Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 984952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #430 : 09 Ocak 2013, 15:00:57 »
Sen de haklı olabilirsin Akrep. Ama 30 derece sıcaklıkta ormanlık bir alanda serap görmek biraz tuhaf. İlk görüntü uzaktan çekilmiş evet, ama sanki aracın tamamı görünmüyor gibi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #431 : 09 Ocak 2013, 15:19:08 »
yenidn video yada baktim.. normal göznen görülmez diye hic bir yerde gecmiyor.. tanitim videosundada sade termal görünmezlik üzeri... gerisi sade kamera yansimasi... o zaman o tan karanliktada görünmez :) zirhi siyah oldugu icin hem termal hemde normalden :)) yakinda göze zor görünür bir haldede yapilir o plakelerin üzerine kamelyon gibi rengini desitiren sitem yapilirsa az bucuk etrafindaki gürüntün halini yansitir... :) am simdi bea tankinda sade maksat termal görüntüyü manipule etmek... aynisi helikopterler ve gemiler icinde düsünülüyor bu plakalar...
hem tanitim videosunda... gösterirken termal kamera gösteriliyor... onlara karsi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #432 : 09 Ocak 2013, 15:32:30 »
Onları ben de inceledim, bütün yazılanları da okudum. Ama o fotoğraf bana ilginç geldi. Ayrıca benzer bir sitemle renk değişimi üzerine çalışmaların var olduğunu da biliyorum. Başarılmış olabilir diye düşünüyorum. >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=4949.0
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #433 : 09 Ocak 2013, 21:38:25 »
dogrudur öyle calismalarin oldugu basarilmistirda... ama o resimdeki öyle degil sade göz yansimasi
yani resime bakildiginda sagda baska cisim de var orda öyle duruyor oda tam olarak ne oldugu belli degil yada agclar... yani resimin cekilisi öyle...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #434 : 13 Ocak 2013, 03:22:20 »
Altay tankında böyle bir sistem olacak mı? >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=5063.0

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #435 : 13 Ocak 2013, 03:50:17 »
Roket güdümlü bomba ne demek çözemedim ama  ???

Büyük ihtimalle olacak. ASELSAN tarafından geliştiriliyor. Adı AKtifKORuma

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #436 : 13 Ocak 2013, 04:05:05 »
Roket güdümlü bomba ne demek çözemedim ama  ???

Büyük ihtimalle olacak. ASELSAN tarafından geliştiriliyor. Adı AKtifKORuma

Haklısın. Güdümlü değil, tahrikli olacak. Kısacası RPG...

AKKOR konusundaki gelişmelerin hangi seviyede olduğunu bilen var  mı peki?

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #439 : 14 Ocak 2013, 11:47:45 »
Son durum diye bir şey yok aslında,proje henüz teknoloji belirleme (Dünyada bu amaçla geliştirilen sistemler farklı teknolojiler içeriyor ) ile yerli geliştirme veya ortak geliştirme (maliyet düşürme amaçlı) konularında karar verilme aşamasında.