Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983415 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #330 : 12 Temmuz 2012, 13:09:05 »
Altay gelene kadar oluşan boşluğu doldurmak amacıyla Leopard2 tankları alındılar. Yeterli ateş gücü oluşturuyorlar zaten. Modernizasyon ile zaten son nesil bir tankla aynı yeteneklere sahip oluyorlar...

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=3374.0

Ayrıca

Alıntı
Amerikan dergileri, Irak tanklarının imhasında genellikle 3000 metreden fazla menzile sahip TOW füzelerinin kullanıldığını yazdılar. Irak tanklarına yaklaşmaya korkuyorlardı. Irak T-72’lerinin kulelerine yerleştirilmiş Çin yapımı karıştırıcılar ABD tanklarının atışlarının etkilerini azaltıyordu. M-2 Bradley araçlarıyla desteklenen M1A1 tankları tarafından 3 yönden kuşatılan Irak T-72 tanklarına karşı atılan TOW füzeleri başarılı olamıyordu. ABD tankları T-72’leri önden tuzağa düşürmeye veya yan cepheden vurmaya çalışıyorlar ancak tehlikeli atışlar yapamıyorlardı. Irak tanklarının imhasında etkili olan saldırı uçakları ve şiddetli deniz topçu ateşiydi. Tankların çoğu, özellikle T-72’ler yakıt ve cephane yüklemesi için düzensizce geri çekilirlerken imha edildiler. Savaş alanında kalan tanklar incelendiklerinde, gövdelerinde düşman tanklarının ilk atışlarının sıyırıp geçtiğine dair izler gözlemlendi. 14 T-72 tankı da geri çekilen Irak piyadeleri tarafından imha edildi.

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=174.0

Vurulan Irak tanklarının çoğu zaten eski T-55 tanklarıydı. Bunların bir bölümü hareketli bile değildi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Thunder1925

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #331 : 12 Temmuz 2012, 13:25:00 »
Sayın skywolf,bilmediğim için soruyorum:Leopard tankları A1 ve A2 siyle sadece Trakya da mı konuşlu?Yoksa Günaydoğu sınırlarında da bir savaşda hazır bulundurulabilir mi?Örneğin Trakya'dan tank nakil araçları ile nakledilebilir mi?

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #332 : 12 Temmuz 2012, 16:00:49 »
Sayın skywolf,bilmediğim için soruyorum:Leopard tankları A1 ve A2 siyle sadece Trakya da mı konuşlu?Yoksa Günaydoğu sınırlarında da bir savaşda hazır bulundurulabilir mi?Örneğin Trakya'dan tank nakil araçları ile nakledilebilir mi?

Türkiyenin elindeki tüm leo serisi tanklar yan Ankara da ki genellikle eğitim amaçlı olarak ya da 1. ordu bölgesinde yani trakya da konuçlu ama savaş çıktımı yüklersin çekiciye ihtiyacın neredeyse orada kullanırsın ki onun için bol bol da çekici mevcut yeterki sen yolları açık tutabil

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #333 : 12 Temmuz 2012, 18:28:37 »
fakat bogazlara 1 er tane fuze gelse anadolu ve trakya arasinda bag kopar.... o yuzden yanilmiyorsam tsk'in onemli bir tank gucu trakya'da malum dengesiz bir komsumuz varda! bence suan ki tanklarin modenizasyonu ozellikle aselsanin yaptigini butun leo tanklarina uygularsak tank konusunda rusya yunanistan gibi ulkelere kafa tutabiliriz...... hele suriye iran irak gibi ulkeler tank konusunda korkulacak bir sey yok

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #334 : 13 Temmuz 2012, 09:22:20 »
fakat bogazlara 1 er tane fuze gelse anadolu ve trakya arasinda bag kopar.... o yuzden yanilmiyorsam tsk'in onemli bir tank gucu trakya'da malum dengesiz bir komsumuz varda! bence suan ki tanklarin modenizasyonu ozellikle aselsanin yaptigini butun leo tanklarina uygularsak tank konusunda Rusya yunanistan gibi ulkelere kafa tutabiliriz...... hele suriye iran irak gibi ulkeler tank konusunda korkulacak bir sey yok
Tüp geçit var  sıkıyorsa  orayıda patlatsınlar ;D Şaka  biryana  ama onca  gemi var  2 köprüyle batacaksak yazık bize.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #335 : 13 Temmuz 2012, 11:56:09 »
Yahu Trakyadaki gücün görevi farklı, Anadoludakinin ki farklı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #336 : 13 Temmuz 2012, 17:42:53 »
Yahu Trakyadaki gücün görevi farklı, Anadoludakinin ki farklı.
Ne fark var?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #337 : 13 Temmuz 2012, 22:46:00 »
Nasıl Ne farkı var? Trakya'dakilerin görevi Balkanlar üzerinden gelebilecek bir saldırıya karşı koruma sağlamak. Daha doğrusu Yunanistan ile denge sağlamak. Köprü yıkılsa da yıkılmasa da onların görev alanı zaten orası.

Çevrimdışı sabutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #338 : 13 Temmuz 2012, 23:35:19 »
Osmanlı istanbulu ele geçirmeden trakyayı balkanların bir  kısmını ele geçirdi uzun süre Edirne başkentleri oldu ozaman ne köprü vardı ne de arabalı vapur sonuçta 1.ordu tekbaşına yunanlara fazlasıyla yeter artar  bile...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #339 : 14 Temmuz 2012, 09:19:34 »
Osmanlı istanbulu ele geçirmeden trakyayı balkanların bir  kısmını ele geçirdi uzun süre Edirne başkentleri oldu ozaman ne köprü vardı ne de arabalı vapur sonuçta 1.ordu tekbaşına yunanlara fazlasıyla yeter artar  bile...
Emin olmayın  ,tarihin boyunca yunan gavuru kaç defa yalnız başına  Türklere saldırmışki  şimdi yalnız başına iş yapsın  ,  eskiden bilekle yürekle savaşılırmış  tüfek icad olmuş mertlik bozulmuş , yunan gavurunun ordu envanteri çok iyi  1. ordu  ön önlemdir olası bir  harp durumunda kesinlikle  anadoludan takviye yapılacaktır.