Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 980382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #940 : 22 Ağustos 2016, 12:34:23 »
Benim bildigim bu isler ihale ile yapildigi (yanilmiyorsam), en iyi teklifi veren kazandi.
Üstat ihale ama işte en az parayı verene vermek tam doğru değil bu işlerde. Ehil adamları da seçmek lazım.

Aynı işi yapabileceğini taahhüt eden ve bunu yapabilecek donanıma sahip olanlar içersinde en uygun fiyatı verene görev verilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #941 : 22 Ağustos 2016, 12:44:39 »
Kimseye fikrimizi anlatamıyoruz bu forumda nedense. Hep bir itiraz otomatik geliyor. Bir kişide haklısın dese daha bir şevkle katılıcaz foruma. HEMA çok farklı firma diyorum keşke olsaydı KOÇ nasıl tank işinin altından kalkacak en iyi yer ise HEMA da motor da öyle diyorum. Siz bana ihale mevzuatını anlatıyoruz. Bizde biliyoruz o kadarını.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #942 : 22 Ağustos 2016, 13:25:48 »
Kimseye fikrimizi anlatamıyoruz bu forumda nedense. Hep bir itiraz otomatik geliyor. Bir kişide haklısın dese daha bir şevkle katılıcaz foruma. HEMA çok farklı firma diyorum keşke olsaydı KOÇ nasıl tank işinin altından kalkacak en iyi yer ise HEMA da motor da öyle diyorum. Siz bana ihale mevzuatını anlatıyoruz. Bizde biliyoruz o kadarını.

Ben de diyorum ki, o ihale mevzuatına göre ihaleyi kazanan firma da işin altından kalkabilir. İhalede sadece en az para önerene iş verilmiyor ki! Öncelikle verilen işi yerine getirip getiremeyeceğine bakılıyor. Eğer bu şartları  sağlamıyorsa isterse bedava yaparım desin hiç şansı yok. Demek ki Tümosan bu şartlara uygun görülmüş diyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #943 : 22 Ağustos 2016, 14:33:46 »
Aramızda fark var ben bu yerleri defalarca gezmiş biriyim firmaların sinerjisini parıltısını biliyorum. HEMA nın nasıl bir marka olduğunu sektörde olanlar bilir. Tofaş ta renault da çalışan 100 mühendise sor tank motorunu kim yapsın bir firma söyle deyin 90 tanesi hema olabilir mesela der
beğen

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #944 : 22 Ağustos 2016, 14:44:01 »
Hema cok büyük bir Holding.

Üstlendigi her projenin altindan kolaylikla kalkiyor. Üretim Tesisleri müthis.

Dünyanin önde gelen firmalari icin üretim yapiyorlar.

Belki ilk ihale iptal olur ve isi hemaya verirler

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #945 : 22 Ağustos 2016, 15:19:13 »
Kimse HEMA'yı kötülemiyor ki! İhaleyi yapan ben değilim. Eminim sizler de değilsiniz. Şartnamenin içeriğin bilmiyorum. Sizlerin de bildiğini sanmıyorum. Ancak HEMA bu şartlara göre en uygun görülmemiş demek ki ona vermemişler görevi diyorum. Malum bu işler sizin benim isteğine göre olmuyor!

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #946 : 22 Ağustos 2016, 15:36:50 »
Hema nın hakkını yediler
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 15:37:59 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #947 : 22 Ağustos 2016, 16:03:07 »
Hema nın hakkını yediler

Iki firmayi gözden gecirmek gerek. Tümosan galiba gözünü yummus ve ihalenin her kosulunu kabul etmis düsünmeden. Simdide kendilerini dar bogaza kilitlediler.

HEMA daha profesyonel hareket etmis, tebrik ediyorum.

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #948 : 26 Ağustos 2016, 15:33:59 »

Bu Güney Kore K2 black panther ne bicim tanktir böyle? Hic Bomblet korumasi/zirhi yokmu bunun? Kulenin mürettebat kapaklarina bakin, ne Kadar ince. Bir parmak kalinligi sac takmisler. Resmen teneke.

Hyundai, KIA, daewoo gibi Otolar yapan bir Ülkenin Tanklarida bukadar olur iste. Hic begenmedim. Bunlarin nesine vereceksin 10 milyon dolari?
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2016, 15:35:27 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #949 : 26 Ağustos 2016, 15:52:46 »
Mesaj silinmistir. Double post
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2016, 16:17:13 Gönderen: Ultron »