? Dön baba dönelim. Uzun vadede Almanlarla bir işimiz kalmadı bizim.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1073 : 07 Şubat 2018, 10:27:48 »

Çok büyük değil, imkanlarımız bu kadar!

Küçük de değil! Operasyona gönderilen zırhlı araçların + gözlem noktalarına gönderilenlerin haddi hesabı yok! Sınırdan sürekli konvoylar geçiyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1074 : 07 Şubat 2018, 10:30:00 »
Evet dayanamyıp bu cümleleri yazacağım amma ben trol olacağım yine ve yeniden.

Evet almanyaya 'eyyy almanya'' dedi peki neden dedi pkk ve pyd uzantılarına verilen desdek yüzünden değilmi. Almanya ne diyor pkk ve pyd ye dokunma onlarla savaşma bırak abd ne işi varsa

halletsin.  Yönetin ne yapıyor mücadele etmeye çalışıyor. Almanlarda aleni pkk desdekcisi konumda senini ülkenin yönetimide almanlara cevabının veriyor. Almanyayla iyi olmak için ne yapmak gerek

pkk olusumunu görmezden gelip ajanlarına dokunmamak isdediklerini yapmaya izin vermek gerek. Ben pkk ve pyd ye tankı kullanamıyacaksam  napayım modernize edilmiş tankı hiç almam param

cebimde kalır.  Bazan nasıl düşündüğünüzü anlamaya çalışıyorum fakat anlayamıyorum. Adamlar resmen ülke olarak suratımıza tükürüyor siz buna çevap veren hükümetinizi eleştiriyorsunuz siz ne

istiyorsunuz.  Siz yönetiçi olsanız  hem almanlardan yedek parca ve tank alıpda hemde pkk ile nasıl mücadele ederdiniz ? lütfen bir açıklayın bilelim çünkü formun geneli bu şekilde düşünüyor.

Başkan kusura bakma amma ben siyaset konuşmayım diyorum fakat bir bakıyorum benden başka herkes  konuşuoyr ?
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2018, 10:31:36 Gönderen: Wolfman87 »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #1075 : 07 Şubat 2018, 10:38:57 »

Evet almanyaya 'eyyy almanya'' dedi peki neden dedi pkk ve pyd uzantılarına verilen desdek yüzünden değilmi. Almanya ne diyor pkk ve pyd ye dokunma onlarla savaşma bırak abd ne işi varsa

halletsin.  Yönetin ne yapıyor mücadele etmeye çalışıyor. Almanlarda aleni pkk desdekcisi konumda senini ülkenin yönetimide almanlara cevabının veriyor. Almanyayla iyi olmak için ne yapmak gerek

pkk olusumunu görmezden gelip ajanlarına dokunmamak isdediklerini yapmaya izin vermek gerek. Ben pkk ve pyd ye tankı kullanamıyacaksam  napayım modernize edilmiş tankı hiç almam param

cebimde kalır.  Bazan nasıl düşündüğünüzü anlamaya çalışıyorum fakat anlayamıyorum. Adamlar resmen ülke olarak suratımıza tükürüyor siz buna çevap veren hükümetinizi eleştiriyorsunuz siz ne

istiyorsunuz.  Siz yönetiçi olsanız  hem almanlardan yedek parca ve tank alıpda hemde pkk ile nasıl mücadele ederdiniz ? lütfen bir açıklayın bilelim çünkü formun geneli bu şekilde düşünüyor.

Başkan kusura bakma amma ben siyaset konuşmayım diyorum fakat bir bakıyorum benden başka herkes  konuşuoyr ?

Belli ki cumhurbaşkanı bazı konularda sizden farklı düşünüyor ki aşağıdakini söylemiş;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:" Yeni gelişmeler ışığında Almanlarla da inşallah süratle yeni adım atacağız. "

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1076 : 07 Şubat 2018, 10:44:36 »
Sayın turo  elbette olabildiğince cephedeki askere desdek cıkmak için yapabilecek yolları deneyecek. Ülkelerin dostu düşmanı yoktur sadece çıkarları vardır. Gercekden siz  almanya ile aramızdaki

sorunun sadece  söz düellosu oldugunumu düşünüyorsunuz. Hem pkk yı vurarak hemde almanlarla dost olabileceğimizimi düşünüyorsunuz. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1077 : 07 Şubat 2018, 10:46:09 »

Belli ki cumhurbaşkanı bazı konularda sizden farklı düşünüyor ki aşağıdakini söylemiş;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:" Yeni gelişmeler ışığında Almanlarla da inşallah süratle yeni adım atacağız. "

Uyvar zaten buna tepki göstermiş. Almanlarla aramızda haklı olduğumuz sorunlar var, o halde neden yeni adım atıyoruz? Yeni adım atmak zorunda kalacaksak, ki açıklamalardan da öyle anlaşılıyor, neden ipleri koparma noktasına gidiyoruz?

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1078 : 07 Şubat 2018, 10:52:06 »
Lütfen el insaf  başkan biz mi bu hale getirdik. Adamlar 80 milyon' un seçilmiş cumhurbaşkanının almanya da konuşturmadılar bakanlarımıza yapılanlar ortada  bu kadar hareketin arkasından ya

sineye  çekecektik yada tepki gösterecektik. Pkk pyd ye yapılan operasyonun geç kaldıgından hepimiz hemfikiriz devlet bazı şeyleri sündürürken suçlu geç kalıyor oluyor arkasındaki esnemenin

nedenini bilmeden  sonra gerekeni yapınca aralar gerilince  neden bu hale geldik diyoruz gercekden biz napıyoruz. Almanlarla geldiğimiz noktanın daha fazlasına amerika ile gelmedik mi devlet

amerika ile olan gerilimde haklı almanlarla olan gerilimde haksızmı yani   ikisininde başlangiç noktası pkk pyd iken ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1079 : 07 Şubat 2018, 10:59:20 »
Lütfen el insaf  başkan biz mi bu hale getirdik. Adamlar 80 milyon' un seçilmiş cumhurbaşkanının almanya da konuşturmadılar bakanlarımıza yapılanlar ortada  bu kadar hareketin arkasından ya

sineye  çekecektik yada tepki gösterecektik. Pkk pyd ye yapılan operasyonun geç kaldıgından hepimiz hemfikiriz devlet bazı şeyleri sündürürken suçlu geç kalıyor oluyor arkasındaki esnemenin

nedenini bilmeden  sonra gerekeni yapınca aralar gerilince  neden bu hale geldik diyoruz gercekden biz napıyoruz. Almanlarla geldiğimiz noktanın daha fazlasına amerika ile gelmedik mi devlet

amerika ile olan gerilimde haklı almanlarla olan gerilimde haksızmı yani   ikisininde başlangiç noktası pkk pyd iken ?

Sen halen konuyu anlamadın. Almanya'ya karşı biz haklıyız. Bundan kimsenin şüphesi yok. Haklı olduğumuz konuda neden geri adım atıyoruz. Ona tepki var!
Ayrıca ne Almanlara, ne de diğerlerine güven olmayacağını herkes biliyor. Şu Altay projesinin en başında motorunun da beraber geliştirilmesi gerektiğini söylemiştik. Almanlara güvenmememiz gerektiğini dile getirmiştik. Şimdi motor gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Yılan hikayesine döndü iş. Ayıkla pirincin taşını...