Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #2130 : 27 Ocak 2020, 15:30:22 »
Altay projesinin  motorunu Merkele  endeksleme hayali dahi kusura bakmayin  bu projede ne kadar bagimli oldugumuzun ve  acizligimizi sergilemiyormu? " Darilma yok bu gercek"

Acizliğimizden çok ihmalkarlık ağır basıyor. MTU tedariğin ile paralel özgün motor tasarımı başlatılsaydı belki üretim sorunu yaşamayacaktık.

Maalesef haklısınız bunlar gerçekler :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2131 : 27 Ocak 2020, 15:34:42 »
Altay projesinin  motorunu Merkele  endeksleme hayali dahi kusura bakmayin  bu projede ne kadar bagimli oldugumuzun ve  acizligimizi sergilemiyormu? " Darilma yok bu gercek"

Acizliğimizden çok ihmalkarlık ağır basıyor. MTU tedariğin ile paralel özgün motor tasarımı başlatılsaydı belki üretim sorunu yaşamayacaktık.

Aslında biri diğerini doğuruyor. İhmalkarlığımız bizi aciz duruma düşüyor. Ne yazık ki ülkemizi yönetenlerin bazı şeyleri görebilmesi için, o şeylerin illa gözlerine girmesi gerekiyor. Böyle olduğu için bugün TF-X'i geliştirirken motorunu da geliştirme yolları arıyoruz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2132 : 27 Ocak 2020, 16:06:59 »

Aslında biri diğerini doğuruyor. İhmalkarlığımız bizi aciz duruma düşüyor. Ne yazık ki ülkemizi yönetenlerin bazı şeyleri görebilmesi için, o şeylerin illa gözlerine girmesi gerekiyor. Böyle olduğu için bugün TF-X'i geliştirirken motorunu da geliştirme yolları arıyoruz.

+1

Bence bu durum tamamen zamanının SSM'sinin öngörüsüzlüğü idi. Altay Projesinde daha başka öngörüsüzlükler de var(dı). Umarım aşama aşama halledilir bu sorunları.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2020, 16:08:21 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2133 : 27 Ocak 2020, 16:27:49 »

Ben hala ingiliz perkins diyorum.
Eğer mtu olduysa da bu , ingiliz perkins in verdiği yeşil ışığı gördükleri için olmuştur.
Merkel seçimlerden sonra yok
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2020, 16:34:26 Gönderen: zirfak »

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2134 : 27 Ocak 2020, 16:54:11 »
Kusura bakmayın kaynağı hatırlamıyorum ama bir yerde tfx için de ingilizlerle çalışmaların sıklaştığını okumuştum.
Motor da olsa fena olmazdı.
Altaya başlarken tabi ki Uluslararası durum bu şekilde değil fakat onun başlangıç noktasının Challenger olmasını isterdim.
Tabi artık bu çok uzakta kaldı.
En azından motor için bu yapılabilir.
Biraz rotadan sapacağım lakin İngiltere ile müttefikliği şu geçiş dönemin de arttırsak fena olmaz mı ?
Okuduğum bazı makale ve kitaplar da onların da ABD den rahatsız olduğunu görüyorum.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2135 : 27 Ocak 2020, 17:10:34 »
Şu altay çok sıktı artık insanı başka tank siparişi vereydik şimdi o tanklar gelmiş olaydı keşke altaydan önce motor vb çalışmalara başlasaydık bu durumda olmazdık belki.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2136 : 27 Ocak 2020, 19:05:10 »

Ben hala ingiliz perkins diyorum.
Eğer mtu olduysa da bu , ingiliz perkins in verdiği yeşil ışığı gördükleri için olmuştur.
Merkel seçimlerden sonra yok

Perkins diyorsunuzda tank MTU motoru üzerine şekillendi. Perkins ile devam edilirse tank yeniden dizayn edilecek mecburen bu da bayağı bir zaman kaybı demek. Zaten tank çok geç kaldı hatta zamanına göre belkide yeniden güncellenmesi gerekecek birde motor değişirse iyice yılan hikayesine dönecek bu iş...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2137 : 27 Ocak 2020, 19:36:30 »
Hızır idi, Yunus idi, Hızır idi, Yunus idi...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2138 : 27 Ocak 2020, 20:50:40 »
Perkins’in Condor CV12 motorunun bir modeli 1500 HP ve otomatik şanzımanlı. M1 Abrams ve Leclerc için doğrudan takılabilsin diye geliştirilmiş.
http://www.army-guide.com/eng/product126.html
Motorun Altay’a adaptasyonu önemli. 250 doğrudan alım, 1250 de beraber üretelim desek tanesi milyon dolarlık motor için tanka motoru da uydururlar.

The CV12 engine has been evaluated by the US Army Tank Automotive Command (TACOM), rated at both 895 kW (1,200 bhp) and 1,120 kW (1,500 bhp). At 1,120 kW the engine completed performance testing in excess of 300 hours assessing altitude capability, fuel tolerance, temperature tolerance and so on. Reports concluded that from the performance, fuel economy, power density and multifuel points of view, the engine was very attractive for application in the M1 and similar vehicles. The evaluation was carried out as part of the Military Assessment of Commercial Items (MACI) programme.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2020, 20:51:57 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2139 : 27 Ocak 2020, 21:27:21 »
Kusura bakmayın kaynağı hatırlamıyorum ama bir yerde tfx için de ingilizlerle çalışmaların sıklaştığını okumuştum.
Motor da olsa fena olmazdı.
Altaya başlarken tabi ki Uluslararası durum bu şekilde değil fakat onun başlangıç noktasının Challenger olmasını isterdim.
Tabi artık bu çok uzakta kaldı.
En azından motor için bu yapılabilir.
Biraz rotadan sapacağım lakin İngiltere ile müttefikliği şu geçiş dönemin de arttırsak fena olmaz mı ?
Okuduğum bazı makale ve kitaplar da onların da ABD den rahatsız olduğunu görüyorum.
ben Twitter dan okudum
Karasakal @bureauofeconomy

İngilizlerin brexit ini ticari anlaşmalarla pozitife döndürmeliyiz. İngilizlerin Masabaşı oyunlarına dikkat etmeliyiz.
Hürjeti ej200 e çevirdik, tfx için de olabilir neden olmasın
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2020, 21:34:25 Gönderen: zirfak »