Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #560 : 05 Mart 2014, 00:24:17 »
Daha önce yazıldımı bilmiyorum ama tekrar sorayım. Tankdaki o kamyon dikiz aynaları normal mi. arabamı sollicak bu tank kornasıda varmı  8) gülmek için yazdım kızmayın  ;D cidden o aynaların nedenini merak ediyorum yorum yaparmısınız.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #561 : 05 Mart 2014, 07:31:56 »
Meskun mahallerde ve toplu intikallerde düşünemeyeceğin kadar işe yararlar.Ayrıca sadece savaş zamanı değil barış zamanlarını da düşün.

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #562 : 05 Mart 2014, 10:22:18 »
ayna yerine mercekli kamera kullansalar daha iyi olmazmıydı.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #563 : 05 Mart 2014, 18:12:03 »
Herhangi bir darbe anında tankın kamerası zarar görebilir ancak aynalar zırhlıdır.(Kişisel kanaatim)
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #564 : 05 Mart 2014, 19:40:03 »
Yakında çoğu projelerimiz prototip ve prototip bandından çıkmış olacak. Seri üretime geçtiğinde sıradaki aşama üretimleri destekleyecek lojistik bir yol çizimi üzerinedir.. Hatta şöyle bir yüzdelemeler söz konusu üretim ömür-devir maliyetlerinin sadece %30 gibi küçük bir rakamını oluşturmakta.. Lojistik yol haritası ilede sürdürülebilir üretim ve destek stratejisi ele alanıcak bana göre en zor olan kısım budur. Bir çok ülkede bu %70'lik kısıma kilitlenir ki kilitlenmelide. İleride modernize paketleri, yedek parça, üretim-geliştirme vs.. vs.. bu alana giriyor. Zor bir aşama pek çok profesyonel bu aşamadan çekinmiştir, problemler çıkabiliceğini düşünmüştür ki çıkabilirde çünki daha yeni yeni öğreniyoruz bu olayları fakat altından kalktığınızda ciddi bir savunma sanayinizin, ihracat kaleminizin olacağıda aşikardır..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #565 : 05 Mart 2014, 21:42:54 »
ayna yerine mercekli kamera kullansalar daha iyi olmazmıydı.

Kullanılıyor zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #566 : 19 Mart 2014, 20:54:12 »
Bugün başka bir forumda altay tankının taret kısmı çıplak bir fotoğraf gördüm. Bu şekilde test aşamasındaki bir fotoğraf nasıl dışarı sızdırılıyor. Yoksa benmi olayı büyütüyorum.

http://t1308.hizliresim.com/1d/4/r48t5.jpg

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #567 : 20 Mart 2014, 07:44:07 »
Gizliliği olan bir şey yok ortada,sızma değil servis edilmiş diyelim hatta.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #568 : 20 Mart 2014, 11:39:21 »
Zaten bu resimden daha önceki resimlere kiyasla ekstra cikarilabilecek birsey gormedim ben.Lazer sensörü sanirim yuvarlak icine alınmış,o da bilinen bisey zaten.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #569 : 24 Mart 2014, 20:17:44 »
Altay kulesinden L-UMTAS atamaz mı?
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------