Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 988377 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #4290 : 18 Nisan 2024, 15:35:52 »
Senin mi derdin Marmara, bizim derdimiz seni germesin. Sen Ukrayna'da tank kayıplarına bak. Harcanmış ise harcanmış, Rus, Ukrayna motoru, transmisyonu da istememişiz, motor hariç tank hazır,

Akkor,
360 derece durumsal farkındalık, zırh ötesi görüş,
Tank ve birlik bazında muharebe yönetim sistemi,
Volkan NG,
Lazer Gyro Stablizasyon
Kompozit, ERA, NERA zırh  gibi eşsiz kazanımlar olmuş.
Motor teknolojisi önemli ölçüde aşılmış.

Eminim bizim motor, transmisyon şimdiden T-90'dan daha kalitelidir. Ama sonuçta 70 ton taşıyacak, 45 ton taşırken yolda kalmayacak.   

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4291 : 18 Nisan 2024, 15:45:08 »
Senin mi derdin Marmara, bizim derdimiz seni germesin. Sen Ukrayna'da tank kayıplarına bak. Harcanmış ise harcanmış, Rus, Ukrayna motoru, transmisyonu da istememişiz, motor hariç tank hazır,

Akkor,
Volkan NG,
Lazer Gyro Stablizasyon

Eminim bizim motor, transmisyon şimdiden T-90'dan daha kalitelidir. Ama sonuçta 70 ton taşıyacak, 45 ton taşırken yolda kalmayacak.

Size ne oluyor?
Hemen kişisel tartışmalara başlamışız.

Senim benim mi var, burası forum. Herkes saygı çerçevesinde tarışabilir.
Doğmamış bebeği benim seninkinden daha güçlü demeye başlamışısız sokaktaki çocuk tartışması gibi.

Leo 2A4  40 senede ilk defa gerçek savaş bile diyemeceğimiz çatışmaya girmiş bir grup  terörist grubuna karşı başarısız olmuş El-Bab operasyonunda. 2.defa ise Ukrayna'daki savaşta gördük.
Batı-doğu tanklarının hepsi dağıldı.

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2024, 15:47:24 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 109
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4292 : 18 Nisan 2024, 16:33:51 »
90 lara kadar zırh teknolojisi ile atgm teknolojisi birbirlerini sönümleyecek gelişmeler yaşıyorlardı. ama 90 lardan sonra roket teknolojisi zırhların artık karşılayamayacağı şekilde hızlı ve güçlü gelişim gösterdi. zırh kalınlığını artırmak tandem era kompozit vs vs tüm zırh gelişmeleri maalesef roket gelişim hızına ayak uyduramadı. yani velhasıl kelam artık tanklar zırhla değil aktif pasif koruma tedbirlerinin gücüne göre dayanıklı sayılıyor.bu altay yada m1a2 leo2a7 farketmiyor. tanka tonlarca kg ağırlıkta zırh takıp aracı boşuna hantallaştırmak sadece zaman kaybı. sabot ve belli çapta mermiye dayanacak zıh yeterli. geri kalan güvenliği aktif koruma sistemlerine yüklemek zorundasın. şunu asla unutmayalım asla roketten kaçacak kadar hızlı tank yok.drondan kaçacak tank yok. demekki aslanlar gibi çıkacak kendini savunacak başka şansı kalmadı artık tank sistemlerinin

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4293 : 18 Nisan 2024, 16:52:08 »
Bende bu şekilde düşünüyorum artık tanklarda zırh artırmanın pek bir anlamı kalmadı çünkü artık delinemeyecek zırh kalmadı bu yüzden aktif koruma siztemleri lazer uyarı elektronik karıştırma kızıl ötesi uyarı ve özellikle laser sitemlerini geliştirmek çok daha önemli bir hal aldı zırh ağırlığından fedakarlık yaparak aktif koruma sistemleri üzerinde durulmalı laser ile hava savunma sistemleri üzerinde yatırım yapan ülkeler şimdiden başarılı olduklarını söylüyorlar geçen bir yazıda ingiltere iskoçya bölgesinde yaptıkları test de yüzde yüz başarılı olduklarını belirttiler. Bu alanlara yatırım yaparak tankın savaş ortamında kalma durumu sağlanabilir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4294 : 18 Nisan 2024, 18:08:06 »
Arkadaşlar

Paleti izmit seka fabrikasında
Zırhı Bursa merinos fabrikasında
Namluyu konya şeker fabrikasında

Üretmiyecektik elbette gerek tank prototipi gerek üretim tesisleri için para harcayacaktık bunun neresi yanlış neresi pahalı bazen yazdıklarınız konusunda akıl tutulması yaşıyorum

BMC içinde ama devlet destekli ama cebinden harcayacaktı ama Koç devlet destekli ama cebinden bu harcamayı yapacaktı

Zırh için roketsan yatırım yaptı
Elektronikler ve optikler ile atış kontrol için ASELSAN
Motor ve nihai montaj için BMC yatırım yapacak
Arifiye'nin imkan ve olanakları da kullanılcak

Ne yani Tank üretmiyelim mı bu piyasayı Almanya,Rusya,Çin ve benzeri ülkelere mı bırakalım...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4295 : 18 Nisan 2024, 18:31:40 »

Akkor,
Volkan NG,
Lazer Gyro Stablizasyon

Size ne oluyor?

Doğmamış bebeği benim seninkinden daha güçlü demeye başlamışısız sokaktaki çocuk tartışması gibi.

Leo 2A4  40 senede ilk defa gerçek savaş bile diyemeceğimiz çatışmaya girmiş bir grup  terörist grubuna karşı başarısız olmuş El-Bab operasyonunda. 2.defa ise Ukrayna'daki savaşta gördük.

Sevgili Marmara, burası uluslararası bir forum değil. Bizimle hüznü, sevinci, tasayı paylaşacaksan baßımız üstüne, ama kafa bulmaya çalışırsan o olmaz. Biz bize kızarız, laf ederiz ama kol kırılır yen içinde kalır. Bizimle bu noktada yarenlik edersen hay hay ama bizimle kafa bulmak olmaz.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #4296 : 18 Nisan 2024, 18:34:00 »
ice man mi ne İran aşkıyla yanıp tutuşan biri vardı ona benziyor halleri
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4297 : 18 Nisan 2024, 18:42:19 »

Akkor,
Volkan NG,
Lazer Gyro Stablizasyon

Size ne oluyor?

Sevgili Marmara, burası uluslararası bir forum değil. Bizimle hüznü, sevinci, tasayı paylaşacaksan baßımız üstüne, ama kafa bulmaya çalışırsan o olmaz. Biz bize kızarız, laf ederiz ama kol kırılır yen içinde kalır. Bizimle bu noktada yarenlik edersen hay hay ama bizimle kafa bulmak olmaz.

Dediklerinizi ve hayalinizdeki forumu yeni site açarsınız ve kendinize uygun kuralları belirlersiniz, hatta DNK testi raporu istersiniz yabancımı, Türkmü vs gibi.

Bilmediyseniz,  forum kurallarını açın  okuyun. Herkes kafasına göre burası böyle, şurası şöyle, bunlar katılır gibi hayallerinizi kendi cebinizde saklayın.

Gelen giden yeni kural belirleyecek kadar ahır değil burası. 8 senedir forumdayız, her yeni gelen üye forumun kurallarınımı belirleyecek.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2024, 18:51:51 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4298 : 18 Nisan 2024, 18:44:18 »

Heşke o da olsaydı, Oranlı Şii Türküydü. Hala da var başka yabancı forumlarda
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2024, 18:46:20 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #4299 : 18 Nisan 2024, 18:45:01 »

Hakikaten onun kafasında robotik bir noksanlık vardı. “ hepimiz Kazım Süleymanız” gibi zırvalamaları vardı imzanın altında. Kazım Süleyman püf oldu, ne hikmetse kendisi de yok oldu piyasadan.

Aman Allah’ım ne günlere kalmışız seneler evvel