Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #570 : 24 Mart 2014, 22:00:38 »
İhtiyaç olursa kuleye lançer koymak zor olmaz herhalde ama bence gerekli değil

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #571 : 26 Mart 2014, 08:23:16 »
Ben gerekli olduğunu düşünüyorum çümkü daha uzun mesafeden düşman zırhlı aracını vurabilir.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #572 : 26 Mart 2014, 23:28:03 »
Altay için namludan fırlatılabilen Güdümlü Füze projelerimiz var.. Keza mühimmat olarakda öyle.. 120mm Laser Guided Ammunition vs. gibi.

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #573 : 27 Mart 2014, 00:28:23 »
O fotoğrafa sorun yok demissiniz ama size bir soru sormak istiyorum.

Gördüğünüz havalandırma mazgalına mermi gelse tankı havaya uçuramazmı. Orayı nasıl zırhlamayı planlıyolar. Biri beni aydınlatırsa sevinirim.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #574 : 27 Mart 2014, 01:06:34 »

Gördüğünüz havalandırma mazgalına mermi gelse tankı havaya uçuramazmı. Orayı nasıl zırhlamayı planlıyolar. Biri beni aydınlatırsa sevinirim.

O havalandirma mazgali sanirim kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer kısaca KBRN koruma sistemin basinc sibobu (over pressure vent). Disaridan iceriye gaz sizmasi olmasin diye tankin icerisindeki basinc dis basinctan yuksek tutulur (ucaklardaki kabin basincina benzer)

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #575 : 27 Mart 2014, 11:02:37 »

O havalandirma mazgali sanirim kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer kısaca KBRN koruma sistemin basinc sibobu (over pressure vent). Disaridan iceriye gaz sizmasi olmasin diye tankin icerisindeki basinc dis basinctan yuksek tutulur (ucaklardaki kabin basincina benzer)

O havalandırma tank için bir dezavantaj değilmi ben diğer tanklarda bu şekilde bir havalandırma görmedim. En azından üstte olabilirdi. Oranın güvenliği nasıl sağlanıyor gerçekten merak içindeyim.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #576 : 27 Mart 2014, 19:49:23 »
Sorduğun sorunun cevabı çok basit. Şekil üzerinden anlatmam çok kolay olurdu. O mazgalın havalandırması direk içeri devam etmiyordur. Bir sürü kıvrımdan geçiyordur ve hiç bir mermi kıvrım takip edemez. Düz bir çizgiden gelen mühimmat havalandırmanın hemen arkasındaki zırha çarpacaktır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #577 : 28 Mart 2014, 12:34:37 »
Sorun olmaz. O havalandırma Xaero'nun belirttiği gibi bir sistemin de olabilir, yardımcı güç ünitesinin soğutulması için de olabilir. Zırhın üzerine yerleşirilmiş bir sistem. Altına değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #578 : 28 Mart 2014, 15:21:15 »
Haklısınız benimde tahminim bu şekilde diğer forumlarda bu kısım üzerinden ağır eleştirilere uğramış tank, burda sizden yorum almak istedim.

Çevrimdışı dagcan006

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #579 : 28 Mart 2014, 16:38:05 »
altay a diğer ülkelerden talep varmı birde ne zaman seri üretime geçecek