Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972564 defa)

İbrahim ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #610 : 14 Ekim 2014, 12:34:01 »
Birde bu açıdan bak bakalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #611 : 14 Ekim 2014, 13:31:07 »

Bu eski fotoğrafı ile karşılaştırıldığında kuledeki değişimler net şekilde görünüyor.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2014, 13:31:42 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #612 : 14 Ekim 2014, 15:46:16 »
Daha önce atış videosunda gördüğümüz Altayın aynısı, resim farklı açıdan çekilmiş.  Son halini bekleyip görmek lazım.

örneğin bu resmi aylar önce gördük. Aşağıdaki resimde bu tankın farklı açıdan çekilmiş resmi.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #613 : 14 Ekim 2014, 16:19:46 »
Bu görüntüyü farklı kılan kulenin yol durumunda olması ile haberleşme sistemi vb bazı donanımların yerleştirilmiş olması.Ufak tefek değişiklikler olsada evet bu FTR prototipinin farklı bir açıdan görünüşü.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #614 : 14 Ekim 2014, 16:48:52 »
Tankın antenlerin arasında kalan beyaz direk nedir! tankamı ayit yoksa bölgede bulunanan elektrik direği vs birşeymi.

Şayet böyle bir direğe kamera vs yerleştirilirse, deniz altılardaki teleskop gibi kullanılabilir. Acaba o direğin teleskop gibi birşey olma ihtimali varmı. olsa gayet güzel olurdu bölgeyi 360 derece tarayabilirdi..... tankın tam ortasında olması ilginç bir tesadüf.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #615 : 15 Ekim 2014, 08:00:45 »
Diğerlerine göre kısa olan direkten bahsediyorsnuz sanırım, atmosferik algılayıcısı. Tankın ihtiyaç duyduğu nem, sıcaklık, yoğunluk,  rüzgar hızı ve yönü gibi verileri toplayıp bilgisayara aktarıyor ve atış için referans oluşturuyor.

http://www.army-technology.com/contractors/fire/elbw/

M60T örneği
http://militaryedge.org/wp-content/uploads/2013/10/M60T_3-960x400.jpg
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2014, 12:30:38 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #616 : 15 Ekim 2014, 14:22:59 »
AVCI o değil, en kısa parça o.  İki antenin arasında kalan, antenlerden daha uzun bir direk var onu kastettim. Kısaca resimdeki en uzun direk.

Bölgede bulunan elektrik, telefon direği vs olabilir. Tesadüfen Fotoğraf karesine girmiş olabilir...

Temennim; Mini aselflir gibi bir sistemin böyle bir direğe tepesine yerleştirilirse diğer tanklardan bir adım öne geçer. Ayrıca ilaveten Aselsanın kara hedeflerini takip ettiği Acar gözetleme radarı var oda küçültülerek direğin tepesine ilave edilirse.  Harika bir sistem olur.

Aselsan acar
Aselsan | ACAR Kara Gözetleme Radarı - Ground Surveillance Radar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #617 : 15 Ekim 2014, 21:55:42 »
<a href="http://youtu.be/B4MI1SzCc_Y" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/B4MI1SzCc_Y</a>

Bu videoda atış yapan tanklardan biri Altay mı? Görüntü net değil, çözemedim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı belene64

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #618 : 15 Ekim 2014, 22:27:36 »
videonun 3.38 saniyesinde Altay'dan çok K-2 gibi geldi bana

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #619 : 16 Ekim 2014, 10:03:29 »
AVCI o değil, en kısa parça o.  İki antenin arasında kalan, antenlerden daha uzun bir direk var onu kastettim. Kısaca resimdeki en uzun direk.

Bölgede bulunan elektrik, telefon direği vs olabilir. Tesadüfen Fotoğraf karesine girmiş olabilir...

Temennim; Mini aselflir gibi bir sistemin böyle bir direğe tepesine yerleştirilirse diğer tanklardan bir adım öne geçer. Ayrıca ilaveten Aselsanın kara hedeflerini takip ettiği Acar gözetleme radarı var oda küçültülerek direğin tepesine ilave edilirse.  Harika bir sistem olur.

Aselsan acar
Aselsan | ACAR Kara Gözetleme Radarı - Ground Surveillance Radar

HF telsiz anteni o.