Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #510 : 02 Aralık 2013, 00:08:25 »
Sayin Tuco, idaa sahibi ben degilim,hükümet
hükümet ile Koç grubunun arasindaki sorun hakkinda senin baska bi bilgin varsa buyur sen paylas
Aralarinda sorun oldugunu okudugum kadariyla herkes kabul ediyor. , ben medyadan derledigim kadari ile baslica neden bu yönde , ne belgesi veriym sana ?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #511 : 02 Aralık 2013, 01:07:38 »
hükümet ile Koç grubunun arasindaki sorun hakkinda senin baska bi bilgin varsa buyur sen paylas
Aralarinda sorun oldugunu okudugum kadariyla herkes kabul ediyor. , ben medyadan derledigim kadari ile baslica neden bu yönde , ne belgesi veriym sana ?

Konu karıştı sanırım sayın sephiroturk , ben aşağıdaki "hükümet karsiti odaklarin bas destekçisi ve finansörü" sıfatının kaynağını sormuştumda merak ettiğimde buydu hani.

hükümet karsiti odaklarin bas destekçisi ve finansörü olacak.

Bu iddia'nın belgelerini iletebilirseniz sevinirim...

Bende de bi belge yokta pek okumam bende anca gazetelerin en arka sayfalarındaki spor haberlerini okurum , bende yukarıdaki kesin ifadeyi görünce sizde var sandım.

Hani birde ben biraz genç ve cahilim, aşağıdaki gibi şeyler görünce kafam karışıyor.Benim gibi cahilleride videolar üzerinde oynayarak kandırıyorlar hükümet karşıtı odaklar ve finansörleri.

Sanki Sayın başbakanımızı yalan söyüyormuş gibi göstermek için böyle videolar yapıyorlar.Bulmuşlar birde başbakanımızın benzerini çıkarmışlar meclisteki parti toplantısına , başbakanımızın söylediğinin tersini söyletip,aha bakın başbakan yalan söylüyor diyor münafıklar.Aslında bunların hepsinin amacı dinimizi kötülemek,hepsi faiz lobisinin işi.Zaten bende içten içe diyordum ki ,sayın başbakanımız gibi bir insan anca Güney Kore'yi bize yardım etmeye ikna edebilir ama işte niyeyse T-155 ile K-9'un resimlerini görünce benzetmişim.Hükümet karşıtı odaklar ,sayın başbakanımızın Güney Kore'yi ayağımıza getirdiğini görmemizi engellemek için ,belediye'nin sokak arasında sinek ilacı salan araçlarla halüsilasyon görmemizi sağlayan duman saldığını söylediler geçen televizyonda.Neyseki aydınlandık yoksa töbe haşa sayın başbakanımızın bizi Güney Kore'ye kavuşturduğunu anlayamayacaktık.

BİR BAŞBAKAN İKİ ERDOĞAN (1) RECEP ERDOĞAN TAYYİP ERDOĞAN

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #512 : 02 Aralık 2013, 02:42:41 »

Yanar döner diye bir terim vardı değil mi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #513 : 02 Aralık 2013, 18:28:58 »
O halde aralarinda sorun filan yokmus yanlis biliyormusuz

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #514 : 02 Aralık 2013, 20:01:09 »

Yanar döner diye bir terim vardı değil mi!

şimdi adamlar savunma sanayimize katkı sağladılar diye veya herhangi bir konuda başarılı oldular diye ödül vermenin suçu nedir burada iki şeyi birbirine karıştırmamak gerekir
1-koç grubu gerçekten kendi kanımca kesin olarak faiz lobisidir,işçilerini köle olarak görür istediği zaman çıkarıp tazminat bile ödemez(bizzat şahidim)
2-koç grubu özellikle savunma sanayi alanında çok başarılıdır yıllardır akrep ve kobraları ordumuz kullanıyor çokda memnunlar Allah razı olsun

Şimdi bir şirketle sizin aranınzda fikir ayrılıkları vs sorunlar var ama o adamlar bir ödülü haketmiş siz o ödülü vermesseniz ne müslümanlığa ne Türklüğe nede insanlığa yakışı kalır
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #515 : 02 Aralık 2013, 20:34:50 »
Bu faiz lobisi masalına ben hiç inanmıyorum. Sanki akepe iktidara 10 yıl önce değil de yeni gelmiş de bugün ardına sığınmaya çalıştığı bahaneler o zamandan beri yokmuş gibi. Politikacıların saf vatandaşları ayakta uyutma yöntemleri.[/quote]

Alıntı
1-koç grubu gerçekten kendi kanımca kesin olarak faiz lobisidir,işçilerini köle olarak görür istediği zaman çıkarıp tazminat bile ödemez(bizzat şahidim)

Şimdi bir şirketle sizin aranınzda fikir ayrılıkları vs sorunlar var ama o adamlar bir ödülü haketmiş siz o ödülü vermesseniz ne müslümanlığa ne Türklüğe nede insanlığa yakışı kalır.

Ben iş hayatım boyunca işçilerini köle gibi gören, tazminatsız çıkartmak için iftiraya bile başvuran, bankalara, çeşitli kurumlara emirler yağdırarak, tehdit ederek iş yapmaya çalışan, kendini kral sanan o kadar malum partili işveren gördüm ki, bizzat kendileri yüzünden işsizim. Şimdi bunlar ne oluyor? Faiz lobisi mi, din tüccarı mı, başka şeyler mi?

Fikir ayrılığında olunsa bile tabiki ödül verilmesi gerekir. Yoksa şartlar değişmediği halde verilen ihalelerin iptal edilmesi, hükümeti yıkma çalışmalarının arkasındaki faiz lobisi bunlardır vs gibi iftiralara başvurulması ne müslümanlığa ne Türklüğe nede insanlığa yakışık alır mı!

Malesef ülkemiz; neredeyse her dönem milletin huzurundan çok kendi ideolojilerine göre devlet gücünü ele geçirip, kendilerine ve yakınlarına zenginlik ve refah sağlamak isteyenler tarafından yönetildiği için hemen her alanda olmamız gereken konumdan çok gerideyiz. Bu zihniyetle de fazla ileri gidemeyiz zaten.

Vatandaş kuruluşların hükümetten iş alabilmesi için, hükümetle yakınlaşmasını, hükümeti kuran partinin çizginde hareket etmesi gerektiğini açık bir şekilde söylecek kadar yozlaşmışız. Ne yazık ki bu vahim durum insanlara çok normal gelebiliyor.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2013, 21:09:35 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #516 : 02 Aralık 2013, 21:45:35 »
skywolf üstad öncelikle işsiz kaldığınız için büyük geçmiş olsun Allah kimseyi bu duruma düşürmesin bilmiyorum belki benim yaşında oğlun vardır unutma ki Allah büyüktür hangi partili hangi görüşten olursa olsun her koyun kendi bacağından asılacaktır eden bulur Allah bu vatana işçisinden anlayan durumunu anlayabilen onu köle olarak görmeyen onu da kendisi gibi Allahın bir kulu olarak gören işverenlerden bolca versun

son olarak faiz lobisi vs önemli değil BİZ  TÜRKÜZ TEK BAYRAK TEK MİLLET TEK DEVLET TEK DİL için canımızı düşünmeden veririz hepimiz kardeşiz maalesefbiz Türk milletinin bir özelliği vardır normalde kavga ederiz hatta küfür bile ederiz ancak depremde,askerde,herhangi bir felakette müthiş bir inanç birliğimiz vardır işte bu inanç çok önemli Allah her zaman milletimize bu inancı versin
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Boreas

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #517 : 03 Aralık 2013, 04:53:51 »
son olarak faiz lobisi vs önemli değil BİZ  TÜRKÜZ TEK BAYRAK TEK MİLLET TEK DEVLET TEK DİL için canımızı düşünmeden veririz hepimiz kardeşiz maalesefbiz Türk milletinin bir özelliği vardır normalde kavga ederiz hatta küfür bile ederiz ancak depremde,askerde,herhangi bir felakette müthiş bir inanç birliğimiz vardır işte bu inanç çok önemli Allah her zaman milletimize bu inancı versin

bak güzel kardeşim...bu ülkede kürdistandan açık açık bahsediliyor eskiden "sözde" denirdi şimdi bu bile söylenmiyor haber bültenlerinde ve çoğu yazılı basında...başbakanın ne yaptığı kimlerle nerelerde boy gösterdiği zaten belli adam devlet yönetimini bıraktı şivan perver ile düet yapıyor...bayrak konusuna gelince pkk-kürdistan bayrağını görmüşsündür zaten anlatmama gerek yok adamların sadece göndere çekmediği kaldı yakında buda olur zaten...eskiden adım adım bölünmeye gidiyoruz derdik koşar adım olarak değişti...takip ediyormusun bilmem ama osman baydemir diye bir zat var işte bu zatı muhterem şöyle bir laf etti "kuzey kürdistan ve güney kürdistan" bütün konuşmayı yazmıyorum ama bu lafı nerde ettiğini söyleyeyim mecliste yaptığı grup toplantısında...

ben bu lafın üzerine ayaklanıp sokaklara taşan milliyetçiler görmedim vatandaşlar görmedim...adamlar gözümüzün önüde vatanı ortadan bölüyorlar kimseden ses yok...yani öyle felakette dar günde orda burda birleşen halk falan arama...bizim millet anca mal mal bakar olana idrak edene kadar iş işten geçer...

sen şimdi ne diyor bu dersen...özet olarak "bölündük" günaydın diyorum...
Efendiler! Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

1920 (Atatürk’ün S.D. I, s. 78)

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #518 : 04 Aralık 2013, 06:34:17 »
Sayın Boreas, şimdi soracağım soru konu dışı ama aklıma takıldı.

Neden avatar olarak Leibstandarte-SS Adolf Hitler, nam-ı diğer LSSAH tümeninin sembolünü kullanıyorsunuz?
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 06:38:46 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Boreas

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #519 : 04 Aralık 2013, 11:24:04 »
ikinci dünya savaşı tarihi özel ilgi alanım...beğendiğim bir tümen olduğu için profil resmimde bu tümenin sembolünü kullandım...
Efendiler! Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

1920 (Atatürk’ün S.D. I, s. 78)