Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 984985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1060 : 26 Ocak 2018, 12:16:37 »
Haydi inşallah.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1061 : 26 Ocak 2018, 12:28:25 »
Oh be sonunda beklediğim haber yakında açıklanacak gönlüm Otokar dan yana
Yalnız benim adak vardı daha kurban parasını denkleştirmedim
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1062 : 26 Ocak 2018, 13:47:40 »
Otokara  İhaleyi vermezlerse çok büyük bir hata yapmış olurlar. Tank  konusunda artık epey birikimleri olduğu kesin.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1063 : 26 Ocak 2018, 13:53:49 »
Altay Tankı ihalesinden yeni haber

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir: Altay Tankı ihale süreci 15-20 gün içinde bitecek

Altay Tankı projesi ihale süreci 15-20 gün içerisinde bitecek.

Bloomberg'e konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "Altay Tankı ihale süreci 15-20 gün içinde bitecek." dedi.

250’si opsiyonlu olmak üzere 500 adetlik seri üretim için çıkılan ihalede üç teklif alınan Altay Tankı projesinde, Türkiye’nin hedefi ihaleyi maksimum 3 ay içerisinde tamamlamak.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, yerli tankta seri üretimin 2019 yılının ilk çeyreğinde başlayacağını duyurmuştu.

kaynak: http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1812354-altay-tanki-ihalesinden-yeni-haber

Bu yeni gelişmelerde acaba motor tedarikte yaşanan sıkıntılar aşılmış olabilirmi?

Çevrimdışı İstiklalFM

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1064 : 26 Ocak 2018, 14:28:41 »

Bu yeni gelişmelerde acaba motor tedarikte yaşanan sıkıntılar aşılmış olabilirmi?
Motor tedariğinde sıkıntı olduğu yönünde hiçbir zaman resmi açıklama gelmedi ki sıkıntı aşılsın. Zaten açıklanması gerekiyordu. Alman basınında çıkan diğer haberler ile Altay'ın motor konusuda şişirildi durdu. İDEF'17'de MTU yetkilileride sipariş durumunda bir sıkıntı olmayacağını belirtmişlerdi.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1065 : 26 Ocak 2018, 14:49:56 »

Motor tedariğinde sıkıntı olduğu yönünde hiçbir zaman resmi açıklama gelmedi ki sıkıntı aşılsın. Zaten açıklanması gerekiyordu. Alman basınında çıkan diğer haberler ile Altay'ın motor konusuda şişirildi durdu. İDEF'17'de MTU yetkilileride sipariş durumunda bir sıkıntı olmayacağını belirtmişlerdi.

Durum  maalesef yetkilinin anlattığı gibi değil.  Motorların ihracı alman güvenlik Konseyi’nde bakar ve zorluk çıkaracakları  da gayet aşikar.
 Alman basının da motor ihracı ile ilgili haberler pek fazla duymadım açıkçası .
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 23:38:22 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1066 : 27 Ocak 2018, 15:37:41 »
Çok yalancı devlet yetkilileri var.

https://m.sabah.com.tr/gundem/2015/05/14/milli-tank-altay-2018de-tsk-envanterine-girecek

https://m.haberler.com/turk-tanki-altay-in-tek-rakibi-alman-leopard-oldu-6751858-haberi/

2015'te seri üretim diye milleti yediler. O zamanki haberleride kaldırmışlar.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1067 : 29 Ocak 2018, 13:16:24 »

Durum  maalesef yetkilinin anlattığı gibi değil.  Motorların ihracı alman güvenlik Konseyi’nde bakar ve zorluk çıkaracakları  da gayet aşikar.
 Alman basının da motor ihracı ile ilgili haberler pek fazla duymadım açıkçası .

Orası öylede tankın aktif koruma ve zırh modernizasyonuna olur vermeyen almanyanın hele hele bizim Altay AMT ye o motoru mevcut şartlarda vermesi çok da mümkün değil gibi bakalım hayırlısı

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1068 : 04 Şubat 2018, 13:22:39 »
Tanklarda neden yivsiz mühimmat kullanılır ?Altayın ana silah menzili 2-3 km olarak gözüküyor bu çok düşük apache helikopteri 4-5 km yi 30 mm topuyla vuruyor.Gercektende günümüzde tankların bi önemi kalmamış gibi görünüyor.Ejderin veya da kirpinin üstüne koy 30 mm bi de tanksavar füzesini  Akkor u da tak  ne farkı kaldı tanktan?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #1069 : 07 Şubat 2018, 09:40:49 »
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:" Yeni gelişmeler ışığında Almanlarla da inşallah süratle yeni adım atacağız. Leopard tanklarının tamir ve bakımını kendi ülkemizde yapıyoruz. Bu arada Altay tankları da yolda. İhale süreci tamamlanmak üzere. Altay’ın üretiminin başlamasıyla, Leopard tanklarının tamir ve bakımlarıyla, çok güçlü bir kara harekatını takviye edebilecek konuma gelmiş olacağız."

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/verda-ozer/munbic-er-gec-sahiplerini-bulur-2605238/