Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dagcan006

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #580 : 28 Mart 2014, 16:41:23 »
birde altay ın zırhı bor karbür olacaktı o zırhmı yoksa Challenger 2 nin mi zırhı daha iyi  birde biz boru işleyemiyoruzki  nerden temin edeceğiz son olarak yerli motor çalışmaları ne durumda en son Japonlarla ortak motor geliştirme çalışmaları durdurulmuştu

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #581 : 04 Ağustos 2014, 10:35:30 »
Çin kaynaklı bir blog sayfasına göre Çin yeni nesil bir tank geliştiriyormuş.Yeni tankın hız,zırh,elektronik ve ateş gücü olarak batılı tanklara rakip olabileceği belirtilmiş.Tankın 125mm ana silaha ile 12,7mm koaksiyel makineliye ve her iki yanda 6 adet duman roketlerine sahip olduğu görülüyor.Personel giriş çıkış kapakları kulenin arka tarafına konmuş,sitenin yazdığına göre zırh İngiliz tankı challenger'ın zırhına benzer bir yapıya sahipmiş,ilginç bir durumsa periskop kulenin epey ortalarında hatta arkaya yakın bir yere konulmuş.

http://www.armyrecognition.com/july_2014_global_defense_security_news_uk/china_could_launch_the_development_of_new_main_battle_tank_using_stealth_technologies_2907146.html

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #582 : 04 Ağustos 2014, 12:03:28 »
Tam hatırlamıyorum ama bayağı ağır bir tank olucağından söz ediliyordu bu tanka ait ilk haberi okuduğumda. Muhtemelen konsept bir şeydir sadece diye pek irdelememiştim.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #583 : 08 Ağustos 2014, 14:12:05 »
Altay PV-1 üretimi tamamlanmış PV-2 yaz sonunda tamamlanıyor.Kara kuvvetleri ekipleri PV-1 ile testlere başlamışlar,ayrıca tankın seri üretim akış şeması ve gereksinimleri dokümanıda tamamlanmak üzere.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #584 : 08 Ağustos 2014, 15:36:46 »
PV-1 ve 2'nin konfigürasyonu yani , ftr ve mtr'den farkları nedir?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #585 : 08 Ağustos 2014, 16:04:38 »
Bunlar seri üretime en yakın olan prototipler.Kısaca asker test edip bakacak,memnun kalırsa tamam üretin diyecek değilse şunu şunu düzeltin diyecek onlar yapılacak sonra tekrar test sonrasında onay alırsa üretim başlayacak.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #586 : 08 Ağustos 2014, 20:02:34 »
Peki ne zamana ilk part tank teslimi yapılır ,2016 olabilir mi?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #587 : 08 Ağustos 2014, 21:07:06 »
Bu sene sonu üretim emri verilirse 2017 başında ilk tankın teslimatı yapılabilir sanırım.Bunun için alt kompleleri üretecek yüklenicilere önceden bilgilendirme yapılacak.Zırhı üretecek Roketsan,namluyu üretecek MKE,KKB sistemini üretecek milsoft,haberleşme sistemleri stamp vs sistemleri üretecek Aselsan ile diğer üreticilerin hazırlıkları en azından bir yıl sürer.Üstelik henüz üretim yapılacak firma bile belli değil.Onunda seçimi gerekecek daha.Otokar ile devam edilebilir ama bu hükümet farklı bir kararda alabilir belli olmaz.Kısacası en iyi ihtimal 2017 ocak ilk teslimat.

Tabi bence...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #588 : 12 Ağustos 2014, 19:54:01 »
Bu arada Altay için üretilmesi düşünülen yerli motoru Tümosan'ın geliştirip üretmesi için SSIK kararı alındı.Daha doğru ifadeyle bu proje için Tümosan ile sözleşme görüşmelerine başlanıyor.

GÜÇ GRUBU GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ

Savunma Sanayii İcra Komitesi, 6 Ağustos 2014 tarihinde, Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından teklif değerlendirme çalışmaları tamamlanan Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında, ALTAY Tankına entegre edilmesi amacıyla geliştirilecek ‘’Güç Grubu’’ için, TÜMOSAN A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanması kararı almıştır.

https://www.facebook.com/savunmasanayii?fref=ts

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #589 : 12 Ağustos 2014, 20:24:23 »
Sevgili HDS, diger forumdan lutfedip burada yazarsa Otosan'in neden Bu ise girmedigini yada giremedigini aciklar. Bu konuda birinci elden kaynak o.

dipnot:Bu habere cok takilmayin, iptal edilecek bir karar daha gozuyle bakin.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2014, 20:25:29 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''