Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #720 : 11 Mayıs 2015, 16:04:15 »

Motor sorunu çözülürse zor değil
Üstadım MTU - RENK  ikilisinde bir problem mi var?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #721 : 11 Mayıs 2015, 16:27:33 »
Terbiyeli ol,ben seni bozarsam düzeltecek nalbant bulamazsın.

benim terbiyemde sıkıntı yok da sen de kurtulman gereken Bi sıkıntın var belli.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #722 : 11 Mayıs 2015, 16:29:53 »

Motor sorunu çözülürse zor değil
Üstadım MTU - RENK  ikilisinde bir problem mi var?

sıkıntı yok da motorun Scania'ya ya da Çinli bir markaya verileceği dedikoduları dolanıyor ortalıkta. Daha önce giydirmiştim, pardon bahsetmiştim!

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #723 : 11 Mayıs 2015, 16:40:23 »
Sana bişey biliyorsan adam gibi yaz dedik,trip yapma egonu tatmin için sataşacak yer arıyorsan burası yeri değil.Terbiye konusun gelince aynaya bir daha bakmanı öneririm.Proje üretime geçtiğinde yaşayacağın hayal kırıklığını düşün ve saçmalamayı bırak olur mu.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #724 : 11 Mayıs 2015, 16:45:40 »
Ben kendimi savunmak zorunda değilim ama sen o projeyi savunmak zorundasın. Şansına kus ama çünkü iptal olacak. Ahbap çavuşa kepçeyle ihale dağıtırsan cart diye vetoyu yersin yukarıdan!

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #725 : 11 Mayıs 2015, 16:51:18 »
Niye ! ben projede çalışan bir mühendis miyim yada tedarik makamı mıyım ki projeyi savunmak zorunda olayım.

Yahu anlatsana mubarek nerden geliyor bu özgüven.Milli savunma bakanı üreteceğiz diyor,sen yok patlayacak diyorsun.Senin makamın ne ki sana inanlım diyorum bende,bi zahmet net konuşta herkes  bişey öğrensin.Ortaya bir iddia atan sensin kendini-görüşünü savunmayacaksan bu polemik olur.Ben resmi açıklamları koyuyorum önüne sen bana polemikle cevap veriyorsun.Buna devam etmeye kararlıysan söyle ben bırakacağım.Boşuna atartışmayı sevmem çünkü,sonucu olmayan birşey içinde hiç elimi kolumu yoramam kusura bakma.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2015, 16:52:19 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #726 : 11 Mayıs 2015, 16:53:26 »
Bir de o yukarısı neresiyse artık diğer hiç birşeye laf etmedi ama tank üretmenize izin veremem kusura bakmayın dedi.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #727 : 11 Mayıs 2015, 16:54:09 »
Projeye hiç bir şey olacağı filan yok motor konusunda veya çeşitli elektro-optik konusunda bir sıkıntı yaşanmaz en azından bu yüzden rpoje iptal olmaz. 2 sene 4 sene sarkar başka bir motor başka bir alt yüklenici seçilir ihaleye devam edilir. Benim şu an sıkıntı ettiğim nokta bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği. Sağlam bir lojistik yol haritası ve seri üretim modeliyle bu tank'ın üretimi hakeden firmaya verilip ve firmanın bu konuda çeşitli kobi destekleriyle eli güçlendirilip proje takvimine göre derhal üretime başlaması üretim sonrası ise lojistik desteğini yıllarca sürdürebilmesidir. Mazallah tankı üretmek kullanmak bir yana ilerde birgün operasyonel sahaya çıktığında bu tanklar ARJUN'ların düştüğü duruma düşmemesi için kaldıkı takdir edersiniz arjunlar böyle bir operasyonel sahada bile değildir. Savunma sanayindeki dümen kırmalar projelerin akıbetini ileri tarihe akıtır. Buna sebebiyet verecek zihniyetler devlet ve devlet erbablarında kimlerde olduğu bellidir özellikle halkın başı, cumhurun başı dediğimiz zihniyette. Bu gibi kimselerin basit aile kavgaları ile dümen kırmaları ve yüklenici değişiklikleri sırf öz çıkarlar için izin verilmemeli. İzin vermicek irade kimdir orasıda ayrı bir merak konusudur neyse.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #728 : 11 Mayıs 2015, 16:57:33 »
Yani kısaca bizim bu tankı üretmemiz için özellikle bir kaç salak çıkmış tank şuan üretime geçebilir, Altay'ı şu haliylede seri üretime sokabiliriz gibi aptalca ve yüksek risk içeren kararlardan ziyade. Lojistik yol haritasının ve üretici firmanın, hakedenin belirlenip seri üretim altyapısının 2016-17'ye kadar kazanılması tankı geliştirmekten daha önem teşkil etmektedir.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #729 : 11 Mayıs 2015, 17:18:21 »
Ben hala soruma tam cevap alamadım. Motor-Trasmisyon konusunda ilk parti 250 araç için Almanyanın tutumunda bir sorun mu var?
Yoksa sıkıntı yalnız ihraçat modelimi ?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..