Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #60 : 25 Mayıs 2010, 21:52:45 »
İsveçli STRV122'sinde böyle koymuş mesela:

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #61 : 18 Haziran 2010, 20:41:47 »
Alman reinmetall firması leopard 2a4 lerle ilgili bir modernizasyon çalışması yapmış ama benim ilgimi çeken 2. resimdeki tankın taretinin ALTAY ın prototip tasarımının taretiyle olan benzerlik...
http://www.savunmasanayi.net/rheinmetallden-leopard-2a7-plus-atagi/rheinmetallden-leopard-2a7-plus-atagi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #62 : 18 Haziran 2010, 20:55:24 »
Alman reinmetall firması leopard 2a4 lerle ilgili bir modernizasyon çalışması yapmış ama benim ilgimi çeken 2. resimdeki tankın taretinin ALTAY ın prototip tasarımının taretiyle olan benzerlik...
http://www.savunmasanayi.net/rheinmetallden-leopard-2a7-plus-atagi/rheinmetallden-leopard-2a7-plus-atagi/

Pek bir benzerlik göremedim. Pek çok zırhlı araçta olduğu gibi modüler sistem, sökülebilir zırhlar vs var sadece.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #63 : 21 Haziran 2010, 20:45:14 »
S&H dergisinin yeni sayısındaki haberde Altay tankı prototiplerde yabancı menşeli motor ve transmisyon kullanılacakken seri üretim tanklarda koç grubu şirketlerinden Otosan üretimi 1500 bg motor ile Hema üretimi transmisyon kullanılması planlanıyormuş.Ayrıca aktif koruma sistemininde ortak geliştirme ve yurt içi üretim modeliyle üretilmesi hedeflenmektedir.Bununla ilgili olarak Nisan ayı içinde ilgili firmalara bir TÇD yayımlanmıştır.Prototiplerde kullanılacak AKS hazır alınacakken seri üretim tanklarda yurtiçinde üretilmesi planlanıyor.

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2010, 20:49:17 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #64 : 21 Haziran 2010, 21:53:14 »
Otokar yüksekleri hedefliyor... Umarım başarılı olur :)

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #65 : 21 Haziran 2010, 22:07:41 »
S&H dergisinin yeni sayısındaki haberde Altay tankı prototiplerde yabancı menşeli motor ve transmisyon kullanılacakken seri üretim tanklarda koç grubu şirketlerinden Otosan üretimi 1500 bg motor ile Hema üretimi transmisyon kullanılması planlanıyormuş.Ayrıca aktif koruma sistemininde ortak geliştirme ve yurt içi üretim modeliyle üretilmesi hedeflenmektedir.Bununla ilgili olarak Nisan ayı içinde ilgili firmalara bir TÇD yayımlanmıştır.Prototiplerde kullanılacak AKS hazır alınacakken seri üretim tanklarda yurtiçinde üretilmesi planlanıyor.

motor ortak üretim veya lisans altı üretimmi yoksa türk yapımımı.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #66 : 21 Haziran 2010, 22:20:56 »
Hayır sanırım tamamen yerli olacak.Benim dergideki ifadeden anladığım bu yönde.

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #67 : 21 Haziran 2010, 23:32:53 »
AKSlerin takılıcanı bilmiyodum acaba ilk prototipe yabancı bir AKS mi olacak?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #68 : 21 Haziran 2010, 23:58:23 »
Evet prototiplerde yabancı üretim bir sistem olacak.Alman Rheinmetal ile yapılan görüşmeler anlaşmayla sonuçlanırsa aşağıdaki gibi bir sistemle karşılaşabiliriz.

http://defensenews.com/blogs/eurosatory/files/2010/06/Rosy.jpg

Çevrimdışı F-16 figthing falcon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #69 : 22 Haziran 2010, 12:07:52 »
Sayın Avcı,
Müjdeli bir haber verdiğiniz için teşekkür ederim.Ülkemizde nihayet birileri ''yerli motor'' üzerinde çalışmaya başlamış.
SinerjiTürk konferansında FİGES ve Yavuz Motor'un ''yerli motor'' üzerine bir işbirliğine gidecekleri belirtiliyordu.Ama Otosan'dan böyle bir haber beklemiyordum,şaşırdım ve sevindim.İnşallah en kısa sürede yerli bir motor ve yerli bir transmisyon üretilir.
1961 yılında(Devrim Arabaları filmi) herşeyi ile yerli bir araç üreten ülkemizde,2010 yılında(49 yıl geçmiş aradan) hala ''yerli bir motor acaba üretebilicekmiyiz-üretelim mi acaba'' gibi tartışmaların olması çok acı.Boşa geçen 49 yılın acısını inşallah en kısa sürede çıkarırız...