Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971931 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #2740 : 20 Temmuz 2020, 13:27:10 »
250 motor gelmiş mi?
Yani bırak Almanya'nın motor vermeyi kabul etmesini  geçtim , bir de 250 motorun üretimi de bitmiş Çorlu'ya gelmiş ha...

Atma Ziyaaaaa.

Daha 2 ay önce "Almanya sorun çıkardı , başka kaynaklardan güç paketi temin etmeye çalışıyoruz " diyen SSM başkanının bu işten hiç haberi yok galiba...
Bu safsataya inanan , boş yere hava soluyor demektir.

;D Ne vuruyonuz be, yazılanı çizileni iletiyorum sadece. "Bürokratik işlemler bekleniyor." dedi ayrıca. Artık kaç ay(yıl?) sürerse...

Altay Projesi hakkındaki fikirlerimi zaten biliyorsunuz. Konsept aşamasından tutun, proje modeline, oradan siyasete meze edilmesine kadar; "bir proje nasıl yürütülmez" dersine konu olur Altay Projesi. 250 Adet güç grubu, şu anda, Çorlu Serbest Bölgesinde gıcır gıcır olarak hazırda beklese bile bu gerçek değişmez.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2741 : 20 Temmuz 2020, 13:32:26 »
Harzemşah isimli üye şu twitterdaki ismini şu an hatırlayamıyorum, yanlışta anlamasında hani kel bir savunma sanayisi yorumcusu var. ismini cidden unuttum o arkadaş. Ve kendisi bir çok kez doğru olmayan bilgiler verdi.

Her ne kadar bunun olmasını candan ve gönülden istesemde, ben şu an için bu konuda çekimserim.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2742 : 20 Temmuz 2020, 13:39:24 »
Dogru cikan bilgileri de var. Bir cok dogru cikan bilgileri var.

Artik sende onu tanimalisin üstadim. Aranizdaki husumeti artik kapat.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2743 : 20 Temmuz 2020, 13:44:14 »

Bizim aramızda bir husumet falan yok. Severim de kendisini. Ama kendisinin de içinde olduğu bir kaç üye zamanında bana göre hoş olmayan şeyler yaptı. Bu bir gerçek. Ama benim açımdan bir sorun yok . Hakkıma girildiyse helal ederim zaten. Sonuçta büyüğüm olan bir insandır. Ama tabi o dönem olan şeyler sadece benle alakalı değil, mağdur olan bir sürü üye var. Herneyse hepimiz ülkemizi seviyoruz, hepimiz bu yüzden buralarda yazıp çiziyoruz, bu konular hakkında anlaşmazlıklar çıkabilir, bunun için birbirine küsmek, kin duymak vb. bizim gibi belirli bir zeka seviyesinin üstünde kültürlü insanlara yakışmaz.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 13:46:49 Gönderen: BATTLESTAR »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2744 : 20 Temmuz 2020, 14:39:49 »

Bizim aramızda bir husumet falan yok. Severim de kendisini. Ama kendisinin de içinde olduğu bir kaç üye zamanında bana göre hoş olmayan şeyler yaptı. Bu bir gerçek. Ama benim açımdan bir sorun yok . Hakkıma girildiyse helal ederim zaten. Sonuçta büyüğüm olan bir insandır. Ama tabi o dönem olan şeyler sadece benle alakalı değil, mağdur olan bir sürü üye var. Herneyse hepimiz ülkemizi seviyoruz, hepimiz bu yüzden buralarda yazıp çiziyoruz, bu konular hakkında anlaşmazlıklar çıkabilir, bunun için birbirine küsmek, kin duymak vb. bizim gibi belirli bir zeka seviyesinin üstünde kültürlü insanlara yakışmaz.

+1
Hakkında kim kötü laf etmişse halt etmiş. Biz seni biliyor ve seviyoruz. Bu forumda hepimiz, farklı görüşlerde bile olsak, bir arada, müthiş tartışmalar yapabiliyoruz. Birbirimizi zorluyoruz hatta, ama hepimiz biribirimizi seviyoruz.  Yararlı beyin fırtınaları yapıyoruz. Bunlara kalite katanlardan biri de sensin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2745 : 20 Temmuz 2020, 14:45:48 »

+1
Hakkında kim kötü laf etmişse halt etmiş. Biz seni biliyor ve seviyoruz. Bu forumda hepimiz, farklı görüşlerde bile olsak, bir arada, müthiş tartışmalar yapabiliyoruz. Birbirimizi zorluyoruz hatta, ama hepimiz biribirimizi seviyoruz.  Yararlı beyin fırtınaları yapıyoruz. Bunlara kalite katanlardan biri de sensin.

Eyvallah hocam.  20 seneye yakındır bu forumlardayım , böyle bir ortamı çok az gördüm. Böyle bir ortamın olmasının en büyük sebebi, yönetimin bu ortamı oluşturmaya mahal verecek bir yönetim sergilemesidir.

Yoksa normal üyelerden gizli dedikodu forum bölümleriyle, yürüyen ego moderatörlerle, astığım astık ve çabucak gaza gelip yanlış işler yapan adminlerle değil böyle bir ortam kurmak bir yana ismi efsane ama aslında günde 3-4 iletiden başka girilmeyen yeni bir haberin iki gün sonra ulaştığı artık ölmüşte ağlayanı yok forumlardan da daha beter bir ortam olurdu.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 14:46:40 Gönderen: BATTLESTAR »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2746 : 20 Temmuz 2020, 14:47:00 »

Bu son cümleye katiliyorum

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2747 : 20 Temmuz 2020, 14:54:40 »
Gelelim yine Altay projesine. Disardan öyle bir izlenim yaratiliyor ki sanki bu proje rafa kalkmis. Asli olan tüm segmentler üzeri Altay projesi devam ediyor. Bu basina pek kolay yansimadigi gibi bir de hayali uydurmasyon iddialar ortaya atiliyor bizim süper muhabirlerden.

Yani demek istedigim yüzde yüz emin olmadan saglam kaynaktan bilgi almadan evel forumun kalite düsürücü idda ortaya atmayin. Aramizda Altayin pesinden cenaze namazi kilanlar bile var.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2748 : 20 Temmuz 2020, 15:16:53 »
Altay projesi bitti arkadaslar. Tanklarin devri kapandi çünkü. Bizde de para yok.

Merhumu nasil bilirdiniz? Allah rahmet eylesin! Nokta.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2749 : 20 Temmuz 2020, 15:38:41 »
Altay projesi Rusların Armata projesi gibi iki projenin ortak yönleri bizde motor onlarda ise teknik arıza sorunları ve insansız taret. Yani demem o ki bu sorunlar taaaaaa projenin başından hazır olmalıydı motor işi mesela şu firma 10 sene içinde motor yapacak veya prototip bunlar en başından beri olmalıydı veya olmazsa en başından 250-500 artık neyse motor alımı yapılır depoda durur tank hazır olunca takılırdı.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 15:39:20 Gönderen: Commander »
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.