Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971824 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cetin17

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #450 : 13 Nisan 2013, 01:31:58 »
Youtube dan Suriye iç savaşı görüntülerini izliyorum, T 72' lerin görüntülerini ve rpg ile vurulma anlarını.

Açıkça dikkatimi çeken nokta tankların zırhlarının önemi oldu. Çünkü çok kolay hedefler, özellikle de şehir içinde.

T 72 zırhı Rpg7 ye dayanabiliyor ama sanırım Rpg29 a dayanamıyor. Sobaya atılmış parfüm şişesi gibi patlıyor.

Ve yine şehir içi savaşlarda namlunun uzun olması çok büyük handikap.

Umarım tankımız çok güzel olur.

Saygılar....

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #451 : 13 Nisan 2013, 10:30:16 »
Açıkça dikkatimi çeken nokta tankların zırhlarının önemi oldu. Çünkü çok kolay hedefler, özellikle de şehir içinde.

Rus tanklarında 3 personel var. Tank sabit mevzilendiğinde personel araçı terkedemiyor. Batı ekolü tanklarda personel sayısı 4 . Tankı 2 kişi çalışır vaziyette tutarken 2 kişide dışarıda nöbet tutabiliyor. Yeni tanklarda kuleden bağımsız termal görüntüleme ve silah bölümü var. Extra kitlerle RPG saldırısına karşı ek zırh takılabilir. lazer ikaz vs.. sistemlerle tankın mukavemeti artdırılabilir.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #452 : 13 Nisan 2013, 13:00:39 »
Youtube dan Suriye iç savaşı görüntülerini izliyorum, T 72' lerin görüntülerini ve rpg ile vurulma anlarını.

T 72 zırhı Rpg7 ye dayanabiliyor ama sanırım Rpg29 a dayanamıyor. Sobaya atılmış parfüm şişesi gibi patlıyor.

Ve yine şehir içi savaşlarda namlunun uzun olması çok büyük handikap.

Umarım tankımız çok güzel olur.

Saygılar....

Biraz da zırhın kalınlığına bağlı. Genel olarak bütün tanklarda ön kısımdaki zırh daha kalın. Çünkü cephede en fazla öne dönük olarak hareket ediyorlar ve buna bağlı olarak en fazla vurulma olasılıkları ön kısım. Şehir savaşlarında ise durum farklı. Şehirde her yönden tehdit var. Bu nedenle tasarlanan tankın buna dayanacak bir zırh yapısı olması gerekiyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimiçi mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #453 : 13 Nisan 2013, 14:37:29 »
sozun kisasi tanklari sehir icine sokmayacaksin

Çevrimdışı cetin17

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #454 : 13 Nisan 2013, 15:16:38 »
Ancak yine görüntülerden edindiğim kanıya göre Suriye ordusu elinde tanklar olmasa savaş çoktan biterdi. El kaideciler çok kalabalık, ordu askerleri ise sayıca az gözüküyor. Tank gerçekten önemli bir güç çarpanı.

Saygılar.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #455 : 13 Nisan 2013, 15:34:25 »

Bana artık şehir içinde daha fazla işe yarıyorlar gibi geliyor mavi, zira günümüzde açık alanda iki düşman tankı kolay kolay karşı karşıya gelir mi bilinmez .Bir yandan da bunlar ortaya çıktı;

Korea Agency For Defense Development (ADD) - K-2 Main Battle Tank Active Protection System [480p]

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #456 : 13 Nisan 2013, 15:40:55 »

Bana artık şehir içinde daha fazla işe yarıyorlar gibi geliyor mavi, zira günümüzde açık alanda iki düşman tankı kolay kolay karşı karşıya gelir mi bilinmez .Bir yandan da bunlar ortaya çıktı;

Tüm teknolojik gelişmelere rağmen açıkcası ben çok yakın mesafeden tanksavar silahlarla çapraz ateş içerisinde kalabileceğim bir kent ortamında bir tank içerisinde olmak istemem.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #457 : 13 Nisan 2013, 19:55:27 »
Suriye tankları şehir içi savaşlarda extra ERA zırhlar takıyorlar dikkat edilirse... Tahminimce altay'ın add-on zırhlarıda bu tür görevlerde takılacaktır... Skywolf'unda dediği gibi tanklarda en kuvvetli zırh ve en eğimli bölge ön tarafdakidir... Tank vs tank savaşında görece yüz yüze savaşırsınız fakat şehir içinde her yandan tehdit olduğu için add-on veya suriye'nin yaptığı her yanını ERA plakalarıyla kaplarsınız... T-72'ler zırh seviyesi kaliteli olan bir tank değildir zaten zırh koruma seviyesi çok çok düşük bir tankdır yaklaşık 500-600mm diye hatırlıyorum...

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #458 : 15 Nisan 2013, 20:54:43 »
t-72 ler zaten yeterli zırh koruması sağlasa idi ne era nede ad-on tarzı korumaya ihiyaç duyulurdu. benim kanaatimce bir tankın zırh performansı hakkında kabaca fikir almak istiyorsak, önce ek zırh takmış mı ona bakmalı, ağırlık dezavatajı doğuracağı halde neden ek zırha ihtiyaç duymuş . sorgulanmalı. çünkü zırhı yeterli görülüyorsa ek zırh takmaya gerek duyulmamalı hem paradan hem ağırlıktan tasaruf sağlanmış olunur . eğer gerek duyulmuş ise kullanan zırhına güvenmiyor demektir. şahsi fikrim budur.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2013, 20:56:20 Gönderen: slayerss »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #459 : 15 Nisan 2013, 22:06:33 »
zırh konusunda m1a2'nin de add on çözümü var.(tusk)

http://www.defense-update.com/products/t/tusk.htm

tanksavarlar günümüde maça 3-0 önde başlıyor yapacak birşey yok.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''