Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 986652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Milli Tank ALTAY'ı Beğendiniz mi?
« Yanıtla #390 : 06 Ocak 2013, 14:45:25 »
Sökülebilir zırh eklenecek mi ki?

do diye ben düsünüyorum.... gal olarak eklenecketir.... kullanilacagi görev alanlarina göre...
reaktif zirh takilacagina göre olacaktir
http://www.roketsan.com.tr/urunler-hizmetler/balistik-koruma-cozumleri/balistik-koruma-merkezi-bkm-projesi/

« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 14:47:11 Gönderen: akrep »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #391 : 06 Ocak 2013, 16:54:18 »

do diye ben düsünüyorum.... gal olarak eklenecketir.... kullanilacagi görev alanlarina göre...
http://www.roketsan.com.tr/urunler-hizmetler/balistik-koruma-cozumleri/balistik-koruma-merkezi-bkm-projesi/

Peki bahsedilen şu Kompozit, Reaktif ve Hibrit Zırh şu an tankın üzerinde bulunan zırh olamaz mı?
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 16:55:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #392 : 06 Ocak 2013, 18:53:37 »
Arkadaslar koruma alani diyor o nedir?

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #393 : 06 Ocak 2013, 21:17:30 »
arkadaşlar kule mock up yani kulenin nasıl birşey olduğunu daha bilmiyoruz diyebiliriz.namluya dikkat ederseniz kalasımsı gibi duruyor.sebebi ise kulenin tamamen mockup olması burdan kesin birşey çıkaramayız. ancak fuarda tamamen mock up olan modelden çok daha iyi duruyor . bu bize bir referans verebilir (gerçeği modelden daha yakışıklı olacak. inancım o yönde) . bence çok yakışıklı, yüksek olduğuna dair eleştirilere kesinlikle katılmıyorum. biraz daha alçaltırlarsa ve en boy oranını değiştirmez isek ferarri olcak. :D tamam biraz abarttım hehe şahsen duygularım kesinlikle pozitif

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #394 : 06 Ocak 2013, 23:32:28 »

Peki bahsedilen şu Kompozit, Reaktif ve Hibrit Zırh şu an tankın üzerinde bulunan zırh olamaz mı?

hayir reaktif zirh zaten extern oluyor... kücük paketler halinde görünümü varrdir... bir tanksavar füzesinin isabetinde patlarlar... o yüzden simdiki tankin üzerinde öyle hic birsey görmedim...

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #395 : 07 Ocak 2013, 00:32:36 »
reaktif zirh aslinda zirh degilde kaplamadir butun tankalara eklenebilir yani uzerine ceket gibi giydireceksin.,zirhin uzerine kaplanan patlayici tabakadir tanksavar ile ates ettiginde o patlayici tabakalar patlayarak delici gucu geri cevir.ortalama 2 ton eklenir tankin agirligina,rus tanklari kucuk oldugu icin 2 ton altay buyuk oldugu icin 3 ton agirlik eklenir diye dusunuyorum.aslinda reaktif zirh en son yapilmasi gereken is.altayin zirhi konusunda bisey bilmemekle beraber kompozit zirh oldugunu dusunuyorum,genelde bu zirh kullaniliyor modern tanklarda(m1 a1 abrams,t-80/90,leopard 2  vs).altay tankinin simdiki agirligi 60 ton,agirligina bakarsan zirhi da baya kalin olmasi gerekir yani bis teneke degil.tam hazir hale geldiginde ve uzerine reaktif zirh eklenirse 65 tonu rahat bulur diye dusunuyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #396 : 07 Ocak 2013, 00:35:19 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AUVnNk0aJBE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=AUVnNk0aJBE</a>

Doğrudur, ERA plakalar şeklinde tankın zayıf bölgelerine yerleştirilir. Özellikle HEAT mermileri ve tanksavar füzelere karşı koruma sağlar. Normalde bu tip cephanenin çekirdeği bildiğimiz eçlik zırhı delerek araç içerisinde girer. Ancak patlayıcı reaktif zırh, oluşturduğu blast etkisiyle ilerleyen çekirdeği durdurur. Genelde Rus zırhlı araçlarında bu sistemi görebiliriz.

Şimdi bir soru daha; kompozit zırh ile hibrit zırh arasında fark nedir?

« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 00:44:51 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #397 : 07 Ocak 2013, 00:48:12 »
hibrid zirh kelimesini anlamadim?hibrid nedir?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #398 : 07 Ocak 2013, 00:51:06 »
Şu verilen adreste geçiyor ya, onu soruyorum bakalım bilgi paylaşacak arkadaşlar var mı?

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #399 : 07 Ocak 2013, 00:57:31 »
butun tank zirh cesitlerini biliyorumda ama bazi turkce terimleri anlamiyorum,sanirim merkava tankinin kullandigi zirhdan bahsediyor diye dusunuyorum yanilarak sacmalamis da olabilirim.listedeki diger zirh cesitlerini anladim da ama bunu anlamadim,tank zirhindan bahsediyorsa merkava tankinin zirhi olabilir.