Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983295 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #680 : 18 Mart 2015, 17:41:42 »
Eninde sonunda dizayn ,tasarım kabiliyetini geliştirmemiz gerekecek

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #681 : 18 Mart 2015, 18:00:32 »
Yahu 25 sene öncesine kadar ABD ve Almanlardan hibe gelecek Tankları hayal ediyorduk. Şimdi ise tank motoru yapmak için kol sıvazlıyorum. Motor işi muazzam bir endüstriyel kabiliyet . Önü acık. sivil piyasası, kara, hava ve deniz boyutu var. Arkasında yüzlerce KOBİ ye iş imkanı var.

Türkiye tank tasarlama ve dizaynını çok mu iyi biliyordu ? Hayır. Bence ''ben bunu yapmaya karar verdim'' demek hepsinden önemli..

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Ben Fransa'yı veya Fransızları asla sevmedim ve bunu söylemekten asla vazgeçmedim.
İslam halkı bize, örneğin Fransa'dan hep yakın olacak.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yalnızca kazanabiliriz. İktisadi durumumuz birkaç yıldan fazla dayanmamıza elverişli değil. Goering bunu size anlatabilir. Başka çıkar yolumuz yok, harekete geçmeliyiz... Kişisel etkenlerden başka siyasi durum da bizden yanadır; Akdeniz'de; İtalya, Fransa ve İngiltere arasında bir rekabet vardır; Yakındoğu'da hava gergindir... İngiltere büyük bir tehlike içerisindedir. Fransa'nın durumu da bozulmuştur. Doğumlar azalmaktadır... Yugoslavya çöküş tohumlarını taşıyor... Romanya her zamankinden zayıf... Türkiye'yi Mustafa Kemal’in ölümünden bu yana dar kafalı, kararsız, güçsüz insanlar yönetiyor. Bütün bu elverişli durumlar, iki ya da üç yıl içinde ortadan silinecektir. Benim kaç yıl yaşayacağımı kimse bilemez. Bundan ötürü, dört ya da beş yıl beklenilmesi doğru olmayan bir planı, hemen uygulamaya başlamalıyız.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #683 : 18 Mart 2015, 22:22:10 »
Kimden destek alınacak acaba merak konusu birde o desteği vereceklermi ve 5 sene gibi bir süre var. En kritik konulardan biri gerçekten pek çok açıdan insanın elini bağlayabilir gerek alımda, gerek geliştirme aşamasında. Hayırlısıyla altından kalkabiliriz umarım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #684 : 18 Mart 2015, 22:53:50 »
 ben mtu'dan lisans ve destek alacaklarını bir yerden okumuştum sanki. Yukaridaki autocad çizimler ise başka bir ülke, başka bir marka diyor ama neyse... Bunları konuşmak için çok erken. Ortalık buram buram seçim ve oy kokuyor!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #685 : 19 Mart 2015, 00:34:22 »
İtü den tasarım desteği geleceğini duydum, ülkede o kadar termodinamik hocası var bırakında yapsınlar bir motor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #686 : 19 Mart 2015, 00:36:19 »
İtü den tasarım desteği geleceğini duydum, ülkede o kadar termodinamik hocası var bırakında yapsınlar bir motor

Kim tutuyor ki bıraksınlar! :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #687 : 19 Mart 2015, 11:36:51 »

Geçmişte kimlerin ve nasıl tuttuğu bellidir. Fakat Türkiye gelecek 5 senede volkan gibi patlayacaktır inş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #688 : 19 Mart 2015, 12:51:19 »

Geçmişte kimlerin ve nasıl tuttuğu bellidir. Fakat Türkiye gelecek 5 senede volkan gibi patlayacaktır inş.

Geçmişten bahsetmiyoruz ama! %100 yerli tank yapacağız diyerek yola koyulanların, tanktan önce motorunu üretmeyi düşünmeleri gerekirdi. Madem %100 yerli tank yapıyoruz, engel olan da olmaması lazım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #689 : 19 Mart 2015, 14:01:29 »
başkan seni memnun etmeleri ne yapmaları lazım, gerekirse tekno transferi, tersine mühendislik vs birseyler yaparlar, hatırlarsanız som füzesinden sonra moturunun ihalesi oldu ve kale grup vaktinden önce ya bitirdi ya da bitirecek(orasını tam bilmiyorum)