Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983192 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Otokar orders engines for prototype Altays
« Yanıtla #90 : 07 Aralık 2010, 09:29:28 »
Güzel haber...

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #91 : 07 Aralık 2010, 10:07:03 »
Türkçe?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #92 : 07 Aralık 2010, 10:16:27 »
Ben çevirip göndereyim,levo arkadaş haberi koymuş ,bizede çevirmek düşer...
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2010, 10:35:14 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #93 : 07 Aralık 2010, 10:20:12 »
Lütfen... ;)

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #94 : 07 Aralık 2010, 10:24:43 »
Ben çevirip göndereyim,Ileo arkadaş haberi koymuş ,bizede çevirmek düşer...
??? lleo mu levo mu?sabah oldu lutfen  ;D
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #95 : 07 Aralık 2010, 10:27:59 »

Bende arada karıştırırım :D

Bari avatarlarınız farklı olsun diyecem de avatarlar görünmüyor?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #96 : 07 Aralık 2010, 10:37:31 »

Haklısınız,uyarı için teşekkürler,düzelttim...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #97 : 07 Aralık 2010, 10:43:54 »

C – Yabancı kaynaklardan yapılan alıntılar Türkçe olmayabilir. Ancak alıntının içeriği hakkında Türkçe açıklama bulunmak zorundadır.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #98 : 07 Aralık 2010, 10:49:22 »
ısmarlanan 2 adet mtu 833 motoru 503 adetten gonderilen ilk ikisi...yunanistanın kullandığı hell leo larında bulunan motordan daha ufak yer kaplıyor daha hafifmiş..K 2 ,ve lecrecte de yeni jenerasyon olan bu motor tercih edilmiş motor ile birlikte soğutma ve filitre parcalarıda pakete dahil serdar gorguc otokar fabrikasında contrat imzalanırken ülkemiz için üreticeğimiz tankımıza alt yuklenici olarak MTU yu secimimiz müsteri odaklı ve güvenlerinden dolayı doğru secimdir demiş..

Büyük adım...nerden nereye MTU yetkilileri ülkemizde alt yüklenici olarak fabrikalarımızda contrat imzalıyorlar....birde demekki 503 adet kesin motor alımı olacak...

Savunma sanayine en büyük katkıyı yapan Koc gurubunu saygı ile kutluyorum ....darısı diğer sözde sanayicilerimizin başına..

saygılar

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #99 : 07 Aralık 2010, 10:59:17 »
Türk araç üreticisi otokar, MTU Friedrichshafen’e geleceğin Türk ana muharebe tankı “Altay”’ın prototipi için 4 adet Euro-Powerpack  motor ve bileşkeleri için sipariş verdi.

Euro-Powerpack paketinin kalbinde,1100 KW güç üreten common rail injection teknolojisine sahip MTU MT 883 motoru yer alıyor.Powerpack paketi ,motorun yanı sıra soğutma ve hava filtreleme ünitelerini barındırıyor.Bu paketin sıra dışı üstünlüğü,kompakt dizaynı ve ağırlık güç oranıyla birlikte yüksek seviyede entegrasyon ve özgün bileşen konfigurasyonunun başarılmış olmasıdır.Euro powerpack güç paketi,Fransız “Leclerc tropicalisée” ve Güney Kore'nin “K2 Blackpanter” tankları gibi 2. Ve 3. Nesil batılı ana muharebe tankları  için MTU tarafından geliştirilmişti. Knut Müller (MTU Friedrichshafen savunma bölümü genel müdür),”Bu sipariş ,MTU ve onun MT 883 motor setli Euro Powerpack’inin ağır askeri araçların modern sürüş teknolojisinin referansını teşkil ettiğini yeniden göstermiştir.” Dedi.

MTU MT 883 motoru,ilk iki(504 adet üretilecek) “Altay”  ana muhabere tankına güç sağlayacak.
Projelendirilmiş Türk “Altay” tankı,Türkiye’nin lider kara sistemleri üreticisi Otokar tarafından üretilecek  yeni geliştirilmiş bir ürün.Otokar genel müdürü Serdar Örgüç,Otokar tesislerindeki imza töreninde “ülkemize yakışan sonuçlar elde etmek için, güçlü ve tecrübeli alt yüklenicilerimizle birlikte koordinasyon içinde çalışmaya hevesliyiz.Teknolojisi , uzmanlığı ve müşteri odaklı yaklaşımı ile MTU’nun bu proje için doğru seçim(taraf) olduğuna inanıyoruz.” Dedi.

Altay’ın gelişmiş MT 883 motoru ,Yunan LEopard 2 HEL tankına monte edilmiş eski nesil 873 modeli ile kıyaslandığında ciddi bir hacim ve ağırlık tasarrufu sağlıyor.