Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971962 defa)

Merzifonlu ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #520 : 04 Aralık 2013, 17:26:05 »
sayın boreas size katılmıyorum hükümetinde bölme düşüncesinde olduğunu düşünmüyorum başbakanımız kürdistan ifadesini kullanmıştır ancak bu devletin adı kürdistan demiyecekmisiniz şimdi hükümet full kürtlere çalışıyor oy almak için bas bas bağrıyor gibi yorumları oldukça duyuyoruz yıllardır bölge halkının durumu içler acısıydı hertürlü yatırımdan hizmetten nasibini almamış bir kürt halkı vardı ancak şimdi oraya hizmet ediliyor diye türk milletini kışkırtıyorlar düşüncenizin değişmeyeceğini biliyorum ancak bu savunma sanayine niye bu kadar yatırım yapılıyor yıllarca RTE abd nin adamı olarak lanse edildi peki abd yi es geçip sırf devletimizin menfatleri için kim füze sistemini seçti yine RTE
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Boreas

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #521 : 04 Aralık 2013, 19:00:55 »
ya dostum yazdıklarına cevap yazmayı düşünüyordum ama...yazdığın ilk paragrafı okuyunca vazgeçtim...sana tatlı rüyalar ;)
Efendiler! Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

1920 (Atatürk’ün S.D. I, s. 78)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #522 : 04 Aralık 2013, 20:35:58 »
yıllardır bölge halkının durumu içler acısıydı hertürlü yatırımdan hizmetten nasibini almamış bir kürt halkı vardı

Bırakın bu masalları. Yok öyle birşey. Hangi yatırımdan nasibini almamışlar. Yok desen var, okul desen var; öğretmenlerini katlettikleri, su var, bedava elektrik var, ikide bir yaktıkları şantieyler var, uyuşturucudan kazandıkları milyonlar var. Var da var. 10 sene önce de vardı, şimdi de var. Kimse birilerini mazlum göstermek için uydurulan masalları başkalarının inanmasına çalışmasın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #523 : 05 Aralık 2013, 17:47:56 »
yıllardır bölge halkının durumu içler acısıydı hertürlü yatırımdan hizmetten nasibini almamış bir kürt halkı vardı

Bırakın bu masalları. Yok öyle birşey. Hangi yatırımdan nasibini almamışlar. Yok desen var, okul desen var; öğretmenlerini katlettikleri, su var, bedava elektrik var, ikide bir yaktıkları şantieyler var, uyuşturucudan kazandıkları milyonlar var. Var da var. 10 sene önce de vardı, şimdi de var. Kimse birilerini mazlum göstermek için uydurulan masalları başkalarının inanmasına çalışmasın.

Öncelikle saygım sonsuz bu böyle bilin sn skywolf hocam
1-yazdıklarınız doğrudur kürt asıllı bazı ..... lar yıllardır pkk ya güvenerek hapda sattıklar esrar ektiler vergide ödemediler ortalığıda karıştırdılar halkı kandırdılar vs bunun suçlusu devlettir
2-skywolf hocam sadece elektriği onlarmı bedava kullanıyor bu öncelikle insanın ahlakıyla ilgilidir size daha bugün yaşadığım küçük bir şey anlatacam bugün öğleden önceki saat yazılı vardı ben erken bitirdim son saat olduğu içinde hocamız çıkardı arkadaşlarla beraber yemekhaneye gittik yanımda 2 arkadaşım vardı ikisininde devlet tarafından yemeği bedavaydı(taşımalı sistem) yemekhane 2 ye ayrılıyor paralı birde devlet tarafından parası ödenenler diye arkadaşlar dedi gir oğlum birşey olmaz ama benim içime sinmedi kulhakkı diye düşünüp paralı tarafa gittim parayı tam verdim birde baktımki 2 arkadaştan birinin yemek kartı evde kalmıştı ondan kart istemişler o da yanında olmadığını söyleyince benim yanıma paralı kısma gelmek zorunda kaldı o arkadaştan kart istemeseler o yemeğini yiyecekti kul hakkınada girmeyecekti ancak ben onlara uysaydım kul hakkına girecektim bu konuda böyledir hepsi ahlakla ilgili şeylerdir
2-üstüne basarak söylüyorum nasip olmadıkları şeyler çoktur yatırım hepsi dahil Allah aşkına bir internetten girin bakın adamların köyüne vs hiç gelişmemiş sebebi ise tabiki terör peki suç kimde tabiki DEVLETTE
3-küçükken bende kürt asıllı vatandaşlara ters bakıyordum mesela okulda birisi bir hata yaptımı sen kürtmüsün oğlum? denirdi ama öğrendimki alakası yok biz kürtleri terör yandaşı olarak biliyorduk ama değildi a.v kanalında sınırsız diye bir program yapılıyordu orda şemdinli hikayesi anlatılıyordu ordaki hikayesi olan teğmen ne diyordu bize Allah yardım etmesydi o bölgeden çıkamazdık peki köy halkı ne diyor bizim ettiğimiz duaları görseydiniz Allahın size yardım edeceğini anlardınız

sonuç:Şimdi o bölgede bir grup kürt asıllı vatandaş suç işledi diye bütün kürt halkını aynı ithamla yargılıyamazsınız benim akrabam bir kamu kuruluşunda çalışıyor bolu da memurlardan yedek tuvalet peçetelerini bile evine götüren varmış gezi parkında polise taş atanlardan kaç tanesi kürttü ben pek göremedim bende bir laz çocuğuyum ben 1970 lerde 1980 lerde doğmuş bir kürt çocuğu olsaydım dağa çıkma ihtimalim %80 vardı ama şimdi %0

yazımı değer verip okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim 

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #524 : 05 Aralık 2013, 17:49:36 »
sayın Boreas sizede iyi geceler ;)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #525 : 05 Aralık 2013, 20:01:30 »
gezi parkında polise taş atanlardan kaç tanesi kürttü ben pek göremedim

Başlık Altay tankı ama konu başka yerlere gitti,bunda benimde payım var.Yakınlarda Altayla ilgili güzel bir haber gelse de tekrar konuya geri dönebilsek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #526 : 06 Aralık 2013, 00:16:50 »
Yemek konusudaki arkadaş biz kürtüz diye devlet bize bahmiyir de dedi mi? Yaş kaç birader? Çünkü söylediğin şeylerin gerçekle hiç alakası yok! Hangi illerde kaçak elektriğin kullanımı diğerlerine göre kat kat fazla. Biz salak mıyız ödüyoruz. 10 gün geç yatırsak faturayı kesiyorlar. Suçlu olan devlet neden kürtlerin yoğun olduğu illerdeki yüksek kaçak elektrik kullanımına karşı yaptırımda bulunmuyor? Ben hiçbir zaman bütün kürtleri pkk yanlısı gibi düşünmedim de. Değillerdi çünkü? Suç Devletin değil, pkknın suçu. Hiçbir devlet milletini oluşturan unsurlara karşı, kendisini yok edecek yaptırımlara girişmez. Pkk ve onun destekçilerinin yaptıkları bireysel değil, ancak devletin içerisindeki hatalar ise devlet politikası değil, bireysel hatalardır. Pkk okulları basıp öğretmenleri şehit etti. Kimse orada görev yapmak istemesin, bölgedeki halk okumasın, kendisini geliştirmesin, cahil kalsınlar, böylelikle daha kolay kandırılsınlar. İşadamlarını kaçırdılar, şantiyeleri yaktılar, işsizlik olsun diye. Gençleri kandırırarak ya da zorla dağa kaçırdılar. karşı çıkanları katlettiler. Kimin adına, Kürtler adına dediler. katlettikleri de Kürtlerdi. devlet hiçbir zaman etnik köken farkı gözetmedi. Milletin bütün fertlerine eşit haklar sağladı. O bölgeye yatırımı her hükümet teşvik etti zaten. İsteyen herkes bu ülkede diğer vatandaşlarla eşit haklara sahipti. Kimse kürt olduğu için doktor, mühendis, general, cumhurbaşkanı vs  olamaz diye bir engel olmadı. Olamaz da! Kimse kalkıp da devlet kürtlere karşı şunu yaptı, bunu yaptı masalı anlatmasın. Son 10 yıldır ülkeyi yöneten hükümet pkknın bu masallarını bu millette yedirenlere karşı gerekeni yapmıyor.

Dönelim Altay tekrar konusuna; Hükümet Otokar'a milli tankı geliştirmesi için görev verdi. Bunun için para da verdi. Özel bir kurum olan Otokar, tekerleği yeniden icad etmek yerine Güney Kore'den ücreti karşılığında destek aldı. Kısacası Güney Kore'den desteği alan başbakan falan değil, hükümetin milli tankı geliştirme görevi verdiği OTOKAR. Güney Kore başbakanın kara gözü kara kaşı hatrına Otokar'a destek vermedi. Önceki hükümetlerdeki çalışmalarda olduğu gibi milyonlarca dolar karşılığı bilgi transferi sağladı. Bu konuda Rahmetli Barış Manço'nun emeği, başbakandan kat be kat fazladır. Dolayısıyla kimse kalkıp da bizi koyun yerine koymaya kalkmasın!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimiçi Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 06 Aralık 2013, 06:01:49 »
Son 10 yıldır ülkeyi yöneten hükümet pkknın bu masallarını bu millette yedirenlere karşı gerekeni yapmıyor.

Olayın özü özeti budur!

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 06 Aralık 2013, 14:51:39 »
Son 10 yıldır ülkeyi yöneten hükümet pkknın bu masallarını bu millette yedirenlere karşı gerekeni yapmıyor.

Olayın özü özeti budur!
Analiz biraz eksik olmuş. ;)PKK nın masallarını bu millete yedirenler bizatihi hükümet olmasın sakın !!! Bu arada milleti DAVAR SÜRÜSÜ yerine koymak için organize edilen Türkiye'nin en AKİL !!!! adamları neredeler yahu ! görünmez oldular hayret.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #529 : 06 Aralık 2013, 16:47:10 »
1978 den beri pkk yı kim bitiremediyse bitirmediyse bitirmeye engel olduysa cesaret etmediyse suç onlarındır pkk bitirilemezmi hepimiz biliyoruz ki bitirile bilir doğu da işsizlik oranının yüksek olmasından tutun kaçak elektrik kullanımının yüksekliğine kadar bunun soronun sebebi pkk dır siz suçlu pkk dir demişsiniz üstadım ama bununda sssuçu yıllardır buu bitremediği için devlettir