Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972287 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #980 : 03 Ekim 2016, 15:14:41 »
Bakanlar, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları falan... bunlar gelip geçicidir. Devlet anlayışında önemli olan husus kamu bürokrasisidir. Bürokrat, Müşavir, Danışman kadrosu nitelikliyse, gerisi hikayedir. Aslına bakarsanız devletleri bürokrasi yönetir.

Batı medeniyetlerine bakıyorsunuz, örneğin İngiltere; Bakanlar gelir gider; ancak Müşavir dediğin adam her zaman oradadır. Hükümetler değişmiş olsa bile müşavirler -olağandışı durumlar hariç- kesinlikle değişmez. Müşavir kadrosu da sağcı, solcu, başı açık, türbanlı, alnı secdeye değmiş/ değmemiş gibi kriterlere göre belirlenmez (!) İşinin ehli olmayan adamın devlet bürokrasisinde kesinlikle yeri yoktur. Şayet bir kişi devletin herhangi bir kademesine getirilmişse, herkes bilir ki; o kişi o makamı haketmiştir. Türkiye' de ki gibi; Başım Gözüm Allah' a Emanet'' anlayışı kesinlikle yoktur. Çünkü devlette devamlılık esastır. Kimsenin yapılan işi bozmasına da müsade etmezler. Zaten kimse de böyle işe kalkışmaz; aklının ucundan bile geçmez/ geçiremez.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #981 : 03 Ekim 2016, 15:38:13 »
Bakanlar, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları falan... bunlar gelip geçicidir. Devlet anlayışında önemli olan husus kamu bürokrasisidir. Bürokrat, Müşavir, Danışman kadrosu nitelikliyse, gerisi hikayedir. Aslına bakarsanız devletleri bürokrasi yönetir.

Batı medeniyetlerine bakıyorsunuz, örneğin İngiltere; Bakanlar gelir gider; ancak Müşavir dediğin adam her zaman oradadır. Hükümetler değişmiş olsa bile müşavirler -olağandışı durumlar hariç- kesinlikle değişmez. Müşavir kadrosu da sağcı, solcu, başı açık, türbanlı, alnı secdeye değmiş/ değmemiş gibi kriterlere göre belirlenmez (!) İşinin ehli olmayan adamın devlet bürokrasisinde kesinlikle yeri yoktur. Şayet bir kişi devletin herhangi bir kademesine getirilmişse, herkes bilir ki; o kişi o makamı haketmiştir. Türkiye' de ki gibi; Başım Gözüm Allah' a Emanet'' anlayışı kesinlikle yoktur. Çünkü devlette devamlılık esastır. Kimsenin yapılan işi bozmasına da müsade etmezler. Zaten kimse de böyle işe kalkışmaz; aklının ucundan bile geçmez/ geçiremez.

Bizde liyakat olmaz. Yandaşlık olur! Malesef bu nedenle de her konuda geri kalırız. Geri kaldığımızı kabul etmek bir yana, hayal aleminde yaşadığımız için yaptığımız her şeyi "dünyanın en iyisi" sanırız. Ancak başımıza bir felaket geldiğinde aklımız başımız gelir! Vay memleketimin haline!

Örneğin geleceğimiz olan gençleri yetiştirecek olan öğretmenlerin seçimindeki mülakat rezaleti ve savunması!

http://www.ogretmenlerhaber.com/sozlesmeli-ogretmenlik/sozlesmeli-ogretmenlik-mulakati-mecliste-h3382.html
http://www.ogretmenlerhaber.com/ogretmen-atamalari/sozlesmeli-ogretmenlik-mulakatlarinda-sorulan-sacma-sapan-sorular-h3374.html

http://www.kamuajans.com/egitim-personeli/cumhurbaskani-erdogan-dan-sozlesmeli-ogretmen-mulakati-aciklamasi-h502124.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #982 : 03 Ekim 2016, 15:50:20 »
Sayin bakan "zannedersem" 2021'de demesi bile kesin bilgi sahibi olmadigi intibasini uyandiriyor.

Tank bitmis, prototipleri yapilmis, testleri gecmis, Otokar teklifini vermis daha nasil olur da 4 sene sonraya kalir aklim almiyor. Burada bana kalirsa sayin bakanin bir yanlisligi, eksikligi var.

Ama burasi Turkiye, insan birseyden emin de olamiyor :(

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #983 : 03 Ekim 2016, 16:40:27 »
Hocam, eskiden vatandaşlar devletine güvenirdi. İşler ağır aksak giderdi belki ama en sonunda mesele bir şekilde halledilirdi. Sağlık sisteminde o şekilde, eğitim sisteminde o şekilde, keza adalet sisteminde o şekilde vs. Kokuşmuşluk bu mertebede değildi. İnsanlar üniversite sınavına girerlerdi mesela; kimsenin aklına, soruların çalınmış olabileceği gelmezdi. ÇALIŞAN KAZANIR anlayışı hakimdi.

Şimdi bir bakıyorsunuz; istersen gece gündüz -afedersiniz- eşek gibi çalışmış bile olsanız; ciğeri beş para etmez aşşağılığın teki gelmiş ve senin hak ettiğin yeri işgal etmiş, düşünebiliyor musunuz (!) Bir de bakıyorsunuz ki; o kadar emek, çaba, efor, alın teri, masraf, hak, hukuk heba olmuş gitmiş.

İnsan birazcık olsun Allah' tan korkar yav.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #984 : 03 Ekim 2016, 17:51:16 »
Sayin bakan "zannedersem" 2021'de demesi bile kesin bilgi sahibi olmadigi intibasini uyandiriyor.

Tank bitmis, prototipleri yapilmis, testleri gecmis, Otokar teklifini vermis daha nasil olur da 4 sene sonraya kalir aklim almiyor. Burada bana kalirsa sayin bakanin bir yanlisligi, eksikligi var.

Ama burasi Turkiye, insan birseyden emin de olamiyor :(

Bir ihtimal ilk parti 250 tankın envantere katılma sürecinin bitim tarihi olarak verilmiş olabilir o bilgi kendisine.Üretimi 2017 başlatıp üretim hızını yüksek tutabilirlerse 2021 sonuna 250 tankı envantere katmak mümkün olabilir.Aslında bu söylediğime ben de inanmıyorum,bizde zaten bu tür açıklamalar ne zaman adam akıllı  yapıldı ki ? Bence halen üretimin ne zaman başlayacağını ve biteceğini kesin söyleyebilecek bir Alahın kulu da yok.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2016, 17:52:00 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #985 : 03 Ekim 2016, 21:50:45 »
Sanırım gecikmenin sebebi Altay'ın birim maliyeti. defensenews'in haberine göre otokarın sunduğu teklif şaşırtacak derecede yüksekmiş.

Kararı SSM ve Hükümet verecek ya otokarın teklifi kabul edilir yada ihale açılır. Yıl sonuna kadar bir karın çıkması bekleniyormuş.

http://www.defensenews.com/articles/contest-not-sole-source-buy-likely-in-turkish-tank-program

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #986 : 03 Ekim 2016, 23:19:39 »
İlk teklifin tank başına 13,75 milyon dolar olduğu söyleniyordu daha da düşmüştür muhtemelen açıkçası bana teklif gayet ideal uygun geldi.15-20 sene önce bile Leopard2 veya Leclerc'in fiyatı yaklaşık 10 milyon euro'ydu şimdi sıfır Leopard 2 almaya kakışsak tank başına 15 milyon euro'dan düşük olacağını kesinlikle sanmıyorum.

Belkide bilmediğimiz birşey vardır neticede teklifin içeriğini bile bilmiyoruz.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Altay...
« Yanıtla #987 : 05 Ekim 2016, 21:03:04 »

Dev anlaşma imzalandı! Türkiye'den müthiş atak!

Milli savunma sanayisini geliştirmeye yönelik bir adım daha atıldı. Türkiye artık helikopter ve tank motoru yapabilen 8 ülkeden biri olacak.

Türkiye'nin ilk özel teknoloji üniversitesi olan Anka Teknoloji Üniversitesi ile 131 yıllık mühendislik ve akademik bilgi birikimine sahip, tank motoru ve transmisyon sistemleri konusunda en yetkin Üniversitelerinden birisi konumunda bulunan Harkov Teknik Üniversitesi arasında ortaklık ve işbirliği anlaşması imzalandı.
Yapılan Anlaşmaya göre, “MİLLİ TANK ve HELİKOPTER MOTORLARININ PROJELENDİRİLMESİ" süreci tamamlanmış olacak.
Anka Teknoloji Üniversitesi ile Harkov Teknik Üniversitesi'nin ortak çalışması ile Türkiye artık milli tank motoru ve milli helikopter motorunu üretebilen 8. ülke olacak.
Anka Teknoloji Üniversitesi  ile Harkov Teknik üniversitesi arasında yapılan anlaşma törenine Ukrayna Eğitim Bakan Yardımcısı, yüksek düzeyli eğitim ve dışişleri bürokratları ile Türkiye'deki misyon şefleri katıldı.
Anlaşma, National Technıcal Unıversity Kharkıv Polytechnic Institute (Ukrayna) Rektörü Prof. Yergev I. Sokol İle T.C. Anka Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Çelik tarafından İstanbul'da imzalandı.
Konu ile ilgili olarak Anka Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Hakan Sağlam, bu anlaşmanın Türkiye açısından devrim niteliğinde olduğunu, tamamıyla kendimize ait mili tank motor sistemlerinin Türkiye'nin bu konudaki dışa bağımlılığına son vereceğini ve ülkemizi stratejik açıdan üst seviyelere çıkartacağını söyledi.

http://m.haber7.com/guncel/haber/2155977-dev-anlasma-imzalandi-turkiyeden-muthis-atak

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #988 : 05 Ekim 2016, 21:09:00 »

Milli savunma sanayisini geliştirmeye yönelik bir adım daha atıldı. Türkiye artık helikopter ve tank motoru yapabilen 8 ülkeden biri olacak.

Türkiye'nin ilk özel teknoloji üniversitesi olan Anka Teknoloji Üniversitesi ile 131 yıllık mühendislik ve akademik bilgi birikimine sahip, tank motoru ve transmisyon sistemleri konusunda en yetkin Üniversitelerinden birisi konumunda bulunan Harkov Teknik Üniversitesi arasında ortaklık ve işbirliği anlaşması imzalandı.
Yapılan Anlaşmaya göre, “MİLLİ TANK ve HELİKOPTER MOTORLARININ PROJELENDİRİLMESİ" süreci tamamlanmış olacak.
Anka Teknoloji Üniversitesi ile Harkov Teknik Üniversitesi'nin ortak çalışması ile Türkiye artık milli tank motoru ve milli helikopter motorunu üretebilen 8. ülke olacak.
Anka Teknoloji Üniversitesi  ile Harkov Teknik üniversitesi arasında yapılan anlaşma törenine Ukrayna Eğitim Bakan Yardımcısı, yüksek düzeyli eğitim ve dışişleri bürokratları ile Türkiye'deki misyon şefleri katıldı.
Anlaşma, National Technıcal Unıversity Kharkıv Polytechnic Institute (Ukrayna) Rektörü Prof. Yergev I. Sokol İle T.C. Anka Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Çelik tarafından İstanbul'da imzalandı.
Konu ile ilgili olarak Anka Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Hakan Sağlam, bu anlaşmanın Türkiye açısından devrim niteliğinde olduğunu, tamamıyla kendimize ait mili tank motor sistemlerinin Türkiye'nin bu konudaki dışa bağımlılığına son vereceğini ve ülkemizi stratejik açıdan üst seviyelere çıkartacağını söyledi.

http://m.haber7.com/guncel/haber/2155977-dev-anlasma-imzalandi-turkiyeden-muthis-atak

işte bu ilginç bir gelişme.Anka üniversitesi devlet üniversitesi mi?

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Altay...
« Yanıtla #989 : 05 Ekim 2016, 23:24:53 »
işte bu ilginç bir gelişme.Anka üniversitesi devlet üniversitesi mi?

Vakif Universitesi.
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Anka_Teknoloji_Üniversitesi

National Technıcal Unıversity Kharkıv Polytechnic Institute

1885 yılında kurulan National Technical University – Kharkiv Polytechnic Institute (NTU-KhPI), Ukrayna’nın en eski teknik yükseköğretim kurumudur. Üniversite, 131 yıllık tarihi boyunca Ukrayna’nın bilimsel, teknik, entellektüel ve kültürel tarihinin ayrılmaz bir parçası olmuştur.
Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi, mekanik, kuvvet teorisi, elektrik elektronik, teorik ve uygulamalı fizik, uygulamalı kimya, havacılık, nükleer fizik ve kriyojeni, ısı ve güç mühendisliği, traktör, tank ve dizel lokomotif yapımı ve benzeri alanlarda teknik bilimlerin doğuşuyla yakından ilintili bir kurumdur.Nobel Ödülü sahibi L.D. Landau ile birlikte, N.N. Beketov, P.P. Budnikov, A.K. Valter, A.M. Lyapunov, S.P. Tymoshenko, M.D. Pilchykov, K.D. Sinelnikov, V.A. Steklov, E.I. Orlov, G.F. Proskura, I.I. Strelkov, V.M. Khrushchov, S.S. Urazovskyi, A.P. Philipov, V.I. Atroshchenko, A.S. Berezhnoi, A.M. Pidgornyi gibi dünya çapında tanınmış birçok bilim adamı, fahri doktora sahibi D.I. Mendelev ve N.Y. Zhukovskyi, NTU ile Kyiv Polytechnic üniversitelerinin kurucusu Profesör V.L. Kyrpychov ve diğer pek çok tanınmış isim NTU ile bağlantılıdır.

NTU buna ek olarak; National Aerospace University Kharkiv Aviation Institute, Kharkiv National Technical University of Radio Electronics, Kharkiv State University of Engineering and Architecture, National East-Ukrainian University (Luhansk), Sumy Physical and Technological Institute, Kremenchug State Polytechnic Institute ve Kirovograd Institute of Agricultural Engineering dahil olmak üzere yedi farklı yükseköğretim kurumunun da kurucusu olmuştur.

UNESCO tarafından en fazla puan verilen “Top 200” üniversite içerisinde NTU «KhPI» Ukrayna’daki en iyi ilk beş üniversiteden biri konumunda olup, eğitim kalitesi açısından ilk üç üniversite arasında yer almaktadır. Kharkiv Polytechnic Institute sadece bilimsel yaşamda değil toplumsal yaşamda da öncü bir kurum durumundadır. Bugünkü Ukrayna’nın ekonomik, sosyal ve toplumsal yaşantısında sayılamayacak kadar çok NTU mezununun katkısı bulunmaktadır.

2000 yılında Ukrayna Devlet Başkanı’nın talimatıyla Üniversite, Ukrayna Ulusal Yüksek Öğretim Enstitüsü unvanını almaya hak kazanmıştır. 2010 yılında ise Üniversitemize Özerk Ulusal Araştırma Enstitüsü unvanı takdim edilmiştir.

Anka Teknoloji Üniversitesi

Anka Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Adli Bilimler Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından 2013 yılında Ankara'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 18 Haziran 2013 tarihli ve 28681 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır.

Adli Bilimler Fakültesi
Adli Teknolojiler
Adli Kimya
Adli Biyoloji
Adli Fizik
Yönetim ve Bilişim Güvenliği
Siber Güvenlik
Yönetimsel Güvenlik
Kriminoloji
Fen Fakültesi
Biyoteknoloji
Moleküler Biyoloji