Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972143 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« : 07 Nisan 2010, 18:44:16 »
170 Tankın Modernizasyonu Tamam

170 tank Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi. Milli Tank Altay'ın fotoğrafı da ilk kez gösterildi.(Hani nerde biz neden göremiyoruz)

Türkiye, bir askeri projeyi daha başarıyla tamamladı. Kayseri’deki 2’nci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda modernize edilen 170 adet M-60 A-1 tankının sonuncusu, törenle Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Törende, milli tank Altay’ın tasarım fotoğrafı da ilk kez gösterildi.

15 Kasım 2002’de başlayan modernizasyon çalışmaları nihayet tamamlandı.

İsrail’le ortaklaşa gerçekleştirilen modernizasyon projesine ASELSAN ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu da katıldı.

Amerikan M-60 Patton tanklarına Bin beygirlik güç grubu ve geliştirilmiş suspansiyon sistemi takıldı.

120 milimetrelik tank topu ile azami menzili ve imha kabiliyeti artırıldı.

Monte edilen modern atış kontrol sistemi ile ilk atımda vuruş kapasitesi, dünyanın en modern tankıyla eş değer seviyeye geldi.

Tank zorlu koşullarda test edildi, Sarıkamış Kış Tatbikatı’nda denendi. Tankın geri vites ve transmisyon sisteminde belirlenen bazı aksaklıklar giderildi. Ortaya, M-60 T çıktı.

Modernize edilen 170’inci ve son M-60 T tankı, Kayseri’deki İkinci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda düzenlenen törenle Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül "Bu projede kazanılan tecrübeler milli tank Altay’da kullanılacak" dedi.

Milli Tank Altay’ın İlk Fotoğrafları
Bu arada tamamen milli tasarım ve üretim olacak Milli Tank Altay’ın fotoğrafı törende ilk kez gösterildi.

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Altay Tankı’nı dünyaya ASELSAN’ın tanıtacağını söyledi.

Kolombiya Kara Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı da Altay tankı hakkında bilgi almak ve görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi.

http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=4d2cfdef-4364-4681-8bfb-3fd36d6d1323
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2010, 19:51:41 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2010, 20:59:48 »
bu altayın fotoğrafını merak ediyorum :D

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2010, 21:33:03 »

Not: Alıntıdır... saygılar
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2010, 21:35:57 Gönderen: ~~İsmaiL~~ »

Çevrimdışı kuduzcan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2010, 22:57:29 »
bu başlangıç tasarım galiba.Kore tankının süslenmiş hali gibi geldi bana ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2010, 23:04:04 »
Keşke daha net fotoğraflar olabilse de daha net değerlendirmelerde bulunabilsek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2010, 10:40:23 »

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2010, 11:45:42 »

altay tankın 3d tasarım fotoğrafını iyice inceledim ve şunu farkettim 3d deki tankın gerek kulesi gerek tipi gerekse üstündeki algılayuıcıları optikleri bir zamanlar yayınlanan şu resimdeki tanka çok benziyor özellikle kule yapısı ...

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2010, 13:22:41 »
Alıntı
bu başlangıç tasarım galiba.Kore tankının süslenmiş hali gibi geldi bana ?

Bu tasarımın son hali,daha önceden planlandığı gibi 2010 Nisan ayı içinde tasarım dönemi sözleşmesi tamamlandı.(Bu bilgi S&H dergisinden Sn.Sünnetçi'den alınmıştır.).Şimdi bu tasarıma göre 4 adet  prototip tank üretilecek ve test edilecek.Kule tamamen Türkiyenin ve kara kuvvetlerinin isteklerini göre tasarlanmış olup K2 den daha büyüktür.Üzerinde Nişancı ve komutan için iki ayrı görüş sistemi,aktif koruma sistemi ile mini stamp bulunacaktır.Zırh sistemi Leo 2 lerdeki gibi açılı yerleştirilmiştir.Silüeti mümkün olduğunca alçak tutulmaya çalışılmış,ayrıca portör sayısı da K2 den fazla gibi geldi bana.Vatana millete hayırlı olsun.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2010, 13:23:31 »
Bence hiçte benzemiyor.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36